Архив травня, 2012

Бізнес “у хмарах”. Не тільки про ІТ (Частина II: Unreal Office)

Продовжуючи розмову про позитивні моменти створення хмарного офісу, розпочатий в попередньому пості, перейду до конкретики. І почну, мабуть, з першого: відсутність необхідності використання офісного приміщення.

З основною частиною ІТ-інфраструктури ми вже розібралися, тепер вона може "жити в хмарах".

Але, в офісі є й інші цікаві місця, такі як:

 • місце прийому відвідувачів (aka існуючих і потенційних клієнтів)
 • місце проведень заходів компанії (наради, навчання, корпоративи і ДР 🙂
 • місця для розміщення співробітників і решти ІТ-інфраструктури (теж основні засоби, до речі)

Як бути з ними?

І тут особливих проблем я не бачу.

Місце прийому відвідувачів і проведення корпоративних заходів.

Зараз при проведенні зустрічей і переговорів зазвичай представник виконавця / постачальника відвідує офіс замовника, а не навпаки. Крім того, існує можливість оренди приміщень в бізнес-центрах саме на час проведення заходу, якщо така потреба вже дуже необхідна. У тому числі, з наданням доступу в інтернет і комп'ютерним обладнанням, якщо власне не мобільно.

Кількість бізнес-центрів, що пропонують такі послуги та їх місцезнаходження – на будь-який смак, так що солідність компанії не тільки не постраждає, а може бути ще й підросте 🙂

Варто також додати, що в web-додатках, які застосовуються при реалізації проектів хмарних офісів, вже присутні розвинені засоби групової роботи і комунікації. Так що клієнти, постачальники, співробітники завжди зможуть зв'язатися з вами, щоб обговорити важливі питання. Навчання або групова зустріч також не є проблемою. І все це доступно з будь-якого місця, де є комп'ютер та інтернет. Так що від місця проведення корпоративних заходів теж можна відмовитися.

Власне, з цього випливає, що і співробітникам зовсім не обов'язково працювати в офісі, якщо доступ до корпоративних даних можна здійснювати з інших місць, наприклад з дому, з офісу клієнта або з лавки в парку. Тоді й місце для розміщення робочих місць не потрібно.

Але у керівника, зазвичай, відразу виникає питання: А як мені керувати такими співробітниками і як змусити виконувати їх свою роботу ефективно?

У мене і на це є відповіді, тільки поділюся я ними трохи пізніше, коли поговоримо про персонал.

А тепер подивимося, які витрати на утримання та експлуатацію офісного приміщення можна сміливо виключити з бюджету підприємства:

Якщо приміщення в оренді:

 • орендна плата
 • плата за опалення, водопостачання, електроенергію
 • витрати на утримання та експлуатацію нежитлових приміщень
 • витрати на користування телефоном
 • інші платежі

Якщо приміщення у власності:

 • податок на майно організацій
 • плата за опалення, водопостачання, електроенергію
 • витрати на утримання та експлуатацію нежитлових приміщень
 • витрати на користування телефоном
 • інші платежі

А звільнені при цьому кошти можна направити на інші цілі, наприклад, для збільшення преміальних співробітникам організації. 🙂

Але як бути компанії, яка займається не тільки наданням послуг, а має, наприклад, виробничі приміщення або склад?

Відповім: така концепція ведення бізнесу як побудова хмарного офісу не має на увазі повну відмову від офісу реального. Достатньо лише зменшити розмір офісних площ до розумного мінімуму. І це, до речі, стане хорошим проміжним варіантом до повного переходу на ведення бізнесу в хмарах.

За даними  ibusiness.ru

“1С” запускає цілий ряд хмарних продуктів

"1С" починає роздавати хмарні версії своїх найбільш популярних продуктів з власного дата-центру. Їх ціна порівнянна з вартістю обслуговування аналогічних рішень з "коробки".

З 17 травня повинна стати доступна для замовлення хмарна версії платформи "1С: Підприємство 8" – "1С: Підприємство 8 через інтернет", повідомила компанія. Вона буде включати рішення "1С: Бухгалтерія 8", "1С: Управління невеликою фірмою 8", "1С: Бухгалтерія державної установи" і "1С-Камін. Зарплата". Сервіс розташується за адресою 1cfresh.com.

Хмарні рішення будуть виглядати в браузері так само як коробкові, і робота з ними буде однаковою, каже глава "1С" Борис Нуралієв. Він також зазначає, що компанія не збирається протиставляти "коробки" і хмарні рішення, а просто надає користувачам ще один варіант роботи зі звичними програмами.

Нуралієв зазначає, що сервіс, в першу чергу, розрахований на підприємства з невеликою кількістю користувачів, яким досить типового функціоналу. Ціни на підключення до сервісу повинні відповідати цінам на інформаційно-технологічне обслуговування рішень "1С". Зокрема, буде доступно два основних тарифних плани: "Проф" і "Техно". Перший з них включає передплату на 3, 6 або 12 місяців і дозволяє працювати в будь-яких додатках без обмеження кількості баз не більше п'яти користувачам одночасно. Другий – підписку на 6 або 12 місяців для роботи в одній інформаційній базі лише до двох користувачів одночасно.

Передплату на хмарний сервіс "1С" здійснюватимуть партнери компанії, що мають статус "1С: Центр мережевий компетенції", а в їх обов'язки буде входити навчання клієнтів роботі з рішеннями, їх консультування, включаючи першу лінію техпідтримки, і ряд інших сервісів. За словами Нуралієва, інтерес до послуг з передплати показали кілька десятків партнерів компанії. Ряд з них протягом останніх семи місяців надавали цей сервіс своїм клієнтам в тестовому режимі на безкоштовній основі.

За даними  saasworld.ru

Бізнес “у хмарах”. Не тільки про ІТ

Райдужні мрії з організації власної справи індивідуумів, які не бажають більше працювати на дядю, часто розбиваються вщент об сувору російську дійсність. Ніби й ідеї є, і однодумці підібралися, і бажання б'є через край. Тільки от приступаючи до реалізації задуманого, новоявлені підприємці стикаються з проблемами, створюваними розміром бюджету, заздалегідь визначеного для реалізації процесу організації, запуску та функціонування бізнесу.

Крім організаційних витрат у процесі запуску підприємства виникають додаткові витрати, пов'язані з орендою приміщення для офісу і його функціонування, витрати на організацію та супровід ІТ-інфраструктури бізнесу, витрати на маркетинг, витрати на персонал і т.д., які, в результаті, можуть виявитися більше, ніж передбачалося раніше.

Чи є можливість мінімізувати ці витрати на початковому етапі організації власного бізнесу та подальшого його супроводу?

Це питання все більше і більше обіймав мене останнім часом. Власне, пошук відповідей на нього і послужив відправною точкою створення проекту "Хмарний-Офіс.рф". Висновками, що з'явилися в результаті функціонування якого, я і поспішаю поділитися в даній статті.

Відправною точкою реалізації бізнесу в хмарах послужила можливість використання тренда останнього часу: побудова хмарної ІТ-інфраструктури.

Особливості даної схеми побудови ІТ-інфраструктури мною були вже описані в раніше опублікованих статтях і на сайті проекту. Якщо коротко, то при організації ІТ-інфраструктури компанії в хмарах всі основні комп'ютерні компоненти (сервери, серверне програмне забезпечення і т.д.) знаходяться у сервіс-провайдера (в хмарі) і ним же обслуговуються. І все, що необхідно для спільної роботи співробітників організації – це тільки персональний комп'ютер (ноутбук, планшет), доступ в інтернет і можливість налаштування цих компонентів під специфічні завдання бізнесу.

Структура хмарного офісу

Але це все ІТ-шні викладки, а що вони дають починаючому (або не дуже) підприємцю на практиці?

Чи реально організувати і керувати роботою свого бізнесу, не звертаючись за інвестиціям до бізнес-акулам, спираючись тільки на початковий капітал і на свої ділові якості?

Чи є хоча б один позитивний момент в організації хмарного офісу, не стосується безпосередньо питань інформаційних технологій, який здатний істотно скоротити витрати працюючих бізнес-процесів?

Реально. Є, і не один. Про них я й хочу розповісти в продовженні до даного посту. І робити я це буду, грунтуючись на власному досвіді, бо ми вже побудували свій хмарний офіс.

P.S. Відразу зазначу, що всі висновки в даному циклі постів більшою мірою відносяться до підприємств малого бізнесу. Що жодним чином не накладає ніяких обмежень на можливість знайомства з цими матеріалами представників середнього і крупного бізнесу.

За даними   ibusiness.ru

Недавні записи

Архів