Архив лютого, 2010

IT-прогноз до 2015 року: Інтернет, зв’язок та реклама

Author lambo-cbto-admin    Category Internet     Tags

У найближчі роки мобільні телефони відберуть у комп’ютерів першість в Інтернеті, близько половини населення планети зможе спілкуватися в електронній формі, а ринок Інтернет-маркетингу виросте до чверті трильйона доларів на рік

Серед основних прогнозів на 2012-2015 роки аналітики озвучують наступні:

• До 2012 року 20% всіх бізнесів позбавиться від IT-активів. До цього призведе подальший розвиток технологій віртуалізації і хмарних обчислень. Посприяють цьому процесу також і самі співробітники компаній, які будуть переходити до роботи на власних десктопах і ноутбуках в корпоративних мережах. Потреба в комп’ютерній техніці не зникне, але, можливо, компанії будуть поступово переходити до використання технологічних потужностей третіх сторін, а персонал корпоративних IT-відділів буде або скорочуватися, або перекваліфіковуватися.

• До 2012 року 20% всіх компаній, що пропонують послуги хмарних обчислень, будуть зосереджені в Індії.

• До 2012 року соціальний сервіс Facebook стане своєрідним вузлом для соціальної інтеграції Інтернету. Ця соціальна мережа буде відігравати провідну роль у розвитку розосередженого та інтерактивного Вебу.

• До 2014 року більшість IT-компаній будуть включати в свої бюджети витрати на зниження енергоспоживання, в основному з-за політичного та економічного тиску екологічних рухів на державному та міждержавному рівні.

• У 2012 році 60% нових ПК будуть “вносити свою лепту” у забруднення навколишнього середовища ще до першого включення в мережу, оскільки до цих пір близько 80% загального споживання енергії одним ПК відбувається під час його виробництва та транспортування.

• Ринок Інтернет-маркетингу до 2015 року складе більше $ 250 млрд. на рік. Але, незважаючи на передвіщений зростання, аналітики попереджають про те, що вендори, які сфокусуються тільки на просуванні в Інтернеті, програють тим, хто буде використовувати кілька каналів просування одночасно.

• До 2014 року близько 3 млрд. дорослого населення планети зможе взаємодіяти в електронній формі: або за допомогою мобільного зв’язку, або ж через Інтернет. Ринки, що розвиваються будуть збільшувати проникнення мобільного та Інтернет-зв’язку одночасно з бурхливим розвитком технологій електронних платежів та Інтернет-банкінгу. За прогнозами Gartner, до 2014 року рівень проникнення мобільного зв’язку складе близько 90%, а кількість підключених апаратів – 6,5 млрд.

• До 2015 року контекст стане для мобільного зв’язку тим же, чим пошукові сервіси стали для Інтернету. Але якщо пошуковики зосереджені на тому, щоб “витягнути” інформацію з мережі, то контекстні сервіси будуть займатися в основному донесенням інформації до користувачів.

• До 2013 року мобільні телефони переженуть ПК в якості основного пристрою доступу в Інтернет. За прогнозами агентства, до цього часу загальне число використовуваних ПК в усьому світі складе 1,78 млрд. А загальна база смартфонів і інших мобільних з встановленими браузерами перевищить 1,82 млрд. пристроїв.

Нагадаємо, наприкінці минулого року Топ-10 прогнозів для сфери IT на 2010 рік озвучила аналітична компанія IDC. Серед основних пророкувань: зростання ринків IT і телекомунікацій до рівнів 2008 року, подальший розвиток хмарних обчислень, а також вихід планшета від Apple.

За даними RealtUA

Чому ІТ-керівники не впроваджують «хмари»?

Author lambo-cbto-admin    Category Обчислення у хмарі     Tags

Переважна більшість ІТ-керівників британських компаній не вдаються до технологій «хмарних» обчислень, говориться в дослідженні компанії Peer 1, що надає хостингові послуги.

Під «хмарами» слід розуміти набір послуг, програм, серверів, сховищ і каналів передачі даних, які надаються в оренду.

За підрахунками фахівців, понад третини з тих 80% опитаних, які не користуються «хмарами», не роблять цього з дуже простої причини – через брак знань у цій сфері.

Майже половина респондентів заявили, що в майбутньому вони обов’язково розглянуть питання впровадження «хмарних» технологій у свій бізнес. Дві третини ІТ-керівників відзначили такі переваги «хмар», як високі доступність і надійність.

Виграш в продуктивності від експлуатації «хмар» підкреслили 69% ІТ-менеджерів, 43% повідомили про те, що їх приваблює безпеку роботи з подібними рішеннями.

Висновок експертів напрошується сам собою: результати опитування відображають змішаний характер картини навколо переваг та недоліків «хмар». Так, якщо їх плюси стосуються зниження витрат і посилення гнучкості бізнесу, то негативний ефект пов’язаний з відсутністю стандартів, які описували б питання безпеки та відповідності нормам.

За даними internetua.com

Вперше на ринок виведені суперкомп’ютерні обчислення як послуга

Author lambo-cbto-admin    Category Обчислення у хмарі     Tags

Компанія Silicon Graphics International (SGI), вендор високопродуктивних рішень, запустила «перший на ринку хостинговий сервіс суперкомп’ютерних обчислень».

Служба Cyclone побудована на базі власних суперкомп’ютерного обладнання та програмного пулу SGI, розташованих у двох центрах обробки даних. На відміну від традиційних «хмарних» провайдерів, Cyclone, будучи орієнтованої на прикладні наукові вишукування, не вдається до віртуалізації, щоб вся виділена процесорна потужність витрачалася повністю на обслуговування лише одного проекту.

У рамках Cyclone виявляються два типи послуг: відповідно до SaaS-моделі (замовники беруть в оренду пропоновані SGI програми) і IaaS-підходом (ресурси служби експлуатуються для розгортання та обробки власних клієнтських завдань). На момент запуску в портфелі Cyclone було 18 хостингових додатків, охоплених п’ятьма різними науково-технічних напрямів, як то: обчислювальна біологія, хімія обчислювальні та проектування матеріалів, обчислювальна гідродинаміка, аналіз методом кінцевих елементів, онтологія.

Ціна використання Cyclone-ресурсів становить $ 0,95 за процесорне ядро на годину. Передплатники також повинні орендувати керуючий вузол. Опціонально пропонується сховище даних – $ 0,20 за 1 Гб в місяць. Окремо оплачуються ліцензії за використання стороннього ПЗ та послуги допомоги персоналу SGI.

За даними IT World.

Недавні записи

Архів