«Третя платформа», або знову про хмари

23 листопада 2011 в Москві пройшла конференція «Послуги з хмари: спектр вибору».

Організатор заходу – агентство маркетингових комунікацій CNews Conferences.

У звіті IDC «Прогноз по всесвітнім і регіональним публічним хмарним ІТ-сервісів на 2011-2015 роки» сказано, що протягом найближчих п'яти років ринок публічних хмарних обчислень буде рости зі швидкістю 27,6% на рік і збільшиться до 2015 року до $ 72, 9 млрд.

Агентство IDC також зазначає, що хмарні технології вплинуть на розвиток, як технологій, так і бізнесу.

Хмарні сервіси, мобільні пристрої, бездротові мережі, аналітична обробка великих масивів даних (big data) і соціальні мережі в кінцевому підсумку зіллються і утворюють третю платформу галузі.

Нагадаємо, що за класифікацією IDC «першою платформою» в ІТ були мейнфрейми, «другою платформою» – персональні комп'ютери. Знову-таки, за прогнозами IDC, в 2015 році одна сьома частина витрат на готове програмне забезпечення, сервери та зберігання даних буде пов'язана з публічними хмарними пропозиціями. Це обумовлено тим, що витрати на публічні хмарні сервіси зараз ростуть в чотири рази швидше, ніж глобальний ІТ-ринок в цілому.

На думку аналітиків IDC, США залишатимуться основним споживачем хмарних сервісів – на Америку припадатиме половина глобального ринку публічних хмарних послуг.

Сергій Боровиков, керівник департаменту Softline Cloud Services, вважає, що оцінки IDC можна поширити і на Росію. Приблизно три чверті витрат на публічні хмарні сервіси будуть пов'язані з сегментом SaaS.

За класифікацією IDC, в категорію SaaS включаються не тільки додатки, але і хмарні засоби розробки, традиційно відносяться до сегменту PaaS, і програмне забезпечення інфраструктурного призначення.

Як показують різні опитування, серед причин, за якими користувачі вибирають хмари, 68% опитаних вказали економію апаратних ресурсів, 66% – швидкість розгортання інфраструктури, 57% – зниження витрат на системне адміністрування. 71% респондентів відзначили здатність хмари до масштабування, 61% – його адаптаційну здатність.

Публічні хмари використовують лише 12% опитаних. Відповідно, більша частина компаній (70%) перевагу надають розгортання інфраструктури на приватних серверах. При цьому 57% учасників вважають за краще мати своє власне апаратне забезпечення, а 36% користуються послугами ЦОД, що надають виділені сервери.

Є й такі дані: багатьох не влаштовують існуючі сьогодні інструменти для управління хмарою.

Основним сценарієм використання хмар є розгортання web-додатків. Обсяг російського ринку хмарних послуг у 2010 році склав $ 35,08 млн. До кінця 2015 року обсяг цього сектора вітчизняного ринку прогнозується на рівні, що перевищує $ 1,2 млрд. Це відповідає середньорічним темпом зростання більше 100%.

За даними IDC, в 2010 році обсяг ринку публічних хмарних послуг в Росії склав $ 13 млн, з них проектні послуги – 38%. Обсяг ринку приватних хмарних послуг досяг $ 22080000 (з них проектні послуги – 73%).

За даними www.mskit.ru

Прокоментувати

Недавні записи

Архів