Архив березня, 2010

Корпоративний портал DeskWork доступний в якості SaaS-додатку для безкоштовного тестування

Author lambo-cbto-admin    Category Обчислення у хмарі     Tags
Компанія Softline повідомляє про нову можливість отримання у користування корпоративного порталу DeskWork. Тепер завдяки сервісу хостингу додатків можна отримати право для тимчасового безкоштовного використання DeskWork як «хмарного» додатку. Такий вид послуг з DeskWork ексклюзивно представляє Softcloud.ru – перший російський портал, що поставляє великий вибір SaaS-рішень.

До березня 2010 корпоративний портал DeskWork поставлявся традиційним способом для IT-ринку Росії: тобто при придбанні ліцензії на DeskWork замовник отримував дистрибутив або на носії (диску), або шляхом скачування з Інтернету.

З 17 березня 2010 покупці DeskWork можуть вибрати найбільш прогресивний спосіб отримання всіх переваг корпоративного порталу DeskWork та отримати доступ до DeskWork як до хостинг-додатку.

Протягом одного місяця, починаючи з 17 березня поточного року, DeskWork доступний для тестування як SaaS-рішення на платформі Softcloud.ru.

При такому використанні програми замовник не отримує у власність носій з програмним кодом або дистрибутив, викачаний через Інтернет. Саме програмний додаток – корпоративний портал DeskWork – розміщено в ЦОД Softcloud високого рівня. Ознайомлювальне використання корпоративного порталу DeskWork можливо протягом 1 місяця. Після закінчення цього терміну доступ до додатка закриється, користувачам буде запропоновано продовжити демо-період або придбати продукт.

«Діяльність Softcloud. ru спрямована на те, щоб за моделлю SaaS надавати нашим замовникам всі необхідні для роботи програми та сервіси. Тепер серед наших рішень з’явився корпоративний портал DeskWork, вже заслужив довіру більш ніж у 300 компаній і державних організацій по всій Росії. Ми раді розширити можливості наших клієнтів і за допомогою DeskWork допомогти їм організувати спільну роботу і внутрішній документообіг », – сказав Антон Салов, керівник Softcloud.

«Можливість запропонувати замовникам новий спосіб ефективного використання нашого порталу дуже важлива для нас. Вона надає нам конкурентні переваги перед іншими виробниками і також дозволяє нашим користувачам отримати максимальні результати від використання DeskWork за менші гроші. Після тестового періоду ми плануємо відкрити продажу DeskWork як SaaS-рішення », – зауважив Валентин Кудрявцев, керівник групи розробки та продажів DeskWork, директор з консалтингу компанії Softline.

Як SaaS-рішення для безкоштовного ознайомлення та тестування протягом 1 місяця корпоративний портал DeskWork доступний тут.

За даними itnews.com.ua

Тім О’Рейлі: Інтернет – ось операційна система майбутнього

Author lambo-cbto-admin    Category Internet, Обчислення у хмарі     Tags
Розробники та компанії, які побудували свою діяльність на створенні відкритого ПЗ типу Linux або MySQL, помиляються, оскільки майбутнє програмування за WWW.

На думку  Тіма О’Рейлі (Tim O’Reilly), власника видавництва комп’ютерної літератури O’Reilly, апологета руху відкритого ПЗ та ідеолога Веб 2.0, який виступив з доповіддю на конференції OSBC (Open Source Business Conference), операційною системою майбутнього є цілком весь Інтернет. За його словами, як правило вважають, що економіка відкритих рішень будується на масштабному просуванні недорогих додатків на розвинених ринках, але це насправді це лише бліда подоба реального потенціалу відкритого ПЗ. ОС Linux, звичайно, відіграла важливу роль у розвитку економіки і WWW-технологій, однак вона є лише засобом, а не кінцевою метою.

Відкрите ПЗ вимостило широку дорогу для пов’язаних з Інтернетом даних, що накопичуються в «хмарі». Обсяг даних поповнюється, приміром, прикладними пристроями на зразок iPhone, які генерують інформацію. У «хмарах» інформація обробляється, а потім надходить в Мережу, стаючи доступною за допомогою того ж відкритого ПЗ. З часом веб-служби тісно об’єднуються: дані стають все більш прив’язаними до Інтернету. Обсяги цієї інформації зростають, як снігова лавина : чим більше людей ними користується, тим складніше їх відтворити. Яскравий приклад адекватного розуміння тенденцій – Google.

Нинішні умови такі, вважає пан О’Рейлі, що успіх на веб-ринку вимагає великої кількості даних і ресурсів для їх обробки. Обділені останніми, традиційні відкриті постачальники ПЗ невірно міркують, розпорошуючись на завдання типу максимізації продажів ліцензій. Вони забувають, що відкрите ПЗ – насправді інструмент невдах, які відкривають і просувають ринки, а також тих, хто прагне увірватися в бізнес. Адже в будь-якому випадку їм доведеться продовжувати займатися підтримкою відкритого ПЗ, у той час як майбутнє не в ньому, а у відкритому Інтернеті і відкритих даних.

За даними internetua.com

Наскільки цікаві продукти SaaS українському бізнесу?

Author lambo-cbto-admin    Category Обчислення у хмарі     Tags

Неминучість SaaS рішень для бізнесу стала вже практично аксіоматичнимим фактом. Модний тренд у ІТ-сфері крокує по планеті, починаючи свій рух насамперед у розвинених країнах.

Для багатьох українських користувачів ПК використання SaaS рішень від Google, у вигляді популярних сервісів пошукового гіганта (документи, перекладач, фотобанк і т.д.), стало звичною справою і увійшло в щоденний побут.

Про плюси SaaS сказано багато, і переконувати читачів у прогресивності і величезному потенціалі цих рішень вже немає необхідності. Проте, український бізнес все ще дуже насторожено дивиться у бік SaaS рішень, задаючи собі ряд абсолютно логічних запитань.

Спробуємо розібратися в проблемах просування SaaS на вітчизняному ринку. Типовий питання виникають у бізнесу при пропозиції розглянути впровадження SaaS зазвичай наступні: «А навіщо нам SaaS якщо і так все відмінно працює?».

І це абсолютна правда. Справа в тому, що в країні з 86% процентним рівнем піратства, SaaS як засіб оптимізації витрат на програмне забезпечення просто не працює. Виходячи з цього, аргументувати зниження сукупної вартості володіння програмним забезпеченням при переході на SaaS просто не можливо. І тупиковим це питання буде до тих пір, поки сучасний бізнес не буде вважати догмою використання легального ПЗ. Інфраструктурні рішень побудовані на базі нелегального ПЗ відповідають принципом «необхідно і достатньо» для потреб малого та середнього бізнесу.

Наступним аргументом на користь SaaS є зниження витрат і навіть повна відмова від придбання дорогого серверного і мережевого устаткування. Проте тут український власник задає наступне питання: «Як можна бути впевненим у збереженні даних, якщо вони знаходяться не на підконтрольній території?»

Скепсис вітчизняних керівників цілком зрозумілий, якщо говорити про українські ЦОД та майданчиках, які надаються провайдерами Інтернет-послуг. Загальнополітична, економічна нестабільність, а також правовий хаос у сфері захисту інтелектуальної власності змушує сумніватися в надійності вітчизняних постачальників SaaS рішень або ж постійної доступності «хмарних» ресурсів. Простіше кажучи присутній страх, що в один прекрасний момент на дверях провайдера з’явиться напис «опечатано», а обладнання конфісковано, так як іноді трапляється, коли поряд з абсолютно законними бізнес-завданнями, цей же датацентр роздає дитячу порнографію або піратську музику. Використання ресурсів зарубіжних SaaS провайдерів, наприклад Amazon, тягне за собою безліч бухгалтерських та юридичних неясностей, відкриття валютних рахунків і ведення зовнішньоекономічної діяльності.

Це питання підводить нас до однієї з основних проблем просування SaaS в Україні. Для справжнього проникнення в SMB-сегмент необхідне існування побудованого в нашій країні канал продажу. Іншими словами, компанії інтегратори повинні отримати мотивацію просувати SaaS від провідних світових компаній. Аналогічно, продуктам з коробок необхідна схема дистрибуції та доставки продукту кінцевому споживачеві. Сьогодні ми маємо ситуацію продажу рішень безпосередньо від виробників, які знаходяться, в більшості випадків, в США чи Західній Європі. Не будемо кривити душею і чесно визнаємо, що для світових ІТ-гігантів Україна ніколи не була, і навряд чи найближчим часом стане пріоритетним ринком. Без планомірної популяризації SaaS з боку компаній, що працюють безпосередньо з українським ринком, процес прийняття рішень з впровадження віддалених сервісів буде непрогнозованим, довгим і тернистим. Софтверні компанії повинні побачити стимул займатися SaaS, а не вести місіонерську діяльність. Істотні зрушення в цьому напрямку, будемо сподівається, відбудуться вже цього року. Тоді ми побачимо активне просування SaaS, а не тільки бажання продати кінцевому користувачеві «Win-Word-Excel». Якщо ж такого каналу не буде, то кожен конкретний керівник, спільно зі своїми ІT-спеціалістмі, буде дуже довго йти до переходу на SaaS, чіпляючись усіма силами за перевірені технології кінця 90-х.

Крім проблеми каналу продажів, існує проблема переформування ІТ-бюджетів. У більшості компаній бюджет на інформаційні технології формується виключно ІТ-персоналом. Ситуація, в якій SaaS замінює звичні рішення на базі фізичних серверів, віртуалізації або ж придбаних ліцензій програмного забезпечення, виводить кошти виділяються на ІТ з під тотального контролю системних адміністраторів і ІТ-директорів, вклинюючись в налагоджену роками схему закупівель від довірених постачальників. У такому випадку більшість плюсів SaaS рішень нівелюється латентним ставленням до них з боку співробітників, які приймають рішення.

У цьому випадку регіональні партнери безпосередніх постачальників SaaS повинні вести роботу безпосередньо з фінансовими директорами, вищим менеджментом компаній і навіть з власниками бізнесу. Зміна менталітету і акцентування уваги на оптимізації витрат зможе змінити і прискорити процес переходу на SaaS. І процес цей у середині SMB сегмента має починатися не в ІT-департаментах, а у головах людей, які відповідають за фінансову складову бізнесу.

Якщо звернути увагу не на середній бізнес, а на корпоративних клієнтів національного масштабу, то ми побачимо, що SaaS рішення не уживаються в одному місці з величезним штатом ІТ-фахівців, власними апаратними потужностями, що використовуються на 10%, а так само неможливістю гнучко змінювати формат ІТ-інфраструктури.

Таек виглядає, що 2010-й буде роком популяризації рішень SaaS. Але не варто чекати масштабних впроваджень і тотального переходу до продуктів, які використовують цей принцип, в доступному для огляду майбутньому. У компаній-інтеграторів попереду багато кропіткої роботи на перспективу. У кінці-кінців, український бізнес не має великої кількості альтернатив – SaaS стане частиною життєдіяльність фірм і корпорацій. На жаль, є всі підстави вважати, що станеться це вже після фінального матчу Євро-2012.
За даними pcweek.ua

Недавні записи

Архів