Архив квітня, 2012

«СІТРОНІКС ІТ» для розробки ПО впровадила приватне хмара Microsoft

Компанія «СІТРОНІКС Інформаційні Технології», один з найбільших системних інтеграторів в країнах СНД і Східної Європи, побудувала приватне хмара на базі технологій Microsoft Hyper-V і System Сenter 2012. Завдяки переходу з віртуального середовища в хмарну, компанія підвищила ефективність процесу розробки та загальну ефективність експлуатації інфраструктури.

У приватному хмарі були створені три логічно ізольовані середовища: середа розробки, середа моделювання конфігурацій інфраструктур замовників і середу, в якій розміщуються сервіси, що знаходяться в промисловій експлуатації. Це дозволило «СІТРОНІКС ІТ» швидко відтворювати в лабораторній середовищі конфігурацію ІТ-інфраструктури замовника.

Автоматизація процесу розподілу серверних ресурсів значно скоротила час роботи як фахівців з розробки, так і системних адміністраторів. Наприклад, створення нового центру розробки для проекту займає зараз близько 20 хвилин, а раніше адміністраторам потрібно на затвердження і ручну настройку апаратного забезпечення від 3 до 5:00.

На даний момент в хмарної середовищі одночасно працює від 30 до 70 співробітників, в залежності від проекту. Близько 200 віртуальних машин управляються за допомогою System Center Virtual Manager 2012, який забезпечує постійний аналіз стану інфраструктури та допомагає заздалегідь розпізнавати і вирішувати можливі проблеми – переповнення диска, вихід з ладу сервера і т.п. Сучасні інструменти автоматизації Microsoft System Center виключили потреба у виділеному фахівця для моніторингу та підтримки віртуальної інфраструктури.

Після виходу фінальної версії засобів управління System Center 2012 в компанії планують об'єднати середовища Microsoft Hyper-V та VMware vSphere. Гетерогенне хмара дозволить «СІТРОНІКС ІТ» тестувати створювані рішення в умовах, максимально наближених до інфраструктур замовників.

За даними   saasworld.ru

Як синхронізувати ваші дані між платформами і пристроями (Частина 2)

Пропонуємо вашій увазі другу частину матеріалу про синхронізацію даних між пристроями і платформами – вирішення завдання, якої багато великих ІТ-компаній зараз приділяють особливу увагу.

Синхронізація всіх видів файлів

Синхронізація документів, електронних таблиць, презентацій та інших даних між пристроями може бути більш складною. Електронна пошта, контакти та дані календаря це, в основному, окремі файли, які не змінюються залежно від пристрою. З іншого боку, файли, такі як текстові документи, набагато більш мінливі і об'ємні. Документи, таблиці та інші файли можуть швидко вичерпати ємність пам'яті мобільних пристроїв, які часто мають мізерні 8 або 16 Гб дискового простору.

Носіть дані з собою

Хитрість полягає не тільки мати доступ до файлу з кожної платформи, але і мати можливість створювати і редагувати файли на будь-якій платформі і бачити ці зміни з будь-якої точки доступу. Для зберігання ваших файлів цілком можливо використовувати зовнішній USB жорсткий диск або флеш-диск, який ви можете носити з собою. З його допомогою ви можете мати доступ до своїх документів, як з ПК, так і з вашого ноутбука, коли ви перебуваєте поза будинку або офісу. USB зберігання також буде працювати з деякими планшетника, такими як Motorola Xoom. Але для більшості планшетников і смартфонів, вам буде потрібно інше рішення. Один з недоліків USB зберігання полягає в тому, що при резервному копіюванні даних з різних пристроїв, можна легко переплутати кілька версій одного і того ж файлу.

Більшість смартфонів і планшетів мають розширювану пам'ять через карти пам'яті SD, і багато настільні комп'ютери і ноутбуки мають вбудовані картрідер. Але iPhone'ов і iPads немає ні порту USB, ні слотів для карт пам'яті. До того ж, зберігання даних на карті або флешці означає, що у вас немає елегантною, автоматичної синхронізації у фоновому режимі, ви повинні зберегти і зробити резервну копію даних самостійно. Вам доведеться знайти інший спосіб.

Хмарна синхронізація

Ви можете використовувати портативний накопичувач USB або SD карту пам'яті для передачі даних між пристроями, але це не так елегантно. Більш сучасним і елегантним рішенням синхронізації електронної пошти, контактів і календарів є використання хмарних сервісів зберігання, таких як Microsoft Windows Live SkyDrive або Google Docs. Здійснюючи зберігання ваших файлів в мережі, ви можете отримати до них доступ з будь-якої точки світу, використовуючи практично будь-які веб-пристрої завжди, поки у вас є інтернет-з'єднання.

В ідеалі, ви також хочете, коли це необхідно, мати можливість працювати з документами і в автономному режимі, зберігаючи їх в синхронізації між різними платформами і пристроями. SkyDrive надає Microsoft-орієнтовані рішення. Сервіс Windows Live Mesh автоматично синхронізує дані з ПК в хмару і зберігає на SkyDrive, що дозволяє мати до них доступ з допомогою пристроїв на платформі Windows Phone 7. Користувачі смартфонів і планшетнніков на інших платформах все ще можуть використовувати браузер для доступу до сайту SkyDrive, але без вбудованої підтримки SkyDrive або файлів Microsoft Office, робота з файлами може бути не такою простою.

В даний час Google не пропонує способів роботи з Google Docs в автономному режимі (хоча один з них очікується вже цього літа), але ви можете використовувати інструменти від Memeo, щоб забезпечити собі автономний доступ до даних на Google Docs. Безкоштовний додаток Google Cloud Connect дозволяє синхронізувати файли з Microsoft Office в хмару Google – але майте на увазі, що Google Docs може зіпсувати ваш стиль форматування документа.

Іншими сервісами для хмарного зберігання даних, які не так тісно пов'язані з Google Docs, є послуги, такі як Box.net, Dropbox, або SugarSync. У кожній з них, папки призначення на локальному комп'ютері автоматично синхронізуються з даними, що зберігаються в Інтернеті. Сервіси мають клієнтські програми для Windows і Mac OS X (Dropbox також має Linux-клієнт), і кожен має можливість синхронізувати дані з різних мобільних платформ, включаючи iOS, Android і BlackBerry.

Сервіс SugarSync надає 5 Гб вільного простору, Dropbox безкоштовно надає 2 Гб для зберігання файлів і синхронізації. Box.net має безкоштовне простір для зберігання даних, але для отримання наступного рівня сервісу ви повинні заплатити, щоб отримати автоматичну синхронізацію. Box.net пропонує багато для платних клієнтів, але SugarSync забезпечує найбільшу ємність і гнучкість серед безкоштовних сервісів.

В деяких утопічних картинах майбутнього, можливо, стандартизація і можливість синхронізації файлів і даних на різних платформах і пристроях буде ще краще, і відбуватися буде легко і просто. Сьогодні це вже працює, але, в залежності від пристрою, який ви хочете синхронізувати, цей процес може включати в себе використання декількох технологій, щоб примусити все це працювати.

За даними  internetno.net

Як синхронізувати ваші дані між платформами і пристроями (Частина 1)

Люди більше не прив'язані до якогось конкретного місця або пристрою, так як вони більшу частину своєї роботи роблять на ноутбуках, планшетника, або навіть смартфонах. Завдання полягає в тому, щоб підтримувати ваші документи і дані таким чином, щоб ви могли мати доступ до них з будь-якої з цих платформ.

Ваша продуктивність в найближчому кафе різко падає, коли, необхідна для роботи, презентація PowerPoint виявляється на комп'ютері в офісі. Або, коли вам потрібно зробити терміновий дзвінок, перебуваючи поза офісом, ви усвідомлюєте, що телефонний номер клієнта на вашому ноутбуці, що залишився вдома, до цих пір не синхронізований із смартфоном в руках.

Ідеальних безшовних рішень поки не існує, але ви можете автоматизувати синхронізацію між платформами, наскільки це можливо, і уникнути багатьох з цих дратівливих сценаріїв.

Синхронізація електронної пошти, контактів і календарів

Синхронізація цих видів даних між будь-якими двома пристроями, як правило, не занадто важке завдання. Смартфони і планшетники, як правило, мають можливість підключення до комп'ютера по USB для синхронізації даних. Проблема в тому, щоб робити це й тоді, коли ви знаходитесь далеко від комп'ютера. Розглянемо ці підходи.

Ви потребуєте в доступі до інформації і даних не залежно від того який пристрій (ПК або мобільник) ви використовуєте.

Використовуйте ті послуги і сервіси, які передбачені операційною системою вашого пристрою

Для деяких платформ системи встановлені за замовчуванням. Наприклад, смартфони і планшетники під управлінням операційної системи (OS) компанії Google Android працюють краще, коли використовують спектр послуг Google, таких як Gmail, Google Calendar і Contacts. Пристрої з OS BlackBerry найкраще працюють з BlackBerry Enterprise Server. А пристрої з Microsoft Windows Phone 7 найкраще працюють з інфраструктурою Microsoft. Хоча можна використовувати і інші рішення для електронної пошти, контактів і календарів, життя набагато легше, якщо ви користуєтеся де-факто системами конкретно для вашого мобільного пристрою, і покладаєтеся на цю систему для зберігання ваших даних синхронізованих на комп'ютері та в інших пристроях, якщо це можливо.

Використання Exchange Active Sync

Якщо ви використовуєте Microsoft Exchange Server або Office 365, буде підтримувати ваші дані відносно просто. Exchange Server підтримує повідомлення електронної пошти, контакти та календарі, тому дані можуть бути доступні майже з будь-якого місця і будь-якого пристрою. Ноутбуки можуть підключатися до Exchange через будь-яке підключення до Інтернету, а більшість смартфонів і планшетників можуть бути синхронізовані з використанням Exchange Active Sync. BlackBerry смартфони і планшетники використовують для цієї мети Blackberry Exchange Server, а не Exchange Active Sync.

Використання сервісів Google

Якщо ви не використовуєте Exchange Active Sync, або вам потрібно синхронізувати дані з іншим комп'ютером, жодне з попередніх рішень не допоможе. Для синхронізації iOS пристроїв з ПК найпростіший шлях проходить через використання сервісів Google.

Найпростіше рішення полягає у використанні різних інструментів Google. Якщо ви покладаєтеся на Gmail, Google Calendar, і Contacts, а не на електронну пошту, календар і контакти, які зберігаються локально, як в Microsoft Outlook, то вам не доведеться мати кілька копій одних і тих же даних, щоб спробувати їх синхронізувати.

Ви просто підключаєтеся до даних Google з різних пристроїв, а будь-які зміни або доповнення будуть зроблені самої службою Google, так що вони будуть відображені при вашому підключенні з іншого пристрою.

Якщо ви використовуєте Microsoft Office і покладаєтеся на локальний Outlook для електронної пошти, календаря і контактів, Google і в цьому випадку пропонує вам шлях найменшого опору для синхронізації даних. Google Apps Sync для Outlook буде синхронізувати вашу електронну пошту, контакти, календар і замітки між Google Apps і Outlook – але, як випливає з назви, він вимагає, щоб ви були платним користувачем Google Apps.

Сервіс Google Calendar Sync може синхронізувати дані між Microsoft Outlook і вашим Google Calendar. Для користувачів, які не є клієнтами Google Apps, Google має альтернативні інструменти. Календар Google Sync буде виконувати двосторонню синхронізацію календаря між Google Calendar і Microsoft Outlook. Ви можете налаштувати електронну пошту на декількох комп'ютерах, щоб залишати повідомлення на сервері, а тому вони можуть бути завантажені з будь-якого місця.

Різноманітність продуктів допоможе синхронізувати дані на Google з даними Microsoft Outlook. Використання таких продуктів, як Sync2, або gSyncIt (вартістю $ 30 і $ 20, відповідно, для кожного ПК, який ви хочете синхронізувати), дозволить вам бути впевненими в тому, що зміни і доповнення з одного комп'ютера буде видно і на інших.

Синхронізувавши ваші дані з Google, ви можете налаштувати електронну пошту, календар і контакти iPhone або IPad використовуючи Google Sync для того, щоб ці платформи мали доступ до поточної синхронізації даних. Google використовує Exchange Active Sync, так що Ви встановлюєте Google Sync на своє iOS пристрій, як якщо б ви міняли обліковий запис електронної пошти, а потім налаштовуєте свій календар і контакти для виконання оновлення за допомогою Google Sync.

За даними  internetno.net

Недавні записи

Архів