Запропоновано соціальну мережу «хмарних» обчислень

Author lambo-cbto-admin    Category Обчислення у хмарі     Tags

«Хмарні» обчислення як явище мають позитивні і негативні сторони. Чудово, коли у вас є безкоштовний поштовий ящик на кілька Гб; чудово, що він обростає безкоштовним ПЗ; чудово, що в разі загибелі вашого жорсткого диска дані, які зависли в онлайні, збережуться бо перебувають бог знає на яких серверах. Погано лише те, що власник вашої поштової скриньки «переглядає» вашу пошту і напихає вас контекстною рекламою. І це лише початок загального руйнування приватності.

Група комп’ютерних людей з Університету Вікторія (Веллінгтон), Технологічного інституту Карлсруе і Кардіфського університету пропонує рішення: «соціальні хмари». Ви ділитеся ресурсами, програмами та інформацією лише з тими, кому довіряєте. Ідея не нова, але в даному випадку дослідники пропонують досить конкретну модель соціальної мережі «хмарних» обчислень і базують її на горезвісному «фейсбуці», додаючи елементи «розподілених обчислень» (на кшталт проекту SETI @ home).

Працювати «соціальні хмари» повинні наступним чином. Увійшовши в соціальну мережу, користувачі запускають додаток, відправляє їх на ринок «хмарних» обчислень. Ділячись своїми ресурсами, тут можна заробити «кредити» і на них потім купувати чужі ресурси. Тобто дружні. Підпрограмне забезпечення допомагає звести баланс між кількістю друзів і кількістю зароблених кредитів: користувач може задати кілька «кіл дружби», і сама особиста інформація, а також пов’язані з нею програми «розмазуються» тільки по комп’ютерах ближнього кола.

Ідея, можливо, сира, але життєздатна; доказ – процвітаючі пірінгові мережі. Cлід відзначити, що група дружніх домашніх комп’ютерів з RAID-масивами й джерелами безперебійного живлення не стільки програє групі серверів в надійності, скільки остання програє першій у приватності.

Результати дослідження опубліковані в матеріалах III Міжнародної конференції з «хмарним» обчислень (IEEE Cloud 2010).

За даними internet.ua

Прокоментувати

Недавні записи

Архів