Архив січня, 2011

HP запропонувала нові хмарні сервіси для бізнес-користувачів

Author lambo-cbto-admin    Category Обчислення у хмарі     Tags

Hewlett-Packard розширює портфоліо рішень, призначених для представників великого бізнесу за рахунок нового хмарного сервісу, орієнтованого на споживачів зі сфери середнього та великого бізнесу. Одночасно з цим, HP почне пропонувати обчислювальні продукти, що працюють всередині корпоративної хмари.

Білл Вехте, виконавчий віце-президент HP з програмного забезпечення, каже що компанія буде надавати консультаційні послуги, спрямовані на розробку стратегій по переходу в хмарні середовища для підприємств різних сфер економіки і ринку.

Згідно з даними, наданими в HP, новий сервіс Enterprise Cloud Services-Compute, запропонує організаціям розміщення ІТ-платформ у двох датацентрах HP, розташованих в США і Великобританії. Клієнти можуть самі вибирати їх хмарну платформу – це може бути Windows Azure або система на базі віртуальних машин.

Розцінок на використання сервісу компанія в заяві не призводить, але гарантує 99,9%-ний аптайм для хмарних систем. Сервіс також гарантує, що незаплановані простої через збої в програмному забезпеченні будуть усуватися протягом години, тоді як з вини виходу з ладу серверного обладнання – протягом семи годин.

Разом із самим хмарним сервісом HP також запропонувала інтегрований пакет програмного і апаратного забезпечення для створення персональних корпоративних хмар, званих CloudService. У компанії говорять, що CloudService буде легко інтегрований з публічною хмарною платформою, тому частину ІТ-рішень можна залишити в приватному хмарі, а частину перенести в загальнодоступне.

Вехте каже, що нові пропозиції доповнюють вже раніше заявлені продукти, зокрема HP Cloud Maps і раніше показані блейд-сервери для клієнтів. Всі ці продукти також можна підключати до хмар і використовувати для балансування навантаження.

За даними cybersecurity.ru

Перспективи IT-галузі в 2011 році

Author lambo-cbto-admin    Category UA-net     Tags

Трансформація ІТ-галузі давно є основною темою щорічних прогнозів провідних аналітичних компаній. За останній час з’явилася ціла хвиля новаторських технологій – хмарні послуги, мобільні обчислення, соціальні мережі … За прогнозом аналітиків, в 2011 р. вони знайдуть зрілість і почнуть завойовувати місце як  масові (mainstream) платформи. В результаті головними напрямками ІТ-галузі буде розвиток традиційних технологій і освоєння новаторських підходів, які не тільки стануть основою для створення нових ринків, але і, ймовірно, приведуть до перестановки сил на комп’ютерному Олімпі. Зміна платформ буде супроводжуватися підйомом ІТ-ринку і поступовим поверненням до докризового рівня.

Пожвавлення ІТ-ринку

В області ІТ намітився підйом. За прогнозом IDC, в 2011-му витрати на інформаційні технології зростуть в порівнянні з 2010-м на 5,7% і досягнуть 1,6 трлн. дол. Темп зростання буде трохи нижчим, ніж у минулому році, коли ринок виріс на 6,4%. Але тоді цей результат був досягнутий після спаду на 3,7%, викликаного кризою, і виявився навіть набагато краще зробленого раніше прогнозу (www.pcweek.ru/business/article/detail.php?ID=121929).

Розглядаючи розподіл ринку за сегментами, IDC відзначає відмінність цього року від попереднього. Так, темп росту витрат на обладнання складе 7,8%, що нижче, ніж у 2010-му (13%), при цьому основними двигунами стануть конверговані мобільні пристрої, мережеве обладнання та ПК. Однак витрати на ПЗ і послуги будуть рости швидше минулорічних. Очікується, що сегмент ПО виросте на 5,3% (зростання у 2010-му – 3,9%), а послуг – на 3,6% (у 2010-му – 0,9%). Збільшиться попит на аутсорсинг – зростання досягне 4%.

Позитивний прогноз пропонує і компанія Gartner: у 2011-му ринок зросте на 5,1% і досягне 3,6 трлн. дол (у цю оцінку включені не тільки ІТ, але й комунікаційні технології). Але Gartner, як і IDC, відзначає, що в цьому році темп зростання буде трохи нижче попереднього, який за її даними склав 5,4%.

Найактивніше, на думку Gartner, буде рости сегмент телекомунікаційного устаткування (див. таблицю). Очікується значне пожвавлення попиту на мобільні пристрої, причому в розвинених країнах основними каталізаторами підйому стануть смартфони, а в розвиваючихся – недорогі пристрої без торгової марки (white box).

Хоча IDC і Gartner позитивно оцінюють перспективи ІТ-ринку, вони попереджають про можливі ризики, пов’язані з нестійким станом економіки США (високий рівень безробіття і новий спад на ринку нерухомості) і Західної Європи (заборгованість окремих країн і курс урядів на режим суворої економії). До того ж у 2011-му буде відчуватися вплив новаторських технологій і моделей оплати – попит на хмарні послуги, віртуалізацію і мобільні пристрої позитивно відіб’ється на одних сегментах ІТ-ринку і негативно – на інших. Проте ІТ-ринок буде рости, хоча і повільніше, ніж до кризи, але швидше від світової економіки в цілому.

Як і минулого року, головними каталізаторами підйому будуть розвиваються регіони. За прогнозом IDC, на частку Центральної та Східної Європи, Латинської Америки, Азії (крім Японії) і Африки доведеться 27% світового ІТ-ринку, в абсолютних цифрах – 440 млрд. дол, що на 10,4% більше, ніж у 2010 -м. Домінуюче становище тут займуть Бразилія, Росія, Індія і Китай (БРІК): їх частка в ІТ-витратах в країнах, що розвиваються складе 44% – на 14,4% більше, ніж у 2010-му. При цьому більше половини припаде на Китай, який, як передбачається, за обсягом ІТ-ринку в 2013-м обжене Японію.

IDC рекомендує постачальникам ІТ-продуктів звернути пильну увагу на країни, що розвиваються регіони, особливо на країни БРІК, щоб скористатися відкриваються там перспективами.

Насуваються хмари

На думку IDC, хмарні послуги стануть основою для росту ІТ-ринку в найближчі 20 років і причиною його трансформації з точки зору продуктів і бізнес-моделей.

У 2010-му в цій області сталось істотне зрушення: всі провідні гравці включили хмарні технології в свої стратегії, продуктові плани, пропозиції та маркетинг. Як вважають аналітики, це призведе до значного підйому попиту на хмарні обчислення. Очікується, що в 2011-м витрати на послуги загальнодоступних хмар зростуть на 30%, до 29 млрд. дол, а в 2014-му – до 55 млрд.

Підйом відбудеться і в сегменті приватних хмар – на їх частку доведеться 13 млрд. дол.  Відставання аналітики пояснюють тим, що пропозиції в цій області з’явилися на кілька років пізніше, ніж послуги загальнодоступних хмар. Проте інтерес замовників забезпечить тут більш швидкий темп зростання – 26% на рік. Але аналітики вважають, що пік попиту на приватні хмари припаде на 2015-й, а потім підйом сповільниться, тому що в області загальнодоступних хмар з’являться нові пропозиції, які привернуть увагу замовників.

Радісний хмарний прогноз пропонує і Gartner, відзначаючи, що в 2011-м вендори будуть просувати пакети рішень для реалізації приватних хмар, які включають технології (ПО, устаткування) і методики (передові методи впровадження і використання). Багато гравців будуть також пропонувати послуги з віддаленого управління хмарним сервісом.

Як вважають в IDC, до кінця 2011-го близько 15% доходів ІТ-відрости і більше 30% зростання припадатиме на частку загальнодоступних і приватних хмар. Оскільки хмари стають гарячим напрямком ІТ-ринку, виникає питання: чия платформа буде домінувати в цій галузі? В якості головних претендентів IDC називає Amazon, Google, IBM, Microsoft, salesforce.com, Oracle, VMware і деякі телекомунікаційні компанії. Виграє той гравець, якому вдасться залучити до своєї хмарної платформи найбільшу і сильну екосистему розробників рішень. Ставки в цій грі високі. Адже переможець стане “наступною Microsoft” і займе на ринку хмар таке ж домінуюче становище, яке софтверний гігант має в області Windows-додатків.

Виходячи з такого розвитку подій, аналітики вважають, що постачальники постараються розширити свої хмарні платформи за рахунок покупки розробників відповідних рішень, і чекають в 2011-м нову хвилю злиттів і поглинань, а також партнерських угод.

Друга хвиля поглинань намічається в галузі управління гібридними структурами, які включають хмари (приватні і загальнодоступні) і традиційні корпоративні системи. На думку IDC, в цій області посилиться конкуренція між постачальниками традиційних продуктів управління (CA, Citrix, Compuware, HP, IBM, Microsoft, Symantec, VMware тощо), новими гравцями на цьому полі (Cisco і Oracle) і сервісними компаніями (Accenture , CSC, HCL, Infosys, PwC і т. д.), причому останні будуть грати роль брокерів хмарних послуг. Щоб зміцнити становище, гравці будуть скуповувати розробників засобів розгортання хмар і управління ними.

Зростання популярності хмар підстібне ринок хмарних послуг, і в результаті у провайдерів зросте попит на обладнання. За прогнозом IDC, в 2011-му на частку постачальників хмарних послуг доведеться 12% продажів серверів і систем зберігання, а до 2014-го – 20%. Крім того, очікується, що підприємства стануть використовувати в своїх майбутніх корпоративних системах все більше технологій, розроблених для провайдерів хмарних послуг (масове масштабування, оптимізація навантаження, автоматичне керування і хмарний підхід). Тому аналітики рекомендують ІТ-вендорам приділяти більше уваги хмарним провайдерам.

Наростає мобільність

Друга причина трансформації ІТ-ринку пов’язана зі стрімким зростанням числа мобільних пристроїв і додатків. Так, в 2011-му до Інтернету будуть звертатися більше 2 млрд. чоловік, причому більше половини з них за допомогою мобільників, в основному смартфонів (п’ять років тому таких мобільних користувачів було в десять разів менше). За прогнозом IDC, в 2011-му буде продано 330 млн. смартфонів – на 24% більше, ніж у 2010-му. У результаті в найближчі півтора року за кількістю випущених пристроїв мобільники (смартфони та планшети) вперше за історію ІТ-ринку обійдуть персональні комп’ютери.

Вендори не залишають без уваги такий розвиток подій. У зв’язку з цим IDC вважає, що традиційні гравці ринку ПК, такі як Microsoft і Lenovo, постараються посилити позиції в мобільному сегменті за рахунок купівлі компаній, що спеціалізуються в цій області, наприклад Motorola і RIM.

Наступ мобільних пристроїв відзначає і Gartner. За її оцінкою, в 2011-му в усьому світі буде використовуватися 1 млрд. ПК та 5 млрд. мобільних телефонів. Виходячи з подальшого зростання популярності мобільників аналітики прогнозують, що до 2020-го ринок бездротових продуктів досягне 1 млрд. дол

Зростанню ринку смартфонів сприятиме різке збільшення попиту в країнах, що розвиваються, особливо в Індії та Китаї, на недорогі моделі на базі ОС Android, число яких постійно зростає. Це може негативно відбитися на постачальниках дорогих смартфонів (наприклад, Apple).

Продовжиться переможну ходу планшетів на чолі з Apple iPad. За прогнозом IDC, в 2011-му буде продано 42 млн. планшетів (набагато більше, ніж нетбуків), і протягом наступних чотирьох років обсяг продажів буде щорічно рости на 50%. У цьому році Apple збереже провідні позиції, але посилення конкуренції з боку планшетів на базі ОС Android розробки Dell, HP, Samsung та інших компаній приведе в 2012-2013 рр.. до скорочення частки iPad.

Загостриться конкуренція і в області платформ для мобільних додатків. Ставки в цій грі високі. Адже аналітики очікують у 2011-му бурхливого сплеску активності в сегменті мобільних додатків. Протягом цього року буде додано 25 млрд. додатків (у 2010-му – 10 млрд.) на суму понад 12 млрд. дол (у 2010-му – 5 млрд. дол.) В області мобільних платформ основними претендентами на корону є Apple і Google, а головними каналами продажів – онлайнові магазини Apple App Store і Android Market. І хоча поки лідерство залишиться за першим майданчиком, друга обжене її за темпом зростання через стрімке збільшення кількості мобільних пристроїв на базі Android.

Постачальники традиційного софту, природно, не бажають залишатися осторонь від цього феномена. На думку IDC, слід очікувати поширення моделі онлайнової продажу додатків і в світі ПК. Провідні позиції аналітики відводять Microsoft і її майбутньому магазину Windows App Store, який, як передбачається, відкриється в цьому році.

Інновації в широкосмугових мережах

У зв’язку з поширенням мобільних і хмарних технологій зростає попит на послуги широкосмугового зв’язку. Як уже зазначалося, в 2011-м число користувачів Інтернету, за прогнозом IDC, досягне 2 млрд., а в 2016-м наблизиться до трьох. Багато хто з них активно застосовують програми, що вимагають високої пропускної здатності, такі як онлайнове відео, IP-телефонія, завантаження музичних файлів.

Це стимулює розширення ринку широкосмугового доступу. Так, за оцінкою компанії Instat, в останні роки число абонентів широкосмугових послуг щорічно зростала на 25% і в 2010-м досягло 763 млн. чоловік.

Але таке бурхливе зростання чинить величезний тиск на операторів дротяних і бездротових мереж, яким доводиться активно займатися оптимізацією навантаження, підвищенням продуктивності та впровадженням новаторських технологій.

Так, минулого року велика увага приваблювала технологія 4G. Однак, на думку IDC, рекламного шуму було більше, ніж результатів. У 2011-му ситуація трохи покращиться, але лише один зі ста випущених кишенькових пристроїв буде підтримувати 4G. Стримувати поширення 4G будуть також обмежений територіальне охоплення і проблеми з роумінгом. Пожвавлення на цьому ринку наступить не раніше 2012-2013 рр..

В області фіксованого зв’язку очікується підвищення уваги до технології Ethernet Exchange, що дозволяє передавати трафік між локальними мережами різних операторів. У 2011-му, ймовірно, стрімко збільшиться обсяг пропонованих послуг. Поширення цієї технології підстьобне впровадження широкосмугового зв’язку у багатьох галузях, наприклад, у фінансовій та установ охорони, а також стимулюватиме розвиток екосистем провайдерів хмарних послуг, мультимедійного цифрового контента і мобільних додатків.

Соціальні мережі набирають силу

У зв’язку із зростанням популярності соціальних технологій серед підприємств IDC прогнозує стрімкий підйом в цій області – попит на платформи для соціальних мереж буде щорічно збільшуватися на 38% протягом найближчих п’яти років.

За оцінкою Gartner, в 2010-му обсяг ринку корпоративного соціального ПО виріс на 14,9% – до 644,4 млн. дол, а в 2011-му збільшиться на 15,7%, до 769,2 млн. дол Цей софт підтримує блоги, спільноти, дискусійні форуми, соціальні закладки та вікі. У міру підвищення зрілості соціальних технологій підприємства інтегрують їх у додатки, спрямовані на вирішення завдань бізнесу, такі як просування продукції. маркетинг та взаємодія зі споживачами. За прогнозом Gartner, до 2014-го більше 20% співробітників буде використовувати для комунікації соціальні мережі замість електронної пошти.

У 2011-му у зв’язку з тенденцією перетворення соціальних мереж в масову технологію очікуються розширення їх застосування серед середніх і малих підприємств та консолідація постачальників ПЗ для цієї області.

За останній час число компаній, що просувають соціальне забезпечення, значно зросла, перевищивши сотню. Однак, як припускають в IDC, незабаром ця кількість зменшиться, так як їх скуплять провідні гравці – Oracle, SAP, Microsoft, HP, Cisco і IBM, щоб вийти на перспективний ринок або зміцнити на ньому свої позиції. Крім того, великі постачальники соціального софта поглинатимуть нішевих розробників для розширення присутності на ринку. В результаті, на думку аналітиків, в 2011-му буде придбано приблизно 30% таких компаній.

Оскільки навіть у США лише половина з підприємств середнього та малого бізнесу (СМБ) має власний веб-сайт, вони будуть активно застосовувати соціальні мережі, щоб безкоштовно скористатися можливостями Інтернету для залучення і утримання клієнтів. Як вважає IDC, до кінця 2011-го понад 40% СМБ-компаній буде використовувати соціальні мережі для просування товарів і послуг.

Цифровий всесвіт розширюється

За прогнозом IDC, в 2011-му обсяг цифрової інформації зросте на 27% і досягне 1,8 зеттабайт, а до 2015-го – перевищить 7 зеттабайт. Головним двигуном стане цифровий контент – відео, телебачення, зображення і копіювання інформації.

У зв’язку з таким ростом виникає необхідність в управлінні величезним обсягом неструктурованих даних та їх аналізі. Зростання популярності хмарних технологій призведе до того, що значна частка таких даних буде зберігатися в середовищах, що включають приватні і загальнодоступні хмари, а також у традиційних корпоративних системах, до яких можна звертатися за допомогою самих різних пристроїв. Жоден постачальник не має коштів для управління всією цією інфраструктурою, але багато хто хоче зайняти тут провідне становище. Тому IDC очікує хвилю злиттів і поглинань, в ході якої Cisco, Dell, EMC, HP, IBM, Microsoft і Oracle будуть купувати компанії, що спеціалізуються в області управління інформацією. В якості кандидатів аналітики називають Informatica, Pervasive Software, Autonomy, OpenText, Harmonic та інші.

Величезні обсяги інформації потрібно не тільки зберігати, а й ефективно використовувати. Однак зараз зміни в бізнесі відбуваються так швидко, що стара модель зберігання даних для подальшого аналізу вже не працює. В IDC вважають, що в цьому році нові і традиційні гравці випустять засоби аналітики в реальному часі, а потім перенесуть їх у хмари, щоб розширити призначену для користувача базу.

Наступаючі зміни у бізнес-аналітики прогнозує і Gartner. У зв’язку із зростанням обчислювальної потужності комп’ютерів і мобільних пристроїв, а також зі збільшенням пропускної здатності мереж зв’язку змінюється підхід підприємств до прийняття рішень. Для передбачення майбутнього розвитку подій вони хочуть замість аналізу даних за минулий період виконувати моделювання поточної інформації в реальному часі. Це потребує істотних змін в наявній інфраструктурі бізнес-аналітики, але дозволить підприємствам поліпшити результати діяльності і підвищити ймовірність успіху.

“Інтелектуалізація” галузей прискорюється

На думку IDC, поширення нових платформ – мобільних, хмарних, соціальних і мультимедійних – дозволить ІТ-постачальникам розширити спектр галузевих рішень і експертних знань, щоб допомога підприємствам більш активно використовувати інтелектуальні можливості інформаційних технологій. Аналітики виділили чотири галузі, в яких така трансформація відбувається особливо активно.

У роздрібній торгівлі все ширше застосовуються мобільні та соціальні технології. За оцінкою організації National Retail Federation, під час сезону передсвяткових продажів у США майже 30% покупок (на суму 447 млрд. дол) здійснювалися за допомогою мобільних пристроїв. Люди використовували їх для пошуку товарів і послуг, порівняння цін і виконання оплати. Число мобільних покупців зростає. Опитування IDC показав, що в цьому році 40% споживачів (набагато більше, ніж рік тому) планують застосовувати мобільники для шопінгу. Впровадження соціальних технологій також варто у рітейлерів на порядку денному. За даними цього ж опитування, більше половини респондентів покладаються на поради друзів при здійсненні покупок, при цьому чверть з них з’ясовують їх думки через соціальні мережі.

Фінансові організації також не залишаються осторонь від мобільних віянь і починають впроваджувати підтримку мобільних платежів. У США оператори бездротових мереж, платіжних засобів та ІТ-компанії (Google і Apple) збираються вже цього року запустити ряд систем мобільних платежів з підтримкою технології NFC (Near Field Communication). Аналітики вважають, що в 2011-му ці системи будуть працювати незалежно один від одного, але потім почнуть зливатися для розширення охоплення.

Мобільні технології знаходять застосування і в охороні здоров’я. У цьому році 14% населення США (близько 31 млн. осіб) буде використовувати мобільні медичні програми. Згідно з опитуванням IDC, більше 90% пацієнтів мають стільникові телефони або смартфони. Постачальники ІТ-рішень для охорони здоров’я намагаються використовувати дану обставину, розробляючи відповідні програми. Цьому сприяє поява медичних приладів з підтримкою бездротової технології Bluetooth, таких як глюкометри, вимірники тиску і ваги, за допомогою яких люди можуть завантажувати свої показники в мобільні додатки, аналізувати і відправляти лікарям.

В енергетиці продовжиться впровадження технології Smart Grid, спрямованої на застосування ІТ в цілях економії електроенергії. На думку IDC, інвестиції в Smart Grid підстьобне випуск перших електромобілів, підзаряджаються від мережі (Plug-in electric vehicle, PEV). За прогнозом у 2015-му в світі буде використовуватися більше 2,7 млн. таких машин, а в 2020-му – 7,7 млн. Для їх підзарядки потрібні спеціальні станції, що відкриє нове поле діяльності для незалежних провайдерів послуг.

Настають зміни

Як підкреслює на закінчення IDC, головною новинкою 2011-го стане перехід новаторських технологій від дослідно-експериментальної фази до етапу масового впровадження в індустрії ІТ та інших галузях. При цьому вони будуть інтегруватися один з одним, наприклад хмарні технології з мобільними, мобільні – з соціальними мережами, а соціальні мережі – з сховищами даних і бізнес-аналітикою в реальному часі, що дозволить користувачам отримати від них більшу віддачу.

Новаторські технології стануть зростаючої частиною ІТ-ринку, що призведе до його реструктуризації, оскільки гравці будуть розвивати й інтегрувати ці новинки, купувати їх постачальників. Одночасно вони будуть міняти продуктові пропозиції, цільові клієнтські сегменти, партнерські стратегії та бізнес-моделі. Тому при складанні планів на найближчий час компанії повинні врахувати, що їм доведеться конкурувати на оновленому ІТ-ринку, і допомогти замовникам в створенні “інтелектуальної” економіки на базі мобільних, віртуальних і соціальних платформ.

Таблиця. Розподіл ІКТ-витрат в 2011 р.

Сегмент ринку 2010 2010 2011 2011
Витрати,
млрд. дол
Зростання,
%
Витрати,
млрд. дол
Зростання,
%
Комп’ютерне обладнання 364,1 8,9 391,3 7,5
Корпоративне ПО 235,9 6,1 253,7 7,5
ІТ-послуги 782 2,5 817,9 4,6
Телекомунікаційне обладнання 426,6 14 465,4 9,1
Телекомунікаційні послуги 1593 3,9 1647,4 3,4
Усього 3401,6 5,4 3575,8 5,1

Джерело: Gartner.

За даними internetua.com

Недавні записи

Архів