Зелені хмари в небі вашої компанії

Рухома кількістю середовища, трудова діяльність продовжує плавно переміщатися з якогось фізичного місця в Мережу. Це зрушення в масовій свідомості відбувається в унісон з настанням ери хмарних технологій і породжує певні питання. Одним із суттєвих питань, скромно піднімаємо на Заході і поки не звучать у східній частині Землі, є проблема впливу хмарних технологій на навколишнє середовище.

Ця проблема обговорюється не тільки з Greenpeace (організація, звичайно, вважає, що дата-центри неймовірно шкідливі, а їх енергоспоживання занадто високо), але і з експертами, які вважають, що дата-центри допомагають ефективніше витрачати енергію. У всякому разі, ефективніше, ніж при традиційному комп'ютингу. Треба, однак, розуміти, що з рахунків не можна скидати не тільки енергоспоживання, але і зрослу необхідність у віддаленій роботі і хмарних системах співпраці. Отже, з одного боку ми зберігаємо купу часу і менше їздимо на роботу на машинах. З іншого боку, наша цивілізація побудована на всіх цих серверах, які використовують електроенергію, поки інформація рухається по планеті. Але чи повна ця картина?

У своєму матеріалі «Приховані екологічні переваги хмарних технологій» колумніст Forbes Джо Маккендрік (Joe McKendrick) пише, що ми схильні спрощувати, коли мова йде про екологічний слід хмарних технологій.

Ймовірно, нам варто подивитися на цю проблему в більш широкій перспективі. В результаті нашого переходу до онлайн-економіці, людство зберігає більше ресурсів, ніж може собі уявити. Так як безліч бізнесів стало цифровим, а значить оперує віртуальним замість фізичного, варто враховувати істотне зниження споживання ресурсів.

Взяти хоча б сектор електронної комерції. Скільки фізичних магазинів не було відкрито, завдяки успішним онлайн-проектів? Є й інші, теж очевидні, але не враховуються переваги онлайн-економіки. Давайте подумаємо, скільки автомобільних поїздок і офісного простору нам вдалося виключити, завдяки віддаленій роботі? Скільки палива зекономлено завдяки онлайн-освіти, що виключає необхідність їхати в університет? Яка кількість дерев продовжує робити наше повітря чистішим тільки в результаті переходу до електронної документації? Або, якщо поглянути ще глибше: який відсоток земної поверхні залишився недоторканим, завдяки більш точної опрацювання даних про корисні копалини? Цей список можна продовжувати нескінченно довго.

Але не тільки в Forbes серйозно міркують про екологічність хмарних технологій. Ліза Гранскі (Lisa Gransky), автор книги про майбутнє бізнес-середовища, міркує про нові способи роботи у своїй TED-лекції, говорячи про «фундаментальному зрушення в наших відносинах з речами».

Іншими словами, Ліза вважає, що все більше компаній будуть робити гроші, використовуючи інтернет, щоб надати нам зручний доступ до послуг і речей. І це може бути зручніше, ніж фізичне володіння. Зрозуміло, такий підхід веде до того, що ми станемо споживати відповідальніше, використовуючи рівно стільки, скільки потрібно (онлайн відео-сервіси – відмінне тому доказ). А те, що вірно для споживачів, у кінцевому підсумку вірно і для офісу.

Замість того, щоб пропонувати співробітникам власний комп'ютер, власні документи і софт, компанія може запропонувати їм загальні ресурси. Навіть якщо вам все ще потрібен свій робочий стіл, то навряд чи є необхідність, скажімо, в локальній мережі. Бізнес, який фокусується на наданні своїм співробітникам хороших інструментів, замість того, щоб забезпечувати їх коробками-комп'ютерами, помітно знижує свій вплив на навколишнє середовище.

Залишається тільки донести цю думку до локального бізнесу, ніж ваш покірний слуга і намагається займатися. Словосполучення «екологічність технологій» все ще дає незвичний відгук у нашому ресурсо-орієнтованому свідомості. Проте, ніщо не стане на шляху до більш «зеленим» технологіям, якщо шлях цей почнуть одночасно провайдери хмарних сервісів і локальний бізнес, який їх споживає.

За даними i-business.ru

Прокоментувати

Недавні записи

Архів