Хмари і послуги допоможуть світовій ІТ-ринку в 2012 р. переступити рубіж в $ 3,6 трлн

Дискусія аналітиків про поточні та майбутні інвестиції в ІТ-системи та сервіси, що відбулася на початку липня під егідою компанії Gartner, підтвердила прогнози зростання цього ринку. На думку Gartner, до кінця 2012 р. світової ІТ-ринок має всі шанси вирости на 3% (раніше передбачалося, що на 2,5%) до 3,6 трлн дол, перевищивши рівень 2011 р. (3500000000000 дол .).

Нинішня оцінка аналітиків Gartner заснована на даних про інвестиції в базові технологічні рішення компаній, що входять в список Global 500. При цьому наголошується, що цей прогноз враховує повільне відновлення економіки США і слабке зниження темпів зростання цього ринку в Китаї.

Разом з тим Gartner вважає, що в порівнянні з загальним не дуже значним підйомом, ІТ-провайдерів очікує явне пожвавлення попиту на публічні хмарні сервіси. Згідно Gartner, в 2011 р. підприємства витратили на них 91 млрд дол, в 2012 р. можуть вкласти в них 109 млрд дол, а в 2016 р. – 207 млрд дол

Основну частку в обсязі витрат на «хмари» складуть сервіси «бізнес-процес як послуга» (Business process as a service, BPaaS), але майже настільки ж швидке зростання очікується для інших хмарних послуг, таких, як «платформа як послуга» (Рlatform as a Service, PaaS), «ПЗ як послуга» (Software as a Service, SaaS) і «інфраструктура як послуга» (Infrastructure as a Service, IaaS).

Світові витрати в ІТ-сервіси – найбільший сегмент ІТ-ринку в цілому – до кінця 2012 р. досягнуть 864 млрд дол, перевищивши рівень 2011 р. на 2,3% (див. табл.). Цей сегмент і далі продовжить активно рости.

Складність використовуваної підприємствами інфраструктури збільшить попит на консалтингові послуги, при цьому характер і «суть» цих послуг будуть самі все сильніше базуватися на ІТ-технологіях.

Найбільш багатим сегментом є світовий ринок телекомунікаційних сервісів. Зростання на цьому ринку, на думку аналітиків, буде відбуватися не тільки завдяки збільшенню мережних підключень (особливо в країнах, що розвиваються), але і за рахунок збільшення числа пристроїв, що забезпечують підключення до мереж зв'язку (що більш характерно для розвинених країн).

За даними  saasworld.ru

Прокоментувати

Недавні записи

Архів