Як синхронізувати ваші дані між платформами і пристроями (Частина 2)

Пропонуємо вашій увазі другу частину матеріалу про синхронізацію даних між пристроями і платформами – вирішення завдання, якої багато великих ІТ-компаній зараз приділяють особливу увагу.

Синхронізація всіх видів файлів

Синхронізація документів, електронних таблиць, презентацій та інших даних між пристроями може бути більш складною. Електронна пошта, контакти та дані календаря це, в основному, окремі файли, які не змінюються залежно від пристрою. З іншого боку, файли, такі як текстові документи, набагато більш мінливі і об'ємні. Документи, таблиці та інші файли можуть швидко вичерпати ємність пам'яті мобільних пристроїв, які часто мають мізерні 8 або 16 Гб дискового простору.

Носіть дані з собою

Хитрість полягає не тільки мати доступ до файлу з кожної платформи, але і мати можливість створювати і редагувати файли на будь-якій платформі і бачити ці зміни з будь-якої точки доступу. Для зберігання ваших файлів цілком можливо використовувати зовнішній USB жорсткий диск або флеш-диск, який ви можете носити з собою. З його допомогою ви можете мати доступ до своїх документів, як з ПК, так і з вашого ноутбука, коли ви перебуваєте поза будинку або офісу. USB зберігання також буде працювати з деякими планшетника, такими як Motorola Xoom. Але для більшості планшетников і смартфонів, вам буде потрібно інше рішення. Один з недоліків USB зберігання полягає в тому, що при резервному копіюванні даних з різних пристроїв, можна легко переплутати кілька версій одного і того ж файлу.

Більшість смартфонів і планшетів мають розширювану пам'ять через карти пам'яті SD, і багато настільні комп'ютери і ноутбуки мають вбудовані картрідер. Але iPhone'ов і iPads немає ні порту USB, ні слотів для карт пам'яті. До того ж, зберігання даних на карті або флешці означає, що у вас немає елегантною, автоматичної синхронізації у фоновому режимі, ви повинні зберегти і зробити резервну копію даних самостійно. Вам доведеться знайти інший спосіб.

Хмарна синхронізація

Ви можете використовувати портативний накопичувач USB або SD карту пам'яті для передачі даних між пристроями, але це не так елегантно. Більш сучасним і елегантним рішенням синхронізації електронної пошти, контактів і календарів є використання хмарних сервісів зберігання, таких як Microsoft Windows Live SkyDrive або Google Docs. Здійснюючи зберігання ваших файлів в мережі, ви можете отримати до них доступ з будь-якої точки світу, використовуючи практично будь-які веб-пристрої завжди, поки у вас є інтернет-з'єднання.

В ідеалі, ви також хочете, коли це необхідно, мати можливість працювати з документами і в автономному режимі, зберігаючи їх в синхронізації між різними платформами і пристроями. SkyDrive надає Microsoft-орієнтовані рішення. Сервіс Windows Live Mesh автоматично синхронізує дані з ПК в хмару і зберігає на SkyDrive, що дозволяє мати до них доступ з допомогою пристроїв на платформі Windows Phone 7. Користувачі смартфонів і планшетнніков на інших платформах все ще можуть використовувати браузер для доступу до сайту SkyDrive, але без вбудованої підтримки SkyDrive або файлів Microsoft Office, робота з файлами може бути не такою простою.

В даний час Google не пропонує способів роботи з Google Docs в автономному режимі (хоча один з них очікується вже цього літа), але ви можете використовувати інструменти від Memeo, щоб забезпечити собі автономний доступ до даних на Google Docs. Безкоштовний додаток Google Cloud Connect дозволяє синхронізувати файли з Microsoft Office в хмару Google – але майте на увазі, що Google Docs може зіпсувати ваш стиль форматування документа.

Іншими сервісами для хмарного зберігання даних, які не так тісно пов'язані з Google Docs, є послуги, такі як Box.net, Dropbox, або SugarSync. У кожній з них, папки призначення на локальному комп'ютері автоматично синхронізуються з даними, що зберігаються в Інтернеті. Сервіси мають клієнтські програми для Windows і Mac OS X (Dropbox також має Linux-клієнт), і кожен має можливість синхронізувати дані з різних мобільних платформ, включаючи iOS, Android і BlackBerry.

Сервіс SugarSync надає 5 Гб вільного простору, Dropbox безкоштовно надає 2 Гб для зберігання файлів і синхронізації. Box.net має безкоштовне простір для зберігання даних, але для отримання наступного рівня сервісу ви повинні заплатити, щоб отримати автоматичну синхронізацію. Box.net пропонує багато для платних клієнтів, але SugarSync забезпечує найбільшу ємність і гнучкість серед безкоштовних сервісів.

В деяких утопічних картинах майбутнього, можливо, стандартизація і можливість синхронізації файлів і даних на різних платформах і пристроях буде ще краще, і відбуватися буде легко і просто. Сьогодні це вже працює, але, в залежності від пристрою, який ви хочете синхронізувати, цей процес може включати в себе використання декількох технологій, щоб примусити все це працювати.

За даними  internetno.net

Прокоментувати

Недавні записи

Архів