Архив лютого, 2012

Ericsson представив концепцію «мережевої хмари»

Завдяки новим пристроям, широкосмугових мереж і можливостям хмарних сервісів в життя споживачів, підприємств і суспільства в цілому все більше входять нові мережеві технології. Ключові фактори, облік яких необхідний для того, щоб відповідати потребам суспільства в сфері мережевих рішень, – це споживчий досвід, нові моделі доходів і оптимальне використання обчислювальних ресурсів. Для задоволення цих потреб і постійного розвитку та підтримки технологій, що з'єднують суспільство, компанія Ericsson розробляє концепцію «мережевої хмари». Зусилля Ericsson одночасно спрямовані на розвиток систем хмарних обчислень і телекомунікаційних технологій.

Згідно з дослідженням бізнес-користувачів, проведеним Ericsson, 78% респондентів відповіли, що працюють більш ефективно, коли мають доступ до широкосмугового мобільного зв'язку, і 92% говорять, що їм необхідний доступ до широкосмугового мобільного зв'язку повсюдно.

«Мережева хмара» від Ericsson спирається на використання існуючих телекомунікаційних систем і забезпечує як значне зростання якості послуг, що надаються, так і нові можливості для бізнесу, скорочення часу виходу на ринок і зниження витрат для операторів.

Ханс Вестберг, президент і генеральний директор Ericsson, заявив: «Мережева хмара визначає напрями розвитку телекомунікаційного бізнесу, відповідаючи на потребу в пошуку нових напрямків росту, і в той же час покладаючись на ключові компетенції та активи операторського співтовариства».

На думку Ericsson, «мережева хмара» має складатися з 5 основних компонентів: з'єднання (завдяки висококласним, високопродуктивним мережам забезпечується з'єднання в будь-який час і в будь-якому місці, з блискучим результатом), управління (ефективна діяльність по комплексному управлінню мережами і хмарою, для надійної реалізації угоди про рівень обслуговування (SLA)), обчислення (вбудовані можливості, якими можна динамічно керувати завдяки високій продуктивності інфраструктури операторського рівня), створення (уніфіковані комунікації, програмне забезпечення як сервіс для корпоративних клієнтів, створення нових сервісів і прискорення зростання бізнесу завдяки спрощеному процесу розробки та запуску нових послуг) та Кастомізація (створення, налаштування, оптимізація та оперативне управління повним набором професійних послуг).

Розвиток «мережевого хмари» відбуватиметься одночасно в декількох напрямках. Однією з відправних точок стане еволюція мереж доставки контенту, розвиток яких прискориться завдяки хмарним рішенням Ericcson. Інший відправною пункт – можливість для операторів виділити ресурси одного або декількох центрів обробки даних для підвищення рівня якості та безпеки додатків, які вони пропонують, наприклад, уніфікованих комунікацій і для корпоративних додатків.

В останні роки Ericsson накопичив в своєму активі унікальний досвід і компетенції, пропонуючи ринку різні рішення і послуги, які сприяють втіленню в життя п'яти пунктів концепції «мережевої хмари».

Ericsson також сформує пакет рішень Cloud and Network Management (управління мережею і «хмарою»), який полегшить реалізацію угод про рівень обслуговування, що виникають як наслідок розвитку оператором інтерфейсів API.

За даними   internetua.com

Ринок хмарних послуг для компаній малого і середнього бізнесу збільшився на 26%

Згідно з прогнозом Parallels, глобальний ринок хмарних сервісів для клієнтів малого та середнього бізнесу збільшиться на 26 з 34 млрд дол в 2011 році до 68 млрд дол до 2014-м.

У 2011 році компанії SMB в США споживали хмарних сервісів більше на 25%, ніж у 2010 році, і обсяг ринку збільшився до 15,1 млрд дол

За даними Parallels, в 2011 році компанії з цього сегменту витратили 14 млрд дол на хостинг інфраструктури (IaaS – віртуальні і виділені сервера, оренда віртуальних машин). Ще 7 млрд дол довелося на сервіси забезпечення присутності в мережі інтернет (web presence – домени, сайти, SSL, віджети для інтернет-магазинів). 4 млрд дол – на сервіси комунікацій і спільної роботи (пошта, email security та архівування, оренда телефонних станцій, включаючи PBX та VoIP). І ще 9 млрд дол припадає на бізнес-додатки (SaaS – системи управління контентом, file sharing, бухгалтерія, відновлення та резервне копіювання, CRM, HR, payroll). Аналітики відзначають, що 75% компаній з числом співробітників менше 20 воліють орендувати ІТ-інфраструктуру, а не підтримувати її самостійно.

За прогнозами експертів, обсягів використання сервісів на базі «хмарних» рішень буде зростати і в інших сегментах ринку. Приміром, згідно з даними нещодавно опублікованого дослідження компанії Cisco, в рамках якого наводиться прогноз розвитку світового мобільного трафіку на 2011-2016 роки, наголошується, що у зв'язку з тим, що користувачі мобільних послуг зв'язку відчувають все більшу потребу в отриманні контенту «за запитом» , обсяг «хмарного» трафіку, що передається по мобільних мереж, зросте до 2016 року в 28 разів, а середньорічні темпи його зростання складуть 95%.

За даними   saasworld.ru

Світовий ринок хмарних сервісів подвоїться за три роки

Глобальний ринок хмарних сервісів за три роки збільшиться вдвічі і досягне 68 мільярдів доларів, при цьому він буде рости переважно за рахунок попиту з боку представників середнього та малого бізнесу (СМБ), заявила в четвер компанія-розробник програмних продуктів Parallels.

За даними Parallels, у світі 75% компаній з числом співробітників менше 20 вже зараз орендують IT-інфраструктуру, а не мають її у власності і підтримують самостійно. Протягом найближчих трьох років компанії СМБ, згідно з даними дослідження Parallels, планують в два рази збільшити споживання платних хмарних додатків. Наприклад, тільки в США в 2011 році підприємства СМБ придбали хмарних сервісів на 15,1 мільярда доларів – це майже половина обсягу глобального ринку, який в 2011 році досяг 34 мільярди доларів.

У Росії, за інформацією директора з маркетингу та роботі з партнерами Parallels в регіоні EMEA (Europe, the Middle East and Africa) Костянтина Анісімова, кількість СМБ-компаній невелика і рівень конкуренції між ними низький, тому у них немає особливого стимулу модернізувати IT-інфраструктуру і впроваджувати хмарні сервіси. В результаті, обсяг вітчизняного "хмарного" ринку ледь досяг 200 000 000 доларів.

Експерт бізнес-напрямку обчислювальних систем і систем зберігання даних компанії "Мікротест" Георгій Гаджієв каже, що найбільший інтерес до хмарним сервісів виявляють недавно створені дрібні компанії, середні починають освоювати хмари, а в великих впровадження хмарних сервісів поодинокі.

За словами директора з розвитку сервісу та професійних послуг компанії-інтегратора "Енвіжн Груп" Максима Татусева, попит на хмарні послуги в РФ потенційно дуже високий, але існуючі сервіси не в повній мірі задовольняють вимогам замовників. Наприклад, великі компанії хотіли б орендувати бізнес-додатки, але бояться виносити дані за межі систем безпеки компанії.

"Якщо російські сервіс-провайдери зможуть запропонувати адекватну, з точки зору ринку, хмарну послугу, то ринок чекає" великий вибух ", застосування хмарних послуг стане масовим", – говорить Папін.

Світ у компаній СМБ найбільш затребувані послуги хостингу інфраструктури – покупка віртуальних і виділених серверів і оренда віртуальних машин; на їх придбання цих сервісів компанії витратили понад 14 мільярдів доларів.

На покупку бізнес-додатків (системи управління контентом, бухгалтерію, відновлення та резервне копіювання, CRM, HR та інше) СМБ-компанії, за оцінкою Parallels, витратили 9 мільярдів доларів; на сервіси забезпечення присутності в інтернеті (домени, сайти, віджети для інтернет -магазинів і так далі) – близько 7 мільярдів; на комунікаційні сервіси (електронна пошта, захист та архівування електронної переписки, оренда телефонних станцій тощо) – 4000000000.

За даними   saasworld.ru

Недавні записи

Архів