Топ-10 кращих веб-сервісів для користувачів 2011 року. Частина 1

У десятку кращих веб-сервісів для користувачів увійшли браузери, хмарні сервіси, мобільні програми та багато іншого. Всі з вищезгаданих сервісів по-новому визначили основний спосіб використання інтернету, але деякі з них створили функції, про доцільність яких можна сумніватися.

Тим не менше, всі ці сервіси вплинули на веб в 2011 році.

1. Chrome

Цього року компанія Google вирішила зробити Chrome найважливішим Web браузером світу.

За рік його частка ринку збільшилася, хоча практично весь рік браузер йшов пліч-о-пліч з Firefox – програмою, що займає другу позицію. Сьогодні якщо існує щось, що може зрушити Internet Explorer, то це тільки Google Chrome.

Дуже швидко в цьому році Chrome реалізував ряд нових можливостей. Основним завданням браузера в 2011 було зосередження на Web додатках. Google модернізував свій Chrome Web Store для додатків.

У майбутньому році в браузері з'являться нові API-інтерфейси для перетворення тексту в мову і передові аудіо можливості. Вже в цьому місяці Google купив сервіс Apture, за допомогою якого на всіх сторінках Chrome можна буде проводити пошук медіа-контенту. Скоро Chrome стане браузером, який зможе підтримувати декілька акаунтів, щоб користувачі могли з легкістю переносити свої браузер дані між пристроями.

2. Dropbox

Dropbox користується значним успіхом і саме цього року остаточно затвердив свою важливість.

Вибравши метафору (побудова системи управління файлами за образом і подобою комплекту конторських швидкозшивачів), з якої комп'ютерні користувачі були вже добре знайомими, Dropbox став ключовим гравцем серед файлових сховищ.

У повсякденному користуванні і на роботі люди використовують Dropbox як для резервного копіювання, так і для синхронізації файлів між пристроями. Саме гнучкість дозволила Dropbox стати ще й сервісної програмою – файловою системою, якої не було до того – для нових додатків і сервісів, особливо для мобільних пристроїв.

Чи справді є Dropbox корисним «стартапом» року, як його назвав Business Insider? Ми поки не знаємо. Адже були певні збої, такі як лякає новина про можливість втрати особистої інформації на початку року. Але цього року ми також дізналися, що в 2009 Dropbox відхилили дев'ятизначний пропозицію про придбання компанії Стівом Джобсом.

3. iCloud

Отримавши відмову від Dropbox, Apple взявся створити власну систему файлової синхронізації між комп'ютерами Mac і iOS пристроями, замінивши незручний настільний сервіс MobileMe. У жовтні цього року iCloud отримав підтримку мобільною операційною системою iOS 5.

Завдяки цьому сервіс можна назвати конкурентом для Dropbox. Додаток може синхронізувати контакти, події календаря, файли медіа, документи і навіть настройки, оскільки ця синхронізація передбачена для нього спочатку. Поки сервіс доступний для пристроїв компанії Apple, але скоро з iCloud зможуть працювати і інші сервіси.

4. Kindle

Ми всі звикли до думки, що Kindle – це продукт, пристрій. Але цього року Amazon дав зрозуміти, що Kindle є сервісом, а не продуктом.

На відміну від Apple, для яких програмне забезпечення є сервісом, що допомагає продавати пристрої, Amazon досягне рівня беззбитковості, а то піде в мінус, аби доставити в руки споживачів медіа та інший контент.

Через пристрій Kindle здійснюється прямий шлях до магазинів Amazon. 

Ви можете заощадити 30% на ваших пристроях, просто приймаючи рекламні оголошення на Kindle в якості заставки.

А в цьому році Amazon додав до сім'ї Kindle 18-сантиметровий Kindle Fire, що розширив використання сервісів компанії – відео, музики, преси, ігор і додатків. Ця функція будується на основі вже існуючого сервісу Amazon Prime для потоку відеоматеріалів і Cloud Drive для музики.

Kindle Fire також представив прискорений хмарний браузер Amazon Silk, який використовує історію перегляду для прогнозування попереднього завантаження Web сторінок на повільних кишенькових пристроях. Amazon завжди знав, що час завантаження може як прискорити, так і сповільнити продаж, тому сервіс Kindle розроблений для того, щоб зробити процес покупки, перегляду, читання або прослуховування записів настільки зручним, наскільки це можливо.

5. Evernote

Evernote ще поки тримається на плаву, зберігаючи популярність.

По суті, їх головний виконавчий директор хотів би, щоб ця популярність протрималася ще років 100.

Evernote – це ще один синхронизирующий сервіс, який не схожий на згадані вище. Він працює на різних платформах, на відміну від iCloud, і він працює з вмістом файлів, на відміну від Dropbox.

Evernote дозволяє створювати і зберігати файли з текстом, посиланнями, медіа, зображеннями, списками завдань і допомагає синхронізувати їх з іншими пристроями.

Це є втіленням ідеї універсальних технологій, начебто розпізнавання тексту, які дозволяють робити знімки записів, чеків і візиток або просто зберігати текст.

За даними  http://internetua.com

Прокоментувати

Недавні записи

Архів