Архив серпня, 2012

Gartner прогнозує високі темпи зростання хмарного ринку

Обсяги вкладень у хмарні обчислення збільшуються більш високими темпами, ніж інвестиції в ІТ в цілому. Це може створити загрозу для виробників традиційного апаратного та програмного забезпечення, вважає Ед Андерсон, спеціаліст Gartner з питань розвитку хмарних технологій.

Очікується, що зростання ринку хмарних обчислень складе в 2012 році 19%, загальний його обсяг досягне 109 млрд дол (у минулому році – 91 млрд дол). До 2016 року на базі хмарних технологій може сформуватися 207-мільярдна галузь, як показують останні дослідження Андерсона. Зростання ринку ІТ в цілому складе 3%. Навіть при тому що 109-мільярдний ринок хмарних рішень – це лише 3-процентна частка загальносвітового ринку ІТ об'ємом в 3,6 трлн дол, він почасти винен в уповільненні зростання в секторах традиційних, розгорнутих у замовника апаратних і програмних систем.

Компанії, що розробляють програмне забезпечення, відходять від традиційної моделі ліцензування продуктів для установки на машинах клієнтів і освоюють модель надання програмного забезпечення як сервісу (SaaS) для кожного індивідуального користувача на базі хмари. Апаратне забезпечення теж «переміщається» з офісів та внутрішніх статей витрат компаній в категорію зовнішніх операційних витрат.

У віддаленій перспективі, як вважає Андерсон, на базі хмари сформуються нові моделі інвестування в ІТ. Інтеграція, настройка, гібридні хмари і хмари, що розгортаються всередині компаній, будуть набувати все більше значення у міру зростання популярності хмарної парадигми. «Найближчим часом можливий спад, але в подальшому динаміка інвестицій стабілізується», – сказав він.

Gartner в недавньому звіті про витрати на ІТ вперше виділила хмарні рішення в окрему категорію, провела поглиблений аналіз поточних і майбутніх тенденцій інвестування в ці технології і запропонувала по ній окремий прогноз. У найближчий рік компанії найбільш активно будуть вкладатися в інфраструктуру як сервіс (IaaS). Зростання цих послуг очікується на рівні 41%. На другому місці по затребуваності будуть системи управління і забезпечення безпеки, тут зростання складе 27,2%. Вкладення в платформи як сервіс виростуть на 26,6%, SaaS – на 17,4% і бізнес-процеси як сервіс – на 15%. «Ринок хмарних систем зростає досить високими темпами, – зазначив Андерсон. – Обсяг хмарних сервісів в рамках загальних витрат на ІТ ще малий, але темпи зростання представляються багатообіцяючими ».

За даними  saasworld.ru

Стів Возняк відкрито виступив проти хмарних технологій

Один із засновників компанії Apple Стів Возняк (його предки мали українське коріння) висловив думки, що одержують сьогодні широке розповсюдження інформаційно-телекомунікаційній сфері хмарні технології незабаром можуть піднести людству великі проблеми. Про це пише агентство AFP, посилаючись на його висловлювання під час участі в телешоу на одному з американських телеканалів.

Головна небезпека, вважає він, у тому, що дані, які розміщуються в "хмарах", стають непідконтрольними людині. Не відрегульована ця область діяльності і в юридичному відношенні. Все це, за словами С.Возняка, стане причиною "жахливих проблем" вже в найближчі п'ять років.

"Те, що всі переносять в хмари, причому роблять це з дуже великою швидкістю, мене дійсно турбує. Думаю, що це буде жахливо. В прийдешні років п'ять нас чекають жахливі проблеми. В хмарі вам нічого не належить, ви нічим не можете управляти, причому в ліцензійних угодах більшості сервісів відкрито прописаний відмову від відповідальності більшості операторів хмарних сервісів ", – говорить він.

"Особисто я б хотів відчувати, що чимось володію. Багато хто може сказати," в реальності все на моєму комп'ютері ", але я б сказав, що це не так і ми передаємо всі свої дані невідомої особисто нам компанії, яка працює в інтернеті і фізично ми ніколи не отримаємо доступу до власних даними, у нас буде значно менше можливостей для контролю інформації ", – вважає Возняк.

За даними   ubr.ua

В хмарі Parking.ru стала доступна АТС Oktell

Компанії «Телефонні Системи» і Parking.ru оголосили про готовність розгорнути хмарну АТС Oktell для всіх передплатників сервісу. Повнофункціональна АТС від розробника сучасних корпоративних систем зв'язку забезпечена надійним, багаторазово зарезервованим інтернет – каналом і серверними потужностями одного з провідних російських хмарних провайдерів, а простота рішення дозволяє почати його використання відразу ж після оформлення підписки на сервіс.

Одна з переваг використання SaaS-сервісу АТС Oktell – незалежність передплатників від постачальників послуг зв'язку, що працюють на території бізнес-центрів. Якщо компанія переміститься в інше офісне приміщення, їй не доведеться витрачати час і кошти на розгортання АТС в новому приміщенні, підключенні її до ліній зв'язку компанії-провайдера, перенастроювання устаткування. Робота корпоративної АТС буде забезпечена відразу ж після поновлення користування послугою, незалежно від доступності телефонного зв'язку в новому офісі абонента.

Крім того, завдяки використанню хмарної послуги АТС Oktell компанії зможуть користуватися телефонним зв'язком навіть при відключенні в їхніх офісах доступу в інтернет і / або електроенергії. У цьому випадку розміщена у хмарі АТС Oktell переадресує вхідні дзвінки на мобільні телефони співробітників компанії-передплатника. Таким чином, підписка на хмарний сервіс дасть абонентам гарантію доступності їх АТС в режимі 24/7.

За даними  saasworld

Недавні записи

Архів