Архив лютого, 2011

Компанії надають перевагу гібридним хмарним системам

Author lambo-cbto-admin    Category Обчислення у хмарі     Tags

Загальнодоступні або приватні хмарні системи  оптимально підходять для організацій? Над цим питанням провідні ІТ-експерти розмірковують досить давно, але сучасні компанії все більше приділяють увагу так званим змішаним варіантами “хмар”, в яких поєднуються властивості двох вищеперелічених технологій, а також є ознаки нехмарних систем. В результаті їх застосування вдається досягти більшого розміру масштабування. До цього висновку прийшли відразу кілька галузевих експертів, думки яких озвучив інформаційний портал PCWorld.

Гібридні платформи дають можливість запускати програми онлайн – на виділених фізичних серверах, віртуальних серверах або в будь-який інший формі хмарних обчислень, а також на власному обладнанні, і все це з можливістю доступу з будь-якої точки світу. Базуючись на гібридних платформах, додатки можуть виглядати як SaaS або як локальні програми, доступ до яких може здійснюватися через веб-браузер або з допомогою рідного клієнта.

Фахівці вважають, що гібридні платформи дозволяють провайдерам запропонувати найбільш оптимальні та ефективні з точки зору доходу рішення, що відповідають зазначеному бюджету, політиці по відношенню до навколишнього середовища та строками введення в експлуатацію. Такі системи відрізняються підвищеним рівнем безпеки.

“Гібридна модель підходить для великих організацій”, – говорить Джанель Гарвін (Janel Garvin), головний виконавчий директор фірми Evans Data, яка займається маркетинговими дослідженнями. “Багато хто недооцінює проблеми безпеки і переводять комп’ютерні обчислення в хмари. Але лише деякі можуть підтримувати гібридну модель довгі роки”.

За словами експертів, ІТ-керівники поки не довіряють на 100% хмарним системам і вважають, що такі функції, як резервне копіювання, необхідно виконувати локально, навіть якщо дані знаходяться на віддалених серверах. Втім, як зазначає Кріс Сільва (Chris Silva), старший віце-президент по роботі з дослідженнями та доставкою послуг в компанії IANS Research, сьогодні лояльних до хмар директорів стало в рази більше, ніж, приміром, кілька років тому.

За даними internetua.com

Microsoft зв’яже хмарні обчислення з приватістю даних

Author lambo-cbto-admin    Category Обчислення у хмарі     Tags

Популярність хмарних обчислень продовжує збільшуватися з кожним роком. При цьому все більше людей, фірм і урядових організацій бачать в них величезні переваги – від економії коштів до великої швидкості розгортання нових програм та інструментів.

Економісти з університету Мілана підрахували, що нові і існуючі компанії, використовуючи хмарні обчислення, за 5 років можуть створити від 300 тис. до 1,5 млн. нових робочих місць лише в Європі. Це могло б зменшити рівень безробіття в Європі на 0,3-0,6% і збільшити зростання ВВП на 0,1-0,3%.

Однак існують деякі перешкоди на шляху використання хмарних обчислень. Одне з них – забезпечення надійного зберігання приватної інформації користувачів. Користувачі хочуть бути впевнені, що при розміщенні даних в хмарах їхня інформація буде надійно захищена.

Старший віце-президент Microsoft Бред Сміт (Brad Smith) повідомив, що корпорація Microsoft на основі зворотного зв’язку з підприємствами, які використовують хмарні обчислення і користувачами, працює над забезпеченням належного рівня захисту приватності інформації.

Дослідження, проведене фахівцями компанії Microsoft, показало, що звичайні користувачі хочуть знати, де їхні дані зберігаються і як використовуються. Для цього фахівці корпорації запустили спеціальні функції у своїх нових програмних продуктах. Наприклад, нова версія браузера Internet Explorer 9 отримала нову функцію «Відстеження захисту», яка відфільтровує зміст сторінки, яка загрожує приватності, а також дозволяє обмежувати доступ до даних на вказаних сайтах. Це – тільки один приклад того, як Microsoft надає користувача більше контролю над особистими даними.

Крім того, Бред Сміт пропонує ввести ряд правил, які будуть використовувати компанії, що є провайдерами хмарних обчислень. Ці правила захисту приватної інформації користувачів повинні бути ініційовані урядом як обов’язкові в цій сфері діяльності.

1. Розробити правила захисту персональних даних, якими керувалися б провідні провайдери хмарних обчислень.

2. Створити законодавчу базу роботи хмарних сервісів, яка б захищала одночасно і учасників ринку, і користувачів.

3. Спростити передачу даних, забезпечуючи належний рівень їх захисту.

За матеріалами microsoftua

Хмарні обчислення для малого бізнесу

Author lambo-cbto-admin    Category Обчислення у хмарі     Tags

Тема хмарних обчислень протягом деякого часу була дуже популярною, тому що все більше компанія переводять свою обчислювальну інфраструктуру і програмне забезпечення на рішення, засновані на хмарних обчисленнях. Хмарні обчислення дуже вигідні для маленьких компаній, які мають незначні ресурси.

Фахівці описують хмарні обчислення як здатність організації розділити критичну обчислювальну інфраструктуру (наприклад, сервери, зберігання, і т.д.) та пов’язані з цим послуги в Інтернеті. Вони можуть включати IT-інфраструктуру (IaaS) або програмне забезпечення (SaaS).

Компанія Gartner недавно назвала хмарні обчислення лідером рейтингу стратегічних технологій 2011 року. Але для малого бізнесу головним є ціна. Використання інфраструктури на основі хмарних технологій набагато дешевше, ніж управління та підтримка власних фізичних серверів. Ліцензійна модель з передоплатою постачальника забезпечує більш низькі витрати, ніж традиційне програмне забезпечення, або принаймні розподіляє цю вартість на декілька щомісячних платежів. Така економія важлива для малого та середнього бізнесу.

Хмарна інфраструктура забезпечує користувачам мобільність у роботі. Наприклад, послуги VoIP на основі хмарних технологій більш дешеві і мобільні, ніж звичайний телефон. Те ж стосується і додатків Google, за допомогою яких співробітники можуть працювати над документом одночасно. Для управління проектами можна користуватися BaseCamp, Apollo і інші сервіси. Зустрічі з колегами стали простіше за допомогою сервісів GoToMeeting, Fuze and WebEx

Для кожної функції є доступне рішення, засноване на хмарних обчисленнях, і з кожним тижнем їх стає все більше.

За даними internetno.net

Недавні записи

Архів