Як синхронізувати ваші дані між платформами і пристроями (Частина 1)

Люди більше не прив'язані до якогось конкретного місця або пристрою, так як вони більшу частину своєї роботи роблять на ноутбуках, планшетника, або навіть смартфонах. Завдання полягає в тому, щоб підтримувати ваші документи і дані таким чином, щоб ви могли мати доступ до них з будь-якої з цих платформ.

Ваша продуктивність в найближчому кафе різко падає, коли, необхідна для роботи, презентація PowerPoint виявляється на комп'ютері в офісі. Або, коли вам потрібно зробити терміновий дзвінок, перебуваючи поза офісом, ви усвідомлюєте, що телефонний номер клієнта на вашому ноутбуці, що залишився вдома, до цих пір не синхронізований із смартфоном в руках.

Ідеальних безшовних рішень поки не існує, але ви можете автоматизувати синхронізацію між платформами, наскільки це можливо, і уникнути багатьох з цих дратівливих сценаріїв.

Синхронізація електронної пошти, контактів і календарів

Синхронізація цих видів даних між будь-якими двома пристроями, як правило, не занадто важке завдання. Смартфони і планшетники, як правило, мають можливість підключення до комп'ютера по USB для синхронізації даних. Проблема в тому, щоб робити це й тоді, коли ви знаходитесь далеко від комп'ютера. Розглянемо ці підходи.

Ви потребуєте в доступі до інформації і даних не залежно від того який пристрій (ПК або мобільник) ви використовуєте.

Використовуйте ті послуги і сервіси, які передбачені операційною системою вашого пристрою

Для деяких платформ системи встановлені за замовчуванням. Наприклад, смартфони і планшетники під управлінням операційної системи (OS) компанії Google Android працюють краще, коли використовують спектр послуг Google, таких як Gmail, Google Calendar і Contacts. Пристрої з OS BlackBerry найкраще працюють з BlackBerry Enterprise Server. А пристрої з Microsoft Windows Phone 7 найкраще працюють з інфраструктурою Microsoft. Хоча можна використовувати і інші рішення для електронної пошти, контактів і календарів, життя набагато легше, якщо ви користуєтеся де-факто системами конкретно для вашого мобільного пристрою, і покладаєтеся на цю систему для зберігання ваших даних синхронізованих на комп'ютері та в інших пристроях, якщо це можливо.

Використання Exchange Active Sync

Якщо ви використовуєте Microsoft Exchange Server або Office 365, буде підтримувати ваші дані відносно просто. Exchange Server підтримує повідомлення електронної пошти, контакти та календарі, тому дані можуть бути доступні майже з будь-якого місця і будь-якого пристрою. Ноутбуки можуть підключатися до Exchange через будь-яке підключення до Інтернету, а більшість смартфонів і планшетників можуть бути синхронізовані з використанням Exchange Active Sync. BlackBerry смартфони і планшетники використовують для цієї мети Blackberry Exchange Server, а не Exchange Active Sync.

Використання сервісів Google

Якщо ви не використовуєте Exchange Active Sync, або вам потрібно синхронізувати дані з іншим комп'ютером, жодне з попередніх рішень не допоможе. Для синхронізації iOS пристроїв з ПК найпростіший шлях проходить через використання сервісів Google.

Найпростіше рішення полягає у використанні різних інструментів Google. Якщо ви покладаєтеся на Gmail, Google Calendar, і Contacts, а не на електронну пошту, календар і контакти, які зберігаються локально, як в Microsoft Outlook, то вам не доведеться мати кілька копій одних і тих же даних, щоб спробувати їх синхронізувати.

Ви просто підключаєтеся до даних Google з різних пристроїв, а будь-які зміни або доповнення будуть зроблені самої службою Google, так що вони будуть відображені при вашому підключенні з іншого пристрою.

Якщо ви використовуєте Microsoft Office і покладаєтеся на локальний Outlook для електронної пошти, календаря і контактів, Google і в цьому випадку пропонує вам шлях найменшого опору для синхронізації даних. Google Apps Sync для Outlook буде синхронізувати вашу електронну пошту, контакти, календар і замітки між Google Apps і Outlook – але, як випливає з назви, він вимагає, щоб ви були платним користувачем Google Apps.

Сервіс Google Calendar Sync може синхронізувати дані між Microsoft Outlook і вашим Google Calendar. Для користувачів, які не є клієнтами Google Apps, Google має альтернативні інструменти. Календар Google Sync буде виконувати двосторонню синхронізацію календаря між Google Calendar і Microsoft Outlook. Ви можете налаштувати електронну пошту на декількох комп'ютерах, щоб залишати повідомлення на сервері, а тому вони можуть бути завантажені з будь-якого місця.

Різноманітність продуктів допоможе синхронізувати дані на Google з даними Microsoft Outlook. Використання таких продуктів, як Sync2, або gSyncIt (вартістю $ 30 і $ 20, відповідно, для кожного ПК, який ви хочете синхронізувати), дозволить вам бути впевненими в тому, що зміни і доповнення з одного комп'ютера буде видно і на інших.

Синхронізувавши ваші дані з Google, ви можете налаштувати електронну пошту, календар і контакти iPhone або IPad використовуючи Google Sync для того, щоб ці платформи мали доступ до поточної синхронізації даних. Google використовує Exchange Active Sync, так що Ви встановлюєте Google Sync на своє iOS пристрій, як якщо б ви міняли обліковий запис електронної пошти, а потім налаштовуєте свій календар і контакти для виконання оновлення за допомогою Google Sync.

За даними  internetno.net

Прокоментувати

Недавні записи

Архів