Архив липня, 2012

До кінця 2013 року більше половини українських компаній перейдуть в «хмари»

Більше половини українських компаній переведуть робочі місця в «хмару» не пізніше кінця 2013 року. Таку думку «proIT» висловив співвласник компанії Uplink, яка надає послуги хмарної інфраструктури Tucha, Володимир Мельник.

«Ринок« хмарних »сервісів в Україну знаходиться на самому ранньому етапі і на ньому працює лише кілька гравців. Але оскільки інтерес клієнта до «хмар» зростає, природно, в ніші, яка поки практично вільна, будуть з'являтися і нові гравці », – розповів Володимир Мельник.

Володимир Мельник вважає, що в майбутньому українські компанії, що надають «хмарні» сервіси, зможуть запропонувати ці сервіси не тільки корпоративним клієнтам (як це відбувається зараз), але і фізичним особам.

«Людина зможе отримувати доступ до своїх даних і працювати з тим середовищем, до якої звик, з будь-якого пристрою. Але це в перспективі. Поки в Україну такого ніхто не робив », – розповів він.

Нагадаємо, що згідно з даними «Лабораторії Касперського», серед великих компаній в Україну 28% на даний момент впроваджують або вже впровадили віртуалізацію серверів, а 16% планують впровадження в найближчі 12 місяців.

За даними proit.com.ua

Microsoft перенесла Office 15 в «хмару»

Гендиректор корпорації Microsoft Стів Баллмер на спеціальному заході в Сан-Франциско представив нову версію офісного пакета Microsoft Office.

За словами Баллмера, нова версія Office 15 – це не просто звичайне оновлення, а новий продукт з яким користувач буде працювати по-новому, так як новинка буде хмарною і орієнтованої на віддалене зберігання документів.

Очевидно також і те, що з новою версією пакет поступово відходить від використовуваної компанією «коробкової» ліцензії на користь моделі роботи з передплати, коли продукт поставляється на базі ліцензії з обмеженим терміном дії, яку необхідно з заданою періодичністю оновлювати. Новий офісний пакет буде запропонований на базі вже існуючої платформи Office 365, що об'єднує в собі ряд hosted-додатків, а також хмарного сервісу зберігання даних SkyDrive.

Хоча хмарна версія нового Office як і раніше передбачає інсталяцію настільного клієнтського програмного забезпечення, концептуально продукт змінює принципи своєї роботи в частині взаємодії програми і її користувачів, а також способу зберігання даних. Нова версія спочатку виходить із того, що користувач не буде зберігати дані локально, а буде вдаватися до сервісу SkyDrive, хоча опціальная можливість локального зберігання також буде в наявності.

Зовні сервіс також буде повністю переглянутий з урахуванням дизайнерського оформлення Windows 8, а також отримає кілька інтеграційних механізмів з новою ОС. «У Microsoft були зроблені рішучі кроки щодо продукту. Новий Office надасть користувачам продуктивність і гнучкість в плані функцій і доступу до даних. Хмарний сервіс буде повністю полегшеним, працюючи в тандемі з Windows 8 », – говорить Баллмер.

Клієнти, які підпишуться на SaaS-версії Office також зможуть встановлювати клієнтське ПЗ на п'ять пристроїв і отримувати до пакету доступ з ПК, Mac або мобільних пристроїв. Програма сама буде синхронізувати дані і настройки між пристроями. Крім того, в новому Office вводиться поняття «гостьового пристрої» – девайса, який буде отримувати тимчасовий доступ до сервісу та інформації. Як і раніше, отримати доступ до Office можна буде і через браузер. Базова підписка на Office 15 буде включати в себе 20 Гб на SkyDrive і 60 хвилин дзвінків по Skype.

Серед інших цікавих особливостей нового Offce можна відзначити, «чорнильницю» – функцію, що дозволяє писати стилусом на сенсорному екрані, створюючи контент. Наприклад, можна від руки написати лист і конвертувати його в звичайний текст. Крім цього, в продуктах OneNote і Lync з'являться оновлені меню, які будуть підтримувати сенсорні пристрої. Баллмер повідомив, що Windows RT буде підтримувати Office Home And Student 2013 RT, куди будуть входити Word, Excel, PowerPoint і OneNote.

За матеріалами   saasworld.ru

 

«Нормальних» ж версій офісного пакету буде три: Office 365 Home Premium (20 гб на SkyDrive і 60 хв Skype), Office 365 Small Business Premium (функціонал попередньої версії, плюс підтримка HD-відеоконференцій, корпоративної email та багатокористувацьких календарних систем планування). Нарешті, версія Office 365 ProPlus буде являти собою повну версію, придатну для розгортання в приватному хмарі.

Хмари і послуги допоможуть світовій ІТ-ринку в 2012 р. переступити рубіж в $ 3,6 трлн

Дискусія аналітиків про поточні та майбутні інвестиції в ІТ-системи та сервіси, що відбулася на початку липня під егідою компанії Gartner, підтвердила прогнози зростання цього ринку. На думку Gartner, до кінця 2012 р. світової ІТ-ринок має всі шанси вирости на 3% (раніше передбачалося, що на 2,5%) до 3,6 трлн дол, перевищивши рівень 2011 р. (3500000000000 дол .).

Нинішня оцінка аналітиків Gartner заснована на даних про інвестиції в базові технологічні рішення компаній, що входять в список Global 500. При цьому наголошується, що цей прогноз враховує повільне відновлення економіки США і слабке зниження темпів зростання цього ринку в Китаї.

Разом з тим Gartner вважає, що в порівнянні з загальним не дуже значним підйомом, ІТ-провайдерів очікує явне пожвавлення попиту на публічні хмарні сервіси. Згідно Gartner, в 2011 р. підприємства витратили на них 91 млрд дол, в 2012 р. можуть вкласти в них 109 млрд дол, а в 2016 р. – 207 млрд дол

Основну частку в обсязі витрат на «хмари» складуть сервіси «бізнес-процес як послуга» (Business process as a service, BPaaS), але майже настільки ж швидке зростання очікується для інших хмарних послуг, таких, як «платформа як послуга» (Рlatform as a Service, PaaS), «ПЗ як послуга» (Software as a Service, SaaS) і «інфраструктура як послуга» (Infrastructure as a Service, IaaS).

Світові витрати в ІТ-сервіси – найбільший сегмент ІТ-ринку в цілому – до кінця 2012 р. досягнуть 864 млрд дол, перевищивши рівень 2011 р. на 2,3% (див. табл.). Цей сегмент і далі продовжить активно рости.

Складність використовуваної підприємствами інфраструктури збільшить попит на консалтингові послуги, при цьому характер і «суть» цих послуг будуть самі все сильніше базуватися на ІТ-технологіях.

Найбільш багатим сегментом є світовий ринок телекомунікаційних сервісів. Зростання на цьому ринку, на думку аналітиків, буде відбуватися не тільки завдяки збільшенню мережних підключень (особливо в країнах, що розвиваються), але і за рахунок збільшення числа пристроїв, що забезпечують підключення до мереж зв'язку (що більш характерно для розвинених країн).

За даними  saasworld.ru

Недавні записи

Архів