Рекомендації компанії Symantec зі впровадження хмарних технологій

"Хмарні обчислення представляють собою фундаментальні зміни в ІТ-технологіях: на зміну традиційній моделі надання ІТ-ресурсів приходить модель сервіс-провайдерів. Перехід в хмари – це складний еволюційний етап для багатьох компаній, і надзвичайно важливо, щоб ІТ-персонал і керівники рухалися одним курсом, – заявив Джон Мегі (John Magee), віце-президент Symantec по хмарним рішенням та рішенням для віртуалізації. – Віртуалізація є найважливішим рушійним фактором для приватних та гібридних хмар, і наше дослідження показує, що ретельне планування плавного переходу на віртуальні платформи надзвичайно важливо для досягнення всієї простоти, доступності та ефективності, які можуть запропонувати ці середовища ».

Результати дослідження Virtualization and Evolution to the Cloud Survey 2011 (Віртуалізація та еволюція в бік хмар) оцінюють плани організацій по переходу у віртуальні та гібридні хмрані середовища. Дослідження проводилося в 35 країнах світу і охопило більше 3700 респондентів з великих компаній чисельністю від 1000 чоловік. У їх число увійшли 100 респондентів з російських компаній.

Згідно з дослідженням, за обсягами впровадження віртуалізації та переходу на хмарні обчислення країни СНГ відстають від Заходу.  Але не зважаючи на це, більшість компаній розглядають можливість та варіанти впровадження хмарних технологій.

Еволюція корпоративних ІТ-ресурсів в бік хмар містить чимало проблем, але приносить вагомі вигоди. Слід зауважити, що незважаючи на безліч причин для занепокоєння, більшість підприємств  впроваджують рішення з віртуалізації та рухаються в напрямку – хмарні обчислення. Цим підприємствам компанія Symantec пропонує рекомендації, покликані зробити цей рух максимально комфортним.


Рекомендації компанії для комфортного переходу до хмарних обчислень


    
Досягніть згоди між ІТ-підрозділами та керівництвом щодо кроків віртуалізації і хмарних технологій: Важливо показати, що ви можете вирішувати питання, що турбують вище керівництво, в тому числі питання безпеки і доступності. Покажіть, що турбують їх проблеми, хоча і мають чималу важливість, можуть бути успішно подолані за рахунок застосування передового досвіду і стійких до високих навантажень рішень, які гарантують, що цінна інформація і критично важливі програми будуть надійно захищені та постійно доступні.

    Не потрібно замикатись в бункері, коли справа стосується хмарних обчислень: Ініціативи по віртуалізації і хмарним технологіям набагато частіше приводять до успіху, коли впровадження здійснюється в руслі стратегічних ІТ-ініціатив підприємства. Оскільки ці проекти зачіпають всі аспекти ІТ-інфраструктури (сервери, сховища, мережа, програми та ін), вони можуть завершитися невдало, якщо управляються, як режимні «спецпроекти» з обмеженим доступом. Краще розглядати хмару як ініціативу для всієї ІТ-інфраструктури, де до планування та впровадження залучені всі підрозділи.

    Максимально використовуйте та модернізуйте свою вже існуючу інфраструктуру: Перед тим, як приступити до впровадження гібридної / приватної хмари, переконайтеся, що ви максимально використаєте потенціал вже існуючої інфраструктури для досягнення необхідного рівня ефективності, і тільки потім модернізіруете її при необхідності. Перетворіть поодинокі сервери, сховища і мережі в віртуалізований пул ресурсів. Замініть статичне виділення ресурсів на модель динамічного виділення ресурсів на запит, а також не забудьте впровадити засоби моніторингу та вимірювання показників, щоб наочно демонструвати користь, яку ваші ініціативи приносять підприємству.

    Визначайте реалістичні очікування і відстежуйте досягнуті результати: Пам'ятайте, що, незважаючи на весь галас, хмари – це новий і все ж таки дозрілий ринок. Проведіть попередню підготовку і визначте очікування, які будуть максимально реалістичними, потім переходите до наступних етапів і відстежуйте результати, щоб визначити шляхи для подальшого підвищення ефективності свого проекту.

Недавні записи

Архів