Арсеній Яценюк згорнув діяльність у мережі

Author lambo-cbto-admin    Category UA-net     Tags

Інтернет-аккаунти народного депутата Арсенія Яценюка в соціальних мережах потрапили під контроль сторонніх осіб. У партії “Фронт змін”, очолюваної паном Яценюком, повідомили, що це стало результатом хакерської атаки. Експерти ж вважають, що інтернет-ресурси Арсенія Яценюка перейшли під контроль колишніх співробітників його виборчого штабу.

Інформація про злом офіційних блогів Арсенія Яценюка в мережах LiveJournal і Facebook, його відеоканалу на YouTube і мікроблога на Twitter була оприлюднена на сайті “Фронту змін”. 2 липня в прес-службі партії повідомили, що ресурси піддалися хакерській атаці, у зв’язку з чим “було прийнято рішення про їх закриття”.

Приводом для згортання діяльності Арсенія Яценюка в інтернеті стало розміщене минулого тижня від імені політика повідомлення в блозі LiveJournal. У ньому стверджувалося, зокрема, що пан Яценюк “не бачить нічого злочинного в рейдерських схемах”. У п’ятницю провокативне повідомлення було видалено з його блогу.

Як з’ясувалося, у “Фронті змін”, який заявив про закриття інтернет-ресурсів в соціальних мережах, не змогли реалізувати свій намір. Доступ до блогів політика і його відеоканалом вчора залишався відкритим. У неділю на блозі в LiveJournal знову з’явилося повідомлення, розміщене без відома пана Яценюка та його штабу. У ньому народний депутат нібито визнав спонсорування своєї президентської виборчої кампанії бізнес-структурою, у якої є проблеми з правоохоронними органами. “Але це їх проблеми з законом, а не мої”, – заявив автор блогу.

У “Фронті змін” учора відмовилися повідомили, як були зламані інтернет-сторінки Арсенія Яценюка, і хто може бути до цього причетний. Експерти вважають, що заява партії про хакерські атаки не відповідає дійсності. “Одночасний злом акаунтів чотирьох соціальних мереж – це саме по собі виглядає дивно. До того ж у разі хакерської атаки штаб легко міг відновити доступ до своїх сторінках, написавши в адміністрацію LiveJournal і інших сервісів”, – пояснив керівник проекту Watcher, присвяченого аналізу соціальних мереж, Максим Саваневський.

Пан Саваневський вважає, що сторінки Арсенія Яценюка перейшли під контроль колишніх співробітників його штабу: “Найімовірніше, це справа рук людини чи структури, яка реєструвала акаунти Яценюка в 2009 році. Вони спочатку контролювали реєстраційний e-mail, а тепер змінили паролі”. Цієї версії дотримується і джерело у “Фронті змін”: “Швидше за все, до цього причетна група, яка вела блоги Яценюка до виборів і деякий час після них. У її співробітників були певні фінансові розбіжності зі штабом”.

Президент компанії Bohush Communications Денис Богуш вважає, що іміджеві втрати Арсенія Яценюка від закриття блогів будуть невеликими. “Як показує практика, інтернет-ресурси політиків не користуються великою популярністю і навіть у орієнтованого на молодь Яценюка не сильно впливають на електорат”, – говорить він і додає, що на президентських виборах 2010 року штаб пана Яценюка витратив на інтернет-департамент величезні кошти. “Коли приходить політтехнолог, який обіцяє кандидату передові технології в стилі Обами, розцінки можуть досягати півмільйона доларів, – зазначає він .- Інтернет-ресурси Яценюка можна було наповнювати за допомогою менших коштів, але він вибрав дорогий варіант”. На думку Дениса Богуша, до злому сайту політика причетні колишні співробітники його штабу: “залучати багато кадрів, потім їх звільняли, і були проблеми з оплатою. Ось вони і робили гидоту”.

За даними kommersant.ua

Прокоментувати

Недавні записи

Архів