Пульт керування для хмари

З появою хмарної моделі надання ІТ як сервісу для бізнесу стає єдино можливим підходом до управління ІТ.

Ця ідея стала лейтмотивом чергової конференції Microsoft Management Summit, яку цього року компанія провела в відкритому недавно московському планетарії. На знаменитому куполі Великого зоряного залу над головами учасників були відсутні не тільки хмари, але і який-небудь натяк на зірки, але саме хмарна тема домінувала на конференції.

Microsoft Management Summit – традиційний захід, присвячений технологіям корпорації для управління ІТ. Те, що цього року його центральні виступи конференції були присвячені хмарній тематиці, говорить про те, що хмари стають безальтернативним підходом до організації ІТ-інфраструктури, принаймні в уявленні провідних ІТ-вендорів. Але і з боку замовників, у тому числі російських, ставлення до хмар змінюється.

Як повідомила на конференції Наталія Горіна, директор з аналітики і консалтингу компанії MarketVisio, офіційного представника Gartner в Росії, серед опитаних аналітиками вітчизняних ІТ-директорів понад 60% вважають, що понад половину автоматизованих транзакцій і даних в їхніх компаніях до 2015 року будуть переведені в хмари. Горіна зазначила, що цей показник в аналогічному опитуванні в минулому році був значно нижче. Microsoft сьогодні надає послуги публічної хмари на базі своїх динамічних ЦОД, розміщених в десяти країнах.

З цього року завдяки угоді з компанією Softline хмарна «платформа як сервіс» Microsoft Azure доступна в Росії. Але все ж у корпорації поки бачать основний потенціал розвитку хмарних послуг у приватних хмарах, побудованих на внутрішніх віртуалізованих ресурсах організацій, але що володіють основними характеристиками публічних хмар, такими як масштабірумость і еластичність ресурсів, облік їх споживання, самообслуговування, стандартизація сервісів. Для забезпечення цих характеристик, як підкреслюють в Microsoft, вирішальну роль відіграють технології віртуалізації та управління ІТ-інфраструктурою, яким компанія останнім часом приділяє найпильнішу увагу.

На конференції була представлена ??нова версія пакету засобів управління ІТ – Microsoft System Center 2012, головною відмінністю якої від попередників став акцент на управління ІТ як сервісом замість управління технологічною інфраструктурою. Так, оперувати поняттям сервісної моделі тепер може система управління віртуалізацією Virtual Machine Manager (VMM), яка в новій версії відповідає за розгортання не просто віртуальних машин, а сервісів на їх основі, включаючи прикладні та інфраструктурні компоненти.

Для хмарних сервісів критично важливою стає можливість підтримувати реалізацію з їх допомогою угод про рівень обслуговування. Традиційний інструмент моніторингу Operations Manager в новій версії пакета отримав можливість відстежувати «стан здоров'я сервісу», контролюючи виконання окремих програм в архітектурі. Net або J2EE.

З досвіду розгортання публічних хмар в Microsoft винесли ряд уроків, які повною мірою застосовні до побудови приватних хмар. І один з головних – необхідність зрілих, стандартизованих і автоматизованих процесів, причому як високорівневих процесів управління сервісами відповідно до методології ITSM, так і рутинних процесів управління ЦОД, які об'єднують операції різних керуючих систем.

Для реалізації цього в System Center 2012 отримав подальший розвиток продукт Service Manager, який тепер включає в себе каталог сервісів з автоматизацією запитів на сервіси, підтримує новий процес управління релізами і більш тісно інтегрований із засобом управління віртуальними машинами VMM та інструментом оркестровки процесів в ЦОД System Center Orchestrator (раніше Opalis). Для підтримки необхідних для хмари можливостей самообслуговування в пакет включено абсолютно новий продукт App Controller, який надає єдине вікно для замовлення сервісів на базі різних внутрішніх ЦОД, а також управління підписками на безліч публічних хмарних сервісів на платформі Windows Azure.

Випуск Microsoft System Center 2012 заплановано на першу половину наступного року.

За даними saasworld.ru

Прокоментувати

Недавні записи

Архів