GPS-моніторинг

Автоматизована система моніторингу транспортних засобів з використанням GPS призначена для автоматизації контролю за використанням транспортних засобів і дозоляє збільшити ефективність їх використання за рахунок зменшення невиробничих витрат та оптимізації перевезень.

Найбільш ефективним є впровадження автоматизованої системи моніторингу транспортних засобів з використанням GPS в компаніях, які здійснюють вантажоперевезення різної дальності, службах доставки, службах пасажирських перевезень, таксопарках, будівельних компаніях, лізингових та страхових компаніях, аварійних службах та службах екстреної допомоги.

Економічний ефект від впровадження автоматизованої системи моніторингу транспортних засобів з використанням GPS полягає в зменшенні витрат на експлуатацію транспортних засобів і зумовлений сумарним впливом декількох факторів:

– зменшення витрат на паливно-мастильні матеріали та експлуатацію транспортних засобів за рахунок виявлення та усунення нецільового використання автотранспорту

– оптимізація маршрутів перевезень за рахунок автоматичного отримання достовірної інформації про пробіг, простій та час в дорозі, швидкість руху, витрати палива, виконання маршрутів та графіків руху

– підвищення продуктивності праці та поліпшення дисципліни персоналу за рахунок ефективного контролю виконання завдань, маршрутів та графіків

Як правило, після впровадження автоматизованої системи моніторингу транспортних засобів з використанням GPS витрати на експлуатацію транспортних засобів зменшуються на 20-30%, що забезпечує окупність протягом 1-3 місяців.

Принцип роботи

На транспортний засіб встановлюється спеціалізоване обладнання – GPS трекер, який вловлюючи сигнал супутників системи глобального позиціонування GPS визначає місце розташування, швидкість та напрям руху транспортного засобу, а також контролює стан підключених до нього датчиків (відкриття дверей, температуру і рівень палива в баку, напругу в бортовій мережі, тощо). Зібрана інформація через мережу мобільного зв’язку передається на сервер, який функціонує в режимі 24 год. на добу 7 днів на тиждень і забезпечує зберігання та обробку отриманої інформації. До сервера підключаються автоматизовані робочі місця, за допомогою яких можна отримати вичерпну інформацію про рух та зупинки транспортного засобу, зміну показів датчиків, як в табличному вигляді, так і з прив’язкою до географічних карт.

gps_basic

Сучасні автоматизовані системи GPS-контролю мають широкий спектр функціональних можливостей і забезпечують вибірку інформації за допомогою гнучкої системи фільтрів, формування звітів про пробіг, час в русі, середню і максимальну швидкість, кількість поїздок, час простою, кількість стоянок, мотогодини, зміну об’єму палива в баку, витрати палива, детальні звіти про поїздки, стоянки та зупинки з вказаними географічними адресами, тощо.

Вартість впровадження та володіння

Для впровадження автоматизованої системи моніторингу транспортних засобів за допомогою GPS необхідно:

– обладнати транспортні засоби бортовим обладнанням – GPS трекерами та датчиками

– налаштувати сервер, на якому буде оброблятись інформація про транспортні засоби

– забезпечити передачу інформації з GPS трекерів на сервер через мережу мобільного зв’язку

Придбання та обслуговування власного сервера та встановленого на ньому програмного забезпечення потребує значних фінансових витрат і є виправданим тільки за наявності автопарку в кілька сотень одиниць. Для моніторингу меншої кількості транспортних засобів доцільно скористатись послугами одного з численних «веб-сервісів», які надають в оренду частину обчислювальних потужностей сервера з встановленим на ньому програмним забезпеченням за невелику щомісячну платню, яка складає 45-120 грн. в місяць за один транспортний засіб.

Для передачі інформації з GPS-трекера на сервер через мережі мобільного зв’язку необхідно придбати SIM-карти для кожного транспортного засобу та забезпечити регулярне поповнення балансу на них. Вартість плати за передачу інформації при правильно обраному тарифному пакеті співмірна у всіх операторів мобільного зв’язку і складає 20-25 грн. на місяць.

Вартість обладнання транспортного засобу змінюється залежно від типу обраного GPS трекера та комплектації датчиків і знаходиться в межах від 1250 грн. до 5000 грн. за один транспортний засіб.

Функціональні можливості GPS-трекерів

Порівняльна таблиця різних моделей трекерів

Недавні записи

Архів