Gartner прогнозує високі темпи зростання хмарного ринку

Обсяги вкладень у хмарні обчислення збільшуються більш високими темпами, ніж інвестиції в ІТ в цілому. Це може створити загрозу для виробників традиційного апаратного та програмного забезпечення, вважає Ед Андерсон, спеціаліст Gartner з питань розвитку хмарних технологій.

Очікується, що зростання ринку хмарних обчислень складе в 2012 році 19%, загальний його обсяг досягне 109 млрд дол (у минулому році – 91 млрд дол). До 2016 року на базі хмарних технологій може сформуватися 207-мільярдна галузь, як показують останні дослідження Андерсона. Зростання ринку ІТ в цілому складе 3%. Навіть при тому що 109-мільярдний ринок хмарних рішень – це лише 3-процентна частка загальносвітового ринку ІТ об'ємом в 3,6 трлн дол, він почасти винен в уповільненні зростання в секторах традиційних, розгорнутих у замовника апаратних і програмних систем.

Компанії, що розробляють програмне забезпечення, відходять від традиційної моделі ліцензування продуктів для установки на машинах клієнтів і освоюють модель надання програмного забезпечення як сервісу (SaaS) для кожного індивідуального користувача на базі хмари. Апаратне забезпечення теж «переміщається» з офісів та внутрішніх статей витрат компаній в категорію зовнішніх операційних витрат.

У віддаленій перспективі, як вважає Андерсон, на базі хмари сформуються нові моделі інвестування в ІТ. Інтеграція, настройка, гібридні хмари і хмари, що розгортаються всередині компаній, будуть набувати все більше значення у міру зростання популярності хмарної парадигми. «Найближчим часом можливий спад, але в подальшому динаміка інвестицій стабілізується», – сказав він.

Gartner в недавньому звіті про витрати на ІТ вперше виділила хмарні рішення в окрему категорію, провела поглиблений аналіз поточних і майбутніх тенденцій інвестування в ці технології і запропонувала по ній окремий прогноз. У найближчий рік компанії найбільш активно будуть вкладатися в інфраструктуру як сервіс (IaaS). Зростання цих послуг очікується на рівні 41%. На другому місці по затребуваності будуть системи управління і забезпечення безпеки, тут зростання складе 27,2%. Вкладення в платформи як сервіс виростуть на 26,6%, SaaS – на 17,4% і бізнес-процеси як сервіс – на 15%. «Ринок хмарних систем зростає досить високими темпами, – зазначив Андерсон. – Обсяг хмарних сервісів в рамках загальних витрат на ІТ ще малий, але темпи зростання представляються багатообіцяючими ».

За даними  saasworld.ru

Прокоментувати

Недавні записи

Архів