Архив червня, 2011

Microsoft запустила хмарний Office 365

Author lambo-cbto-admin    Category Internet, Обчислення у хмарі     Tags

Microsoft запустила сервіс Office 365 в 40 країнах світу. Він поєднує в собі хмарні версії офісних додатків Word, Excel, Power Point, що працюють у веб-браузері, а також засоби для колективної роботи – Exchange, SharePoint та комунікаційну платформу Lync. Сервіс може інтегруватися з корпоративними ERP і CRM-системами.

Компаніям середнього та малого бізнесу Office 365 пропонуватимуть партнери корпорації. У Росії цим займуться «СКБ Контур» і «Вимпелком» (бренд “Білайн”), які будуть продавати новий сервіс вкупі зі своїми власними послугами.

«СКБ Контур», зокрема, сформує пакети з електронним бухгалтером «Ельба» і сервісом для ведення податкової звітності «Екстерн». Вартість першого пакету складає 600-700 руб. в місяць. Як пояснив CNews директор з маркетингу компанії Павло Распутін, з них вартість Office 365 становить 300 руб. на робоче місце в місяць. Вартість другого пакета, за словами Распутіна, буде визначатися індивідуально в залежності від повноти його функціоналу. «Вимпелком» про своїх пакетах послуг з Office 365 і розцінки на них поки не оголосив. Розцінки на Office 365 в інших країнах світу варіюються від $ 2 до $ 27.

Що стосується компаній великого бізнесу, їм Microsoft буде продавати новий сервіс сама, а розрахунки при цьому проводити через своїх торгових посередників, пояснив керівник відділу по просуванню інформаційних офісних систем Microsoft в Росії Павло Кузьменко. В даному випадку Office 365 буде доступний в рамках програми корпоративного ліцензування Enterprise Agreement, яка включає ліцензування базових продуктів Microsoft для всіх використовуваних ПК (від 250 робочих місць).

Перший рік використання Office 365 в рамках такої програми для великого бізнесу буде безкоштовним, повідомляють в Microsoft. Подальша вартість сервісу, за словами представників корпорації, буде визначатися індивідуально, залежно від потреб клієнтів.

Кузьменко також повідомив, що в момент світової запуску Office 365 понад 20 міжнародних компаній сервіс-провайдерів, наприклад, British Telecom, Bell Canada, Intuit, Telstra, Vodafone, включили цей сервіс в свої пропозиції для СМБ.

Распутін з «СКБ Контур» розповів, що за даними дослідження, яке провела його компанія, російський бізнес поки не готовий використовувати роботу з документами в «хмарі». «З точки зору використання Office в« хмарі », картина виявилася не такою радісною», – зазначив він.

Серед головних причин цього представник компанії назвав недостатнє розуміння замовниками необхідності підвищувати свою продуктивність і ефективність бізнес-процесів. «Нам треба сформувати цю потребу. Досвід формування нових ринків у нас вже є », – заявив представник« СКБ Контур ».

Найближчим конкурентом Office 365 є сервіс Google Apps, який пошуковик пропонує з 2006 р. За даними самої Google, на поточний момент ним користуються понад 3 млн компаній. Вартість базового сервісу складає 4 євро за користувальницький аккаунт на місяць, а річний контракт – 40 євро.

За даними saasworld.ru

VMware, Oracle: Java необхідно переорієнтувати на хмари

Author lambo-cbto-admin    Category Обчислення у хмарі     Tags

Творець популярного середовища розробки веб-додатків Spring Framework Рід Джонсон (Rod Johnson), нині обіймає посаду старшого віце-президента в VMware вважає, що технології Java слід активніше адаптуватися до потреб хмарних обчислень і, зокрема, реалізувати підтримку нереляційних сховищ даних, таких як Hadoop. Про це повідомляє видання InfoWorld, посилаючись на доповідь Джонсона на конференції Jax Java в Сан-Хосе.

Втім, Род Джонсон зазначив, що робота в цьому напрямі вже здійснюється: «Значна частина приходить зі спільноти Open Source», – зазначив він. Проте нинішнього уваги все-таки недостатньо: «Якщо Java не займе лідируючі позиції у сфері хмарних обчислень протягом наступного року, я думаю, що існує ризик витесененія Java такими мовами, як Ruby», – застерігає віце-президент VMware.

Джонсон вважає, що поширення хмарних обчислень – неминуча закономірність розвитку ринку. Він звертає увагу, що в структурі ІТ-витрат на розробку нової функціональності витрачається менше 30%, а основна частина йде на підтримку успадкованих систем. Хмарні обчислення дозволять вирішити цю проблему: «Це найважливіша причина, по якій хмарні обчислення по-справжньому важливі. Корпоративне ПО середнього рівня (middleware) в тому вигляді, в якому ми його знаємо, приречене на вимирання », – заявляє Джонсон.

Слід зазначити, що компанія Oracle, котра курує розвиток Java, також усвідомлює необхідність просування технології в напрямку хмарних обчислень. Як повідомив CNews Генрік Столь (Henrik St?hl), керівник стратегії продуктів підрозділи Java Platform, під час свого візиту до Москви в квітні 2011 р., у віртуальній машині Java багато що може бути вдосконалено для потреби хмарних обчислень, оскільки «історично вона розроблялася для інших цілей ».

«В умовах хмарних обчислень, коли ви розміщуєте кілька додатків в єдиному контейнері, вже на рівні самого контейнера – це може бути JVM або сервер додатків Java EE – повинна бути можливість розділення користувачів, щоб жоден з них не мав можливості споживати ресурси без обмежень, – зазначає Генрік Столь, – в іншому випадку, програма може перестати бути доступною для інших користувачів.

Однак цих змін не варто очікувати у найближчий час: «В Java EE 7 будуть міститися деякі можливості, пов’язані з підтримкою” хмар “, – повідомив Генрік Столь. – Для того, щоб реалізувати нові можливості, вони перш за все  повинні потрапити в специфікації, і мені важко сказати, чи буде це в JavaEE 7, 8 або в 9 версії ».

За даними saasworld.ru

«Хмари» – це ефективно! Нас обманюють?

Author lambo-cbto-admin    Category Internet, Обчислення у хмарі     Tags

За останні років два, з моменту появи теми хмарних обчислений в Росії, кількість матеріалів у ЗМІ, заходів, присвячених цьому питанню, досягла неймовірної кількості. Буквально всі навколо обговорюють «хмари». У цих умовах, думаю, просто не залишилося компанії, яка не розглядала можливість, хоча б чисто гіпотетично, скористатися хмарними технологіями. Деякі навіть роблять  реальні пробні кроки в цьому напрямку. Ми бачимо цю активність через нашу послугу безкоштовного доступу в «хмару». У нашій хмарі вже більше ста тестуючих замовників, їх число постійно зростає, а деякі перейшли від тестування до комерційного використання.

За час популяризації теми було багато сказано про ті переваги, які дають «хмари». Однак трапляються, на перший погляд, і парадоксальні ситуації, коли при оцінці бюджету компанія розуміє, що хмарний сценарій не дозволяє заощадити, і навіть вимагає додаткових витрат. І це при тому, що всі навколо говорять, що «хмари» – це вигідно, зручно і ефективно. Суцільний обман?

Давайте розберемося.

Справа в тому, що хмарні технології – це високотехнологічна упаковка для існуючих інформаційних систем. А значить, завжди є ризик, що негабаритний вантаж не поміститься в стандартний ящик. Це нормально.

Важливо розуміти, що явний економічний ефект компанія може отримати, розміщуючи в хмарі масштабовані системи. Але це не означає, що перемістивши в «хмару» немасштабовану систему, компанія приречена. Ефект є, просто потрібно навчитися його правильно рахувати.

Хмарні технології – це інструмент провайдерів для надання ІТ-ресурсів у вигляді ефективної послуги. За рахунок чого досягається ефективність? За рахунок того, що провайдер надає автоматизовані і стандартні сервіси. Автоматизація допомагає кінцевому замовнику економити. Вона дозволяє оперативно згортати хмарні ресурси, коли в них немає необхідності. А коли така необхідність виникне – розгортати їх. Відповідним чином будуть змінюватися витрати – пропорційно споживанню.

Саме можливість платити за споживанням, як за електрику і стільниковий зв’язок, є основним інструментом досягнення економічної ефективності в «хмарах».

При чому ж тут архітектура прикладних систем і, зокрема, їх масштабованість? Зв’язок прямий! Якщо прикладна система не масштабується, то яка користь від хмарної гнучкості, від оплати за споживанням? Ніякої. Прикладна система просто не зможе скористатися збільшенням ресурсом в періоди пікових навантажень. Так само як і не зможе «віддати» в хмару непотрібні ресурси, коли навантаження невелика. Благо, вже багато систем дозволяють такого роду «фокуси» у віртуальній інфраструктурі. Дуже важливо оцінювати, як можна оптимізувати витрати на хмарну інфраструктуру за рахунок нерівномірності її споживання. Наприклад, організації з яскраво вираженим сезонним бізнесом можуть в низький сезон зменшувати обсяг споживання ІТ-інфраструктури, вивільняючи невикористовувані потужності. У традиційній «необлачной» ситуації це неможливо, витрати постійні і однаково високі цілий рік.

Оплата хмарних послуг по споживанню несе й інші переваги, які часто важко висловити грошима. Але їх обов’язково потрібно розглянути, інакше картинка буде не повною. Наприклад, якщо компанії потрібно розгорнути тестову систему або навіть бойову, в застосовності якої компанія поки не впевнена. При класичному сценарії потрібно пройти довгий шлях. Зазвичай він приблизно такий: виникнення ідеї, її захист і отримання бюджету, розробка ТЗ, проведення тендеру, вибір постачальника, укладення контракту, постачання, розгортання системи і, нарешті (!), Перехід в фазу експлуатації. Підсумок – витрачено в кращому разі півроку і чималі гроші. По-перше, через півроку початкова ідея може стати неактуальною. По-друге, а що якщо ідея була помилковою? Куди бухгалтерії списати закуплене обладнання? А якщо врахувати, що компанія витрачає не тільки час і гроші на закупівлю, а й весь цей процес обслуговують різні підрозділи компанії від розробників до відділу закупівель, то виходить, що на вітер буде викинуто величезні кошти. А по-третє, якщо ще додати упущену вигоду від втрати часу на реалізацію помилкових ідей, то … Загалом, сумний ряд можна продовжувати довго, якщо вміти підраховувати всі ці втрати в грошах.

Що ж у хмарі? А в «хмарі» ресурси доступні за запитом, миттєво. І відмовитися від них можна також миттєво. Отже на всякі проби, тести, ідеї й експерименти можна витрачати цілком розумні невеликі гроші.

До речі, подібні функціональні переваги працюють і для немасштабованих систем, які, на перший погляд, в хмару переносити незручно.

Таким чином, «хмари» дають реальну перевагу. Потрібно тільки зуміти ним скористатися. До речі, тому недивно, що прийняття хмарних обчислень йде повільно. Всяким новим інструментом треба навчитися працювати.

За даними ibusiness.ru

Недавні записи

Архів