Архив вересня, 2011

Світ хмарних технологій або ера батьківського контролю

Відчуйте такий Флешбек, що відправляє вас у дитинство: мама прибрала у вашій кімнаті. Всі предмети лежать в логічних місцях, папери зібрані в стопку, книги стоять на полицях, ліжко заправлена. І ви не можете знайти рівним рахунком нічого з того, що раніше перебувала в такому звичному й зрозумілому хаосі. А ще ви, звичайно, переживаєте, що в процесі прибирання мама знайшла щось таке, чого їй не варто було б бачити.

Цей Флешбек – не більш ніж метафора набору інтернет-сервісів, які ми називаємо хмарними. Всі ми знаємо це відчуття, коли ми заходимо в Twitter, Tumblr, Facebook або Gmail і бачимо, що інтерфейс змінився. Може бути, керівники сервісу визнали, що новий інтерфейс краще організований і взагалі набагато більш зручний, але ж ми звикли до старого!

У справі обстановки нашого житлового простору в цифровому світі ми завжди покладалися на розробників софту, але коли наша пошта, документи і музика зберігаються в хмарі, нам доводиться залишати двері відчиненими навстіж. Наші нові «батьки» можуть зробити перестановку у нас в кімнаті або заборонити водити машину.

Twitter, Netflix або Google іноді роблять несподівані оновлення своїх продуктів і до них доводиться заново звикати. Ні, люди, звичайно, звикають. Але більшість не влаштовує, що оновлення робляться тихо, непомітно і не відразу, не поступово. Ось, наприклад, Facebook, який випустив оновлений News Feed і Timeline. Компанія думає, що покращує свій продукт, але ж вона змінює те, що стало звичною картиною соціально-мережевого світу для мільйонів людей!

Звичайно, користувачі протестують. Але всі ми тільки діти в очах провайдера хмарних послуг і, поки ми живемо під його дахом, ми повинні грати за його правилами. Ми можемо бути засмучені нововведеннями Facebook, тому, що вони породжують когнітивний дисонанс: я не вірю Facebook, але роблю вигляд, що вірю, тому як даю соціальної мережі свою особисту інформацію. Timeline може дати просту картину того, як команда Цукерберга зламала наш соціально-медійне свідомість. Спробувавши Timeline, ми прагнемо заповнити прогалини в ньому і знаходимо це заняття надзвичайно захоплюючим. Таким чином, змінюється одна дуже важлива соціально-особистісна штука: сприйняття людської пам'яті. Ми перестаємо забувати, що відбувалося з нами п'ять, десять, п'ятнадцять років тому. Facebook вірить, що створює більш відкрите і єдине суспільство, а також вважає, що це все відбувається заради нашого ж блага.

І чим більше я замислююся про це, чим більше я схиляюся до висновку: ми живемо в час «батьківського» комп'ютингу. І це значить, що настав кінець ери комп'ютингу персонального, який і сам еволюціонував з ряду інших.

Треба сказати, що це тільки сьогодні ми розглядаємо словосполучення «персональний комп'ютер» як щось дивне. А в шістдесятих величезні пристрою від IBM займалися обчисленнями для оборонного сектора. У сімдесятих невелика група людей вирішила зробити комп'ютери чимось ближчим до окремої людини. А вже на початку вісімдесятих Закон Мура «зробив» комп'ютери досить дешевими і маленькими для того, щоб за них змогли взятися такі люди як Стів Джобс і Стів Возняк. Apple уособили початок ери персонального комп'ютингу.

І ця ера розцвіла в той момент, коли пропускні спроможності каналів комунікації були дуже мізерні. Програми запускалися на локальних машинах і вони не були підключені до Мережі. Комп'ютер дійсно був персональним. Пізніше BBS і AOL подбали про те, щоб користувальницьке свідомість зміщувалося по іншому вектору. Однак, комп'ютери все ще розцінювалися як об'єкти, відділені від інтернету. Ви могли запускати програми, ігри, текстові процесори усередині своєї власної коробки, поза широкого моря глобальної Мережі.

Сьогодні більшість обчислювальних потужностей, які ми використовуємо, знаходяться в інтернеті. Наші цифрові простору більше не належать нам. Ми ніби продовжуємо жити в будинку наших батьків. І в цьому є певні переваги: ??ми економимо гроші, нам не потрібно вирішувати безліч дрібних проблем, нам взагалі важче зав'язнути у проблемах, перебуваючи під постійним наглядом турботливим.

Але свобода використання персонального комп'ютера не існує в світі «батьківського» комп'ютингу. Це не прикра і глобальна помилка, це закладено в самій ідеї хмарних обчислень. Ми втрачаємо в свободі, але набуваємо в зручності. Втім, ми можемо ще пошкодувати про те, що змінюємо особисту інформацію, приватність і захищеність на можливість синхронізувати наші файли на різних комп'ютерах.

За даними i-business.ru

Найбільш відвідувані українськими користувачами мережі Інтернет домени (серпень 2011)

Author lambo-cbto-admin    Category Internet, UA-net     Tags ,

За підсумками серпня 2011 року на базі медіа-панелі загальною чисельністю 5 тис. користувачів визначений наступний список топ-25 доменів, відвідуваних українськими користувачами:

Середньоденна частка – середнє значення денної частки аудиторії за звітний період.

Обсяг – частка людей серед цільової аудиторії, які відвідували ресурс хоча б раз за звітний період.

Домени

Середньоденна частка,%

Домени Обсяг, %

google

61

google

70

vkontakte

61

vkontakte 67

mail.ru

45

mail.ru 64

yandex

40

yandex 61

odnoklassniki

33

youtube.com 52

youtube.com

19

wikipedia.org 47

ukr.net

16

wikipedia.org 47

ex.ua

14

odnoklassniki 44

wikipedia.org

13

marketgid (.com+.info) 40

marketgid (.com+.info)

9

ucoz.ru 31

gismeteo.ua

8

i.ua 31

meta.ua

8

ukr.net 31

i.ua

8

rozetka (.ua+.com.ua) 30

rutracker.org

7

letitbit.net 29

rambler.ru

7

ex.ua 27

facebook.com

7

meta.ua

27

ucoz.ru

7

depositfiles.com 27

rozetka (.ua+.com.ua)

6

livejournal.com 27

livejournal.com

6

blogspot.com

26

blogspot.com

5

gismeteo.ua

24

sinoptik.ua

5

facebook.com

24

letitbit.net

5

gidepark.ru

24

mg.mgshare.com

5

bigmir.net

23

emarket (.ua+.kiev.ua)

4

rutracker.org 22

depositfiles.com

4

emarket (.ua+.kiev.ua) 22

 За даними internetua

Поштовою службою GMail користується 1% корпоративного сектора

Хоча хмарний сервіс GMail використовується лише 1% корпоративних клієнтів, навіть цього достатньо говорити про високий конкурентоспроможному рівні поштової системи від Google, відзначають аналітики Gartner. Скільки точно користувачів GMail налічується у світі, невідомо, але, за приблизними оцінками, це число складає від 150 до 200 мільйонів чоловік. Вони використовують цю веб-службу як для особистого листування, так і для корпоративного спілкування.

За оцінками Gartner, GMail активно набирають популярність серед фірм з чисельністю персоналу понад 5000 чоловік, а також серед публічних компаній з числом співробітників більше 10 000 чоловік. Найвідомішими користувачами корпоративної версії GMail називаються компанія Motorola Mobility (22 000 користувачів), Управління служб загального призначення США (17 000), міська влада Лос-Анжелеса (17 000), федеральна влада штату Вайомінг (10 000 осіб).

"Хмарні поштові сервіси знаходяться все ще в зародковому стані, займаючи від 3 до 4 відсотків ринку поштових корпоративних систем. У 2016 році ми очікуємо зростання показника до 20%, а до 2020 – до 55", – заявив аналітик Gartner Метью Каїн (Matthew Cain ).

За даними dailycomm

Недавні записи

Архів