Архив вересня, 2009

Вузькополосний доступ

Author lambo-cbto-admin    Category UA-net     Tags

На державному ініціативою «Укрзалізниці» заробляє «перевірена» приватна компанія

Наприкінці грудня минулого року «Укрзалізниця» ввела послугу бронювання та продажу залізничних квитків через Інтернет. З тих пір Міністерство активно пропагує цю послугу, хоча заробити на «е-квитку» держава не може в принципі. Адже, як відомо, вартість квитка в Інтернеті не відрізняється від його вартості в касах. А ось за бронювання доводиться платити додаткові 20 грн. Але і ці гроші потрапляють до приватного підприємства «Експрес-2».

«Експрес-2» діє на основі договору публічної оферти, зобов’язуючись надавати «Інтернет-замовлення місць з наступним викупом проїзних документів у квитковій касі».

Як повідомили в «Укрзалізниці», саме за ці послуги «Експрес-2» отримує свої заслужені 20 грн. з квитка. Якщо бути більш точним – це близько 130 тис. грн. на місяць. (Цифра з’явилася шляхом нескладних підрахунків: 60 тис. проданих з початку року квитків помножених на 20 грн. комісії і поділених на 9 місяців).

Можна припустити, що ця сума має окупити витрати на ПЗ, виділені лінії, за якими підприємство підключається до баз даних «Укрзалізниці» і роботу співробітників, яких, судячи за розміром комісії, на сайті тьма-тьмуща.

Звичайно, висока комісія – річ неприємна. Але, як кажуть в «Укрзалізниці», розмови про її зниження вже ведуться.

«Наскільки я знаю, зараз розглядається питання зменшення цієї вартості. Це буде не сьогодні, але в планах підприємства це є », – розповіла начальник управління інформаційних технологій головного пасажирського управління« Укрзалізниці »Ніна Кострубіцкая.

Незрозуміло тільки, чому на рекламу такої неприбуткої для держави послуги як «е-квиток» Мінтранс витрачає стільки сил і енергії – про причини залишається тільки здогадуватися. Точно так само «оповиті загадками» причини вибору «Експрес-2» в якості виконавця послуги.

«Це підприємство вибрано було згідно з чинним законодавством. При виборі підприємства враховувалися пропозиції, враховувалися всі варіанти, враховувалися інші пропозиції », – розповіла Ніна Кострубіцкая.

Про пропозиції інших підприємств в «Укрзалізниці» поширюватися не стали, посилаючись на комерційну таємницю. Щоправда, якщо провести невеликий екскурс в історію, стає ясно, що державну адміністрацію залізничного транспорту та «Експрес-2» пов’язує щось більше, ніж «е-квиток».

«Експрес-2» – дочірнє підприємство «Експрес-банку». Нагадаємо, що кілька років тому «Укрзалізниця» володіла великою часткою в цьому банку, але в 2005 р. ще за міністра транспорту Червоненко практично все підприємство перейшло до приватників.

У 2006 р. генеральний директор «Укрзалізниці» Василь Гладких робив спроби повернути банк у держвласність, але безуспішно.

Що підштовхнуло «Укрзалізницю” співпрацювати з “Експрес-банком» при міністрі Йосипі Вінському – невідомо. Причому сам Вінський неодноразово підкреслював, що незадоволений співпрацею з «Експрес-Банком»:

«В« Експрес-банку »всього 16% акцій належить« Укрзалізниці », Львівській залізниці, ще одному підприємству. Причому не одержано дивідендів, тобто ми [не отримуємо] нічого, крім того, що цей банк знаходиться в нашому приміщенні. Це комерційна структура приватного характеру, на яку ми ніякого впливу не маємо. І прибуток – нуль за чотири роки. Тому я вважаю, що категорично неправильно використовувати такі величезні оборотні кошти, які йдуть по нашій системі, і на виході не мати ніяких преференцій ».

Тим не менш, результат співробітництва в наявності. Як то кажуть, старий друг краще нових двох.

За даними proit.com.ua

Більше 60 тис. українців скористалися послугою «Е-квиток»

Author lambo-cbto-admin    Category UA-net     Tags

За 8 місяців існування послуги «Е-квиток» понад 60 тис. українців скористалися можливістю бронювання та купівлі квитків через Інтернет. Про це повідомила начальник управління інформаційних технологій головного пасажирського управління «Укрзалізниці» Ніна Кострубіцкая.

За її словами, лише послугою бронювання квитків на ж / д транспорт скористалося 7,298 тис. користувачів. Ще тис. 54,2 клієнтів «Укрзалізниці» забронювали квитки і заплатили за них в Інтернеті.

Варто відзначити, що на даний момент вартість покупки квитка через Інтернет на 20 грн. вище його вартості в касах. Однак, за словами Ніни Кострубіцкой, питання зменшення цієї суми розглядається держадміністрацією залізничного транспорту.

Нагадаємо, що послуга бронювання квитків через Інтернет з подальшим їх оформленням у касах була введена з 22 грудня 2008

За даними proit.com.ua

Недавні записи

Архів