Архив липня, 2010

Запропоновано соціальну мережу «хмарних» обчислень

Author lambo-cbto-admin    Category Обчислення у хмарі     Tags

«Хмарні» обчислення як явище мають позитивні і негативні сторони. Чудово, коли у вас є безкоштовний поштовий ящик на кілька Гб; чудово, що він обростає безкоштовним ПЗ; чудово, що в разі загибелі вашого жорсткого диска дані, які зависли в онлайні, збережуться бо перебувають бог знає на яких серверах. Погано лише те, що власник вашої поштової скриньки «переглядає» вашу пошту і напихає вас контекстною рекламою. І це лише початок загального руйнування приватності.

Група комп’ютерних людей з Університету Вікторія (Веллінгтон), Технологічного інституту Карлсруе і Кардіфського університету пропонує рішення: «соціальні хмари». Ви ділитеся ресурсами, програмами та інформацією лише з тими, кому довіряєте. Ідея не нова, але в даному випадку дослідники пропонують досить конкретну модель соціальної мережі «хмарних» обчислень і базують її на горезвісному «фейсбуці», додаючи елементи «розподілених обчислень» (на кшталт проекту SETI @ home).

Працювати «соціальні хмари» повинні наступним чином. Увійшовши в соціальну мережу, користувачі запускають додаток, відправляє їх на ринок «хмарних» обчислень. Ділячись своїми ресурсами, тут можна заробити «кредити» і на них потім купувати чужі ресурси. Тобто дружні. Підпрограмне забезпечення допомагає звести баланс між кількістю друзів і кількістю зароблених кредитів: користувач може задати кілька «кіл дружби», і сама особиста інформація, а також пов’язані з нею програми «розмазуються» тільки по комп’ютерах ближнього кола.

Ідея, можливо, сира, але життєздатна; доказ – процвітаючі пірінгові мережі. Cлід відзначити, що група дружніх домашніх комп’ютерів з RAID-масивами й джерелами безперебійного живлення не стільки програє групі серверів в надійності, скільки остання програє першій у приватності.

Результати дослідження опубліковані в матеріалах III Міжнародної конференції з «хмарним» обчислень (IEEE Cloud 2010).

За даними internet.ua

Автоматизація книжкової торгівлі

Author lambo-cbto-admin    Category Internet     Tags

Дистанційна робота з покупцями, що купляють товари через Мережу, практикується в усьому світі і дозволяє отримувати значний обсяг прибутку: така бізнес-модель не вимагає оренди дорогих торгових площ, а логістичні процеси добре формалізовані і тому піддаються повноцінній автоматизації або можуть бути передані на аутсорсинг.

Єдине, що організатор подібного сервісу завжди залишає за собою, – це прямий і безпосередній контакт з клієнтами, підтримуваний віддалено за допомогою call-центру. Саме цей підрозділ є сполучною ланкою між продавцем і покупцем. Для підвищення ефективності своєї роботи компанія “Світ книги”, великий постачальник книжкової продукції, що працює з 1989 р., провела ІТ-модернізацію своїх бізнес-процесів.

Специфіка бізнесу

За останні п’ять років кількість клієнтів компанії подвоїлася і зараз становить понад 4 млн. чоловік. Причому щомісяця “Світ книги” обробляє понад мільйон клієнтських замовлень та інформаційних запитів. “Близько двох років тому, – розповів Андрій Кульгейко, генеральний директор фірми” Бета Груп “, що входить у ГК” Світ книги ” і забезпечує функціонування ІТ-сервісів для всіх споріднених структур в холдингу, – керівництво групи компаній дійшло висновку, що для підтримки зростання бізнесу необхідно удосконалити систему управління взаємодією з замовниками. Для цього необхідна була модернізація власного call-центру, розташованого в Москві “.

“Коли ми провели експрес-аудит наших можливостей, – згадує він, – то виявилося, що нам явно бракує об’єктивної інформації: ми не могли виміряти пікове навантаження на контакт-центр, не могли визначити, скільки потрібно операторів, щоб задовольнити клієнтський попит. Наслідком цього було неприйнятна кількість втрачених викликів. До того ж існувуючий тоді контакт-центр не мав перспективи для розвитку, оскільки у нього не було ні інтелектуальної маршрутизації, ні системи моніторингу в реальному часі, ні IVR, ні контролю продуктивності “.

Незважаючи на кілька спроб модернізації, вся робота довгий час підтримувалася засобами офісної АТС з мінімальними можливостями call-центру (мова йде про Ericsson MD110). Але такий стан справ не міг тривати вічно: з одного боку, потрібно мінімізувати витрати на клієнтські виклики, а з іншого боку – підвищити ефективність їх обробки. Щоб добитися цього, потрібно було провести цілеспрямовану автоматизацію за допомогою рішення, яке могло б забезпечити VoIP через найбільш поширений SIP-протокол.

“Нами був проведений навіть не тендер, а швидше за відбір найбільш цікавої платформи, – говорить пан Кульгейко. – Поряд з пропозицією Genesys ми розглядали можливість реалізації проекту на базі продукції Avaya, Soliduse Care, Cisco Contact Center та інших розробників. Але всі вони програвали по можливостям налаштування IVR, по функціоналу збору статистики, по сумісності з великим спектром апаратного забезпечення (АТС, SIP-шлюзи і т. д.), а також за здатністю до масштабування, причому не тільки за кількістю робочих місць, але і географічно, адже у нас є невеликий віддалений call-центр в Києві. Крім того, рішення Genesys було дешевше в порівнянні, скажімо, з Avaya “.

Специфіка впровадження

Після того, як була завершена тестова експлуатація нової системи та прийнято рішення про її закупівлю, “пересадка” персоналу здійснювалася поступово: протягом декількох місяців, доки тривав період міграції, контакт-центр роботи не припиняв. Перша група операторів була переведена на IP в рамках тестового етапу, в той час як інші продовжували працювати на TDM. У міру вирішення всіх питань з новим апаратно-програмним комплексом на SIP Server були переведені всі оператори. Причому міграція не спричинила за собою змін бізнес-правил – адже в якості системи введення та обробки замовлень (CRM, ERP) використовується власна розробка компанії, помінялася лише технічна схема відпрацювання викликів. У рамках другого був здійснений повний перехід на Genesys Express. Але після того, як впровадження було завершено, фахівці компанії Genesys залишалися в розпорядженні “Світу книги” ще протягом трьох тижнів. За цей час вони провели комплексне тестування рішення і впевнилися, що персонал компанії освоїв усю необхідну функціональність нової системи. Остаточно система була налагоджена на початку 2010 р.

Загальний бюджет проекту, разом з обладнанням та навчанням персоналу, склав 7 млн. руб. – На ці гроші повністю обладнано 70 робочих місць. Значний акцент був зроблений на віддалену роботу операторів. “Приміром, після того як проект був завершений, показник вирішення з першого дзвінка склав близько 95% від всіх викликів, –  з явним задоволенням відзначив Андрій Кульгейко. – А середній час обслуговування дзвінка скоротилася з трьох хвилин до двох. Були оптимізовані і витрати на операторів (включно з переводом здебільшого операторського складу на віддалену надомну роботу), а також на керуючий персонал (тепер у нас не п’ятнадцять супервізорів, а два), а для клієнтів зменшилася час очікування відповіді оператора. Приміром, кількість дзвінків, прийнятих протягом 20 секунд після дозвону, збільшилася з 30 до 50%, середній час очікування відповіді скоротився в 2 рази – до 30 секунд “.

Крім того, використовуючи нову систему обробки викликів, керівництво “Світу книги” отримало в руки високоякісний інструмент контролю роботи свого контакт-центру – з’явилася можливість точно оцінити навантаження, спрогнозувати завантаженість операторів за часом доби і дням тижня, забезпечивши їх оптимальну кількість в години найбільшого навантаження і позапіковий час. “Ще при виборі системи для нас важлива була можливість будувати маршрутизацію дзвінка на основі даних з нашої ERP-системи, тобто використовуючи обробку даних про дзвінок у нашій БД, – говорить пан Кульгейко, – і ми отримали такий функціонал”.

По суті, запускаючи рішення Genesys SIP Server, компанія-замовник отримала можливість гнучко управляти людськими ресурсами – всі робочі групи операторів незалежно від їх місця розташування змогли працювати як єдиний віртуальний контакт-центр. На даний момент рішення повністю переведено на SIP-телефонію, а в якості апаратного забезпечення використовуються сервери на базі процесорів IntelXeon. Для віддаленого вводу клієнтських замовлень необхідний персональний комп’ютер з встановленим браузером і вихід в Інтернет. Доступ до роботи з корпоративними додатками здійснюється за допомогою рішення на базі Citrix: після підключення оператору повідомляється внутрішній телефонний номер, при з’єднанні з яким віддалений співробітник може працювати як повнофункціональний оператор контакт-центру з аналоговим телефонним з’єднанням і інтернет-доступом до корпоративних додатків компанії. Основний SIP-шлюз – розробки Cisco. Крім того, функціональність рішення забезпечує сервер компанії Astrisk. “Подібна схема сприяє реальному зниженню витрат на обслуговування обладнання, оскільки все знаходиться під віддаленим контролем мережевих адміністраторів і не вимагає додаткових фахівців для обслуговування: більше 90% проблем, якщо вони виникнуть, можна вирішити дистанційно”, – пояснив Андрій Кульгейко.

Зрозуміло, без проблем під час впровадження не обійшлося. “Основні труднощі були з пошуком додаткової інформації про налаштування й можливості системи в документації і бази знань служби підтримки: не всі подібні дані структуровані належним чином. Крім того, ми відзначили певні складнощі в сполученні SIP-сервера зі шлюзами (Cisco і Asterisk) знову ж таки через нестачу документації з цього вузького питання; проблему вдалося вирішити лише за допомогою служб підтримки виробників. Недоліком рішення можна назвати також нестабільність роботи системи в ОС Linux “, – констатував генеральний директор компанії” Бета Груп “.

За даними pcweek.ru

Арсеній Яценюк згорнув діяльність у мережі

Author lambo-cbto-admin    Category UA-net     Tags

Інтернет-аккаунти народного депутата Арсенія Яценюка в соціальних мережах потрапили під контроль сторонніх осіб. У партії “Фронт змін”, очолюваної паном Яценюком, повідомили, що це стало результатом хакерської атаки. Експерти ж вважають, що інтернет-ресурси Арсенія Яценюка перейшли під контроль колишніх співробітників його виборчого штабу.

Інформація про злом офіційних блогів Арсенія Яценюка в мережах LiveJournal і Facebook, його відеоканалу на YouTube і мікроблога на Twitter була оприлюднена на сайті “Фронту змін”. 2 липня в прес-службі партії повідомили, що ресурси піддалися хакерській атаці, у зв’язку з чим “було прийнято рішення про їх закриття”.

Приводом для згортання діяльності Арсенія Яценюка в інтернеті стало розміщене минулого тижня від імені політика повідомлення в блозі LiveJournal. У ньому стверджувалося, зокрема, що пан Яценюк “не бачить нічого злочинного в рейдерських схемах”. У п’ятницю провокативне повідомлення було видалено з його блогу.

Як з’ясувалося, у “Фронті змін”, який заявив про закриття інтернет-ресурсів в соціальних мережах, не змогли реалізувати свій намір. Доступ до блогів політика і його відеоканалом вчора залишався відкритим. У неділю на блозі в LiveJournal знову з’явилося повідомлення, розміщене без відома пана Яценюка та його штабу. У ньому народний депутат нібито визнав спонсорування своєї президентської виборчої кампанії бізнес-структурою, у якої є проблеми з правоохоронними органами. “Але це їх проблеми з законом, а не мої”, – заявив автор блогу.

У “Фронті змін” учора відмовилися повідомили, як були зламані інтернет-сторінки Арсенія Яценюка, і хто може бути до цього причетний. Експерти вважають, що заява партії про хакерські атаки не відповідає дійсності. “Одночасний злом акаунтів чотирьох соціальних мереж – це саме по собі виглядає дивно. До того ж у разі хакерської атаки штаб легко міг відновити доступ до своїх сторінках, написавши в адміністрацію LiveJournal і інших сервісів”, – пояснив керівник проекту Watcher, присвяченого аналізу соціальних мереж, Максим Саваневський.

Пан Саваневський вважає, що сторінки Арсенія Яценюка перейшли під контроль колишніх співробітників його штабу: “Найімовірніше, це справа рук людини чи структури, яка реєструвала акаунти Яценюка в 2009 році. Вони спочатку контролювали реєстраційний e-mail, а тепер змінили паролі”. Цієї версії дотримується і джерело у “Фронті змін”: “Швидше за все, до цього причетна група, яка вела блоги Яценюка до виборів і деякий час після них. У її співробітників були певні фінансові розбіжності зі штабом”.

Президент компанії Bohush Communications Денис Богуш вважає, що іміджеві втрати Арсенія Яценюка від закриття блогів будуть невеликими. “Як показує практика, інтернет-ресурси політиків не користуються великою популярністю і навіть у орієнтованого на молодь Яценюка не сильно впливають на електорат”, – говорить він і додає, що на президентських виборах 2010 року штаб пана Яценюка витратив на інтернет-департамент величезні кошти. “Коли приходить політтехнолог, який обіцяє кандидату передові технології в стилі Обами, розцінки можуть досягати півмільйона доларів, – зазначає він .- Інтернет-ресурси Яценюка можна було наповнювати за допомогою менших коштів, але він вибрав дорогий варіант”. На думку Дениса Богуша, до злому сайту політика причетні колишні співробітники його штабу: “залучати багато кадрів, потім їх звільняли, і були проблеми з оплатою. Ось вони і робили гидоту”.

За даними kommersant.ua

Недавні записи

Архів