Архив квітня, 2010

Хмарні послуги та SaaS: більш ефективні способи ведення бізнесу

Author lambo-cbto-admin    Category Обчислення у хмарі     Tags

За результатами дослідження, проведеного в лютому 2010 року глобальним консалтинговим підрозділом Cisco IBSG, лише 20 відсотків малих підприємств знають, що таке “хмарні послуги”, хоча 75 відсотків опитаних представників малого та середнього бізнесу (МСБ) в тій чи іншій мірі використовують хостинг та підписку на послуги, щоб розширити свої ділові можливості.

У дослідженні взяли участь 510 підприємств МСБ, яким, зокрема, було поставлено питання: «Коли, на вашу думку, ваша компанія почне користуватися хостингом або підпискою на послуги в таких областях, як інформаційна безпека, зберігання і резервування, програми для настільних систем, веб-хостинг, бізнес-додатки, конференції та спільна робота, продажу та маркетинг, середовище розробки, обчислення на вимогу? ». У підписі під відтворюваної нижче діаграмою дані наступні варіанти відповідей: «вже використовують», «протягом наступних 6 місяців», «протягом наступних 6-12 місяців», «протягом 1-2 років», «ніколи».

Хмарні послуги, особливо, SaaS (Software as a Service – програмне забезпечення як послуга) – один із способів доставки технологій та програм через Інтернет. Не дивно, що малі та середні підприємства охочіше за багатьох інших впроваджують SaaS: придбання програмного забезпечення у зовнішніх постачальників через хостинг або за передплатою звільняє їх від технічних турбот, дозволяючи зосередитися на основному бізнесі. Підприємства МСБ використовують SaaS для розширення відносин із замовниками та підвищення продуктивності праці, не вдаючись до корінної перебудови інформаційно-технологічної інфраструктури.

“До придбання послуг замовники можуть протестувати їх в пілотному режимі, а потім підписатися на ці послуги в залежності від кількості робочих місць або співробітників. Такий підхід позбавляє замовників від великих капітальних витрат”, – говорить віце-президент компанії Cisco Сьюзан Аокі (Susan Aoki) , що очолює відділ технологій для малого бізнесу. На її думку, SaaS дає малим підприємствам можливий не брати в штат дорогих ІТ-фахівців, чітко керувати оновленням програмних засобів, завжди користуватися новітніми версіями програм та впроваджувати нові функції в міру того, як бізнес буде готовий до їх ефективного використання. “При цьому замовники можуть додавати або скорочувати число користувачів, – зауважує Аокі. – У будь-якому випадку постачальник послуг SaaS подбає про те, щоб додаток працював”.

Програми, що доставляються за методом SaaS, можуть істотно змінити базові ділові операції. Прикладами служать веб-системи для спільної роботи, такі як Cisco WebEx, або хостинг інформаційної безпеки за допомогою рішення ScanSafe.

Як з’ясувалося в ході вищезгаданого дослідження Cisco, з усіх програм для інформаційної безпеки малі підприємства будь-якого типу найчастіше використовують антивірусні засоби. На другому місці з невеликим відставанням – засоби зберігання і резервування, на третьому – офісні додатки для настільних систем.

Лікар Ніколь Шеффілд (Nicole Sheffield) з міста Мемфіс (штат Теннесі) використовує інтегрований додаток Cisco SaaS, який постачається партнером Cisco – компанією Allscripts, для управління лікарською практикою і ведення електронних історій хвороби. Для цього їй не доводиться наймати інформаційно-технологічних фахівців, і вона, як і раніше, веде свою практику одна, використовуючи додаток Cisco SaaS для записів в електронних історіях хвороби, планування відвідувань хворих та управління рахунками.

“Програма Cisco SaaS кожен день економить мені як мінімум годину роботи, і тепер мені не доводиться займатися паперовою роботою допізна”, – зауважує Ніколь. У порівнянні з колишніми, паперовими документами, її записи стали більш повними і легким для читання, так як система автоматично підказує те, що лікар може в поспіху пропустити, а спливаючі меню дозволяють уникнути багаторазового введення однієї і тієї ж інформації. Тепер Ніколь Шеффілд може в безпечному режимі отримувати доступ до медичної інформації про пацієнтів і у себе вдома, і в будь-якому іншому місці, тоді як раніше з міркувань безпеки про винесення паперових документів за межі лікувального закладу не могло бути й мови. При цьому електронна система оплати дозволяє їй отримати гроші за виконану роботу на 2-4 тижні раніше, ніж колись. Використовуючи рішення Digital Physicians Office (цифровий офіс лікаря), що поєднує технологію уніфікованих комунікацій Cisco для голосу і даних з додатком Allscripts MyWay для електронних історій хвороби, Ніколь Шеффілд одержує всі переваги електронних медичних записів і офісних додатків, не наймаючи інших співробітників і не займаючись тонкощами ІТ -інфраструктури.

Програми SaaS, що доставляються через мережеву хмару, не тільки дають підприємствам МСБ можливість займатися основним бізнесом, а й надають їм більшу гнучкість. Це критично важливий компонент загальної стратегії зростання, оскільки для адаптації до вимог замовника компаніям часто потрібно нарощувати – або скорочувати – обсяг використовуваних ресурсів. Крім того, прагнучи встановити довгострокові, міцні відносини з замовниками, постачальники послуг SaaS часто пропонують малому бізнесу навчання, що дозволяє застосовувати програмне забезпечення з максимальною ефективністю.

Відкритість додатків SaaS дозволяє легко поєднувати їх з іншими елементами інфраструктури малого бізнесу. Так, наприклад, офісні додатки добре поєднуються з онлайнової платформою спільної роботи, такої як Cisco WebEx. Це не тільки створює можливість для розробки нових методів використання однієї і тієї ж послуги, але й допомагає малому бізнесу користуватися всіма перевагами SaaS, не переходячи на абсолютно нові платформи, що підтримують необхідну функціональність. “Якщо ви вклали час і гроші в технологію” програмне забезпечення як послуга “, рано чи пізно вам доведеться підключити її до додатка, встановленому в вашому офісі, – зауважує президент і головний директор зі стратегії аналітичної компанії Compass Intelligence Кнеко Берні (Kneko Burney). – Кращі рішення SaaS дозволяють зробити це легко і просто. При цьому ви не тільки отримуєте функціональність програмного забезпечення світового класу як послугу, але й можете будувати навколо цієї послуги свої додатки “.

У майбутньому малі та середні підприємства отримають ширший вибір пакетів програмного забезпечення в рамках моделі SaaS. Можна припустити, що в світі будуть поширюватися послуги SaaS, поширювані через мережеву хмару та сконцентровані на комунікаціях, спільній роботиі і інформаційній безпеці, щоб скоротити складність пропозицій в типовій середовищі малого підприємства.

Поширення технології SaaS поступово набирає силу. За даними дослідження Cisco, протягом найближчих двох років більше 80 відсотків малих підприємств планують підключитися принаймні до однієї хмарної послуги. При цьому найбільш динамічно розвиваються хмарні послуги, побудовані на технологіях спільної роботи, конференц-зв’язку, SaaS і обчисленнях на вимогу. Представники малих підприємств можуть плутатися у визначеннях “хмарних послуг”, але моделі типу SaaS будуть надавати великий вплив на середу малого бізнесу протягом багатьох років, і в цьому ніяких сумнівів немає.

За даними b2blogger.com

Недавні записи

Архів