Архив жовтня, 2011

Пульт керування для хмари

З появою хмарної моделі надання ІТ як сервісу для бізнесу стає єдино можливим підходом до управління ІТ.

Ця ідея стала лейтмотивом чергової конференції Microsoft Management Summit, яку цього року компанія провела в відкритому недавно московському планетарії. На знаменитому куполі Великого зоряного залу над головами учасників були відсутні не тільки хмари, але і який-небудь натяк на зірки, але саме хмарна тема домінувала на конференції.

Microsoft Management Summit – традиційний захід, присвячений технологіям корпорації для управління ІТ. Те, що цього року його центральні виступи конференції були присвячені хмарній тематиці, говорить про те, що хмари стають безальтернативним підходом до організації ІТ-інфраструктури, принаймні в уявленні провідних ІТ-вендорів. Але і з боку замовників, у тому числі російських, ставлення до хмар змінюється.

Як повідомила на конференції Наталія Горіна, директор з аналітики і консалтингу компанії MarketVisio, офіційного представника Gartner в Росії, серед опитаних аналітиками вітчизняних ІТ-директорів понад 60% вважають, що понад половину автоматизованих транзакцій і даних в їхніх компаніях до 2015 року будуть переведені в хмари. Горіна зазначила, що цей показник в аналогічному опитуванні в минулому році був значно нижче. Microsoft сьогодні надає послуги публічної хмари на базі своїх динамічних ЦОД, розміщених в десяти країнах.

З цього року завдяки угоді з компанією Softline хмарна «платформа як сервіс» Microsoft Azure доступна в Росії. Але все ж у корпорації поки бачать основний потенціал розвитку хмарних послуг у приватних хмарах, побудованих на внутрішніх віртуалізованих ресурсах організацій, але що володіють основними характеристиками публічних хмар, такими як масштабірумость і еластичність ресурсів, облік їх споживання, самообслуговування, стандартизація сервісів. Для забезпечення цих характеристик, як підкреслюють в Microsoft, вирішальну роль відіграють технології віртуалізації та управління ІТ-інфраструктурою, яким компанія останнім часом приділяє найпильнішу увагу.

На конференції була представлена ??нова версія пакету засобів управління ІТ – Microsoft System Center 2012, головною відмінністю якої від попередників став акцент на управління ІТ як сервісом замість управління технологічною інфраструктурою. Так, оперувати поняттям сервісної моделі тепер може система управління віртуалізацією Virtual Machine Manager (VMM), яка в новій версії відповідає за розгортання не просто віртуальних машин, а сервісів на їх основі, включаючи прикладні та інфраструктурні компоненти.

Для хмарних сервісів критично важливою стає можливість підтримувати реалізацію з їх допомогою угод про рівень обслуговування. Традиційний інструмент моніторингу Operations Manager в новій версії пакета отримав можливість відстежувати «стан здоров'я сервісу», контролюючи виконання окремих програм в архітектурі. Net або J2EE.

З досвіду розгортання публічних хмар в Microsoft винесли ряд уроків, які повною мірою застосовні до побудови приватних хмар. І один з головних – необхідність зрілих, стандартизованих і автоматизованих процесів, причому як високорівневих процесів управління сервісами відповідно до методології ITSM, так і рутинних процесів управління ЦОД, які об'єднують операції різних керуючих систем.

Для реалізації цього в System Center 2012 отримав подальший розвиток продукт Service Manager, який тепер включає в себе каталог сервісів з автоматизацією запитів на сервіси, підтримує новий процес управління релізами і більш тісно інтегрований із засобом управління віртуальними машинами VMM та інструментом оркестровки процесів в ЦОД System Center Orchestrator (раніше Opalis). Для підтримки необхідних для хмари можливостей самообслуговування в пакет включено абсолютно новий продукт App Controller, який надає єдине вікно для замовлення сервісів на базі різних внутрішніх ЦОД, а також управління підписками на безліч публічних хмарних сервісів на платформі Windows Azure.

Випуск Microsoft System Center 2012 заплановано на першу половину наступного року.

За даними saasworld.ru

Серед українських користувачів Мережі число жінок вперше перевищило число чоловіків

Author lambo-cbto-admin    Category Internet, UA-net     Tags

За минулі півроку Інтернет ріс в основному за рахунок молодого населення малих міст і сіл. Вперше частка жінок (51%) перевищила частку чоловіків (49%). При цьому в структурі всього населення частка жінок становить 55%.
Уже 45% населення мають можливість скористатися Інтернетом як джерелом інформації. Зростання числа інтернет-користувачів в чому пов'язаний з активними діями провайдерів за розповсюдження ШСД і мобільного Інтернету і збільшення кількості домогосподарств, підключених до Інтернету

ДИНАМІКА ЗРОСТАННЯ ПРОНИКНЕННЯ ІНТЕРНЕТУ У РЕГІОНАХ УКРАЇНИ У 2011 РОЦІ

ДИНАМІКА ЗРОСТУ ПРОНИКНЕННЯ В РІЗНИХ ТИПАХ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ УКРАЇНИ  В 2011  РОЦІ

 

За даними   internetua.com

IBM допоможе малому бізнесу розгортати хмарні технології

Корпорація IBM оголосила про те, що через свій підрозділ IBM Global Financing направить 1 мільярд доларів США на фінансування кредитоспроможних компаній малого та середнього бізнесу. Завдяки цьому середні і малі підприємства зможуть у найближчі 18 місяців скористатися перевагами передових технологій, таких як аналітика і хмарні обчислення. Пропонуючи більш доступне кредитування, ініціатива покликана допомогти середньому і малому бізнесу стимулювати впровадження інновацій та підтримувати економічне зростання.

Однією з найбільш серйозних проблем на шляху до успіху середніх і малих компаній є брак фінансування. Оскільки на сектор малого та середнього бізнесу припадає близько 65% глобального ВВП, більше 90% всіх компаній світу і понад 90% глобальної робочої сили, цей сектор відіграє найважливішу роль у відновленні глобальної економіки.

Ініціатива IBM покликана допомогти у вирішенні гострої проблеми нестачі капіталу через надання платформи і ресурсів для підтримки малого та середнього бізнесу в поточних економічних умовах. Виділення 1 мільярда доларів на фінансування невеликих і середніх компаній дозволить виключити багато з фінансових перешкод, з якими вони стикаються при розширенні бізнесу. IBM буде пропонувати прості й гнучкі фінансові інструменти, процентна ставка деяких з них – 0% на 12 місяців, без первинного внеску. Це дозволить компаніям негайно отримати доступ до технологій і послуг IBM, необхідним для початкового етапу трансформації свого бізнесу, при цьому більш ефективно керуючи потоком готівки.

Таке фінансування буде пропонуватися клієнтам малого та середнього бізнесу через бізнес-партнерів IBM, які зможуть оцінити переваги оперативного схвалення кредиту для своїх замовників.

Крім того, IBM представляє новий пакет рішень, розроблених спеціально для потреб малого та середнього бізнесу. Серед нових рішень – системи з оптимізованим рівнем робочого навантаження на основі обладнання, програмного забезпечення і послуг, розрахованих на такі технології, як хмарні обчислення, бізнес-аналітика, спільна робота і безпеку. IBM прагне надавати допомогу цьому сектору, забезпечуючи доступність передових технологій, які раніше могли розгортати тільки великі підприємства із значними бюджетами, для компаній малого і середнього бізнесу через бізнес-партнерів IBM. Нові пропозиції також об'єднують технології недавно придбаних IBM постачальників рішень для хмарних обчислень, аналітики та безпеки, включаючи Cast Iron, BigFix, SPSS, Netezza і Cognos.

Тепер компанії можуть використовувати переваги нових технологій без початкових виплат, просто вносячи щомісячні або щоквартальні платежі по кредиту. Наприклад, багато пропозицій передбачають місячні платежі в розмірі менше 5 доларів на користувача (протягом 36 місяців). Крім того, ці технології тепер можуть бути запущені за 2-3 дня, дозволяючи малим і середнім компаніям економити до 50% часу і витрат.

Нові рішення IBM дозволять компаніям малого і середнього бізнесу швидко розгорнути хмарну платформу, звільнивши своїх співробітників від завдань обслуговування ІТ-систем і виключивши значні пов'язані витрати. За результатами недавнього дослідження IBM, в якому взяли участь 650 ІТ-керівників середнього і малого бізнесу, половина респондентів планує інвестувати в хмарні обчислення протягом найближчих п'яти років, що означає підвищення попиту на такі технології на 50%, в порівнянні з висновками дослідження 2009 року . Хмарні рішення також допоможуть невеликим і середнім компаніям автоматизувати ІТ-інфраструктуру, щоб співробітники змогли переключитися на стратегічні проекти, спрямовані на зміцнення бізнесу.

Нові рішення також дозволяють компаніям малого і середнього бізнесу впровадити засоби аналітики, щоб справлятися з проблемою «великих даних», більш ефективно витягуючи знання і виявляючи тенденції для прийняття оптимальних бізнес-рішень та виявлення нових ринкових можливостей. Ці пропозиції будуть об'єднувати технології компаній, нещодавно придбаних IBM. Фактично, за результатами опитування, аналітику визнають найважливішим пріоритетом більше 83% ІТ-керівників.

За даними  www.chip.ua

Недавні записи

Архів