Microsoft підключає СПО до просування своїх хмар

Компанія Microsoft оголосила про можливість участі російських програмних рішень, реалізованих на базі СПО, у своєму конкурсі YBYF (Your Business – Your Fame, "твій бізнес – твоя популярність"), націленому на підтримку незалежних розробників, які використовують хмарну платформу Microsoft Windows Azure. Це змагання проводиться в режимі онлайн, роботи передаються через сайт програми www.ybyf.ru і оцінюються експертами на підставі поданих матеріалів. У Росії конкурс стартував 1 січня 2012 р., прийом заявок триватиме до 15 березня, фінал відбудеться 19 квітня при очному присутності експертів і учасників конкурсу. Дана російська програма ініційована і проводиться спільно компаніями Microsoft і Softline за підтримки EPAM Systems, Aplana і Inline Technologies, що надають експертизу з розробки хмарних сервісів.

Принципово важливо, що в конкурсі розглядаються саме хмарні ідеї і прототипи сервісів, що знаходяться на будь-якій стадії реалізації, крім комерційної доступності. Головна ж умова полягає в тому, що проект повинен використовувати функціональність Windows Azure: або бути розміщеним в цій хмарної середовищі, або використовувати будь-які сервіси Windows Azure. Предметом програми є "хмарний сервіс" – додаток, що працює в інфраструктурі публічного хмари і забезпечує послуги кінцевим споживачам. Таким рішенням може бути, наприклад, багатокористувацький сервіс по автоматизації заповнення документів.

Програма YBYF складається з навчальної складової, призначеної для підготовки розробників хмарних сервісів, і конкурсної частини, що дозволяє учасникам представити на суд експертів власні ідеї та рішення. В її рамках проводиться серія з восьми очних лабораторних робіт у шести містах Росії (Москва, Санкт-Петербург, Томськ, Екатеринбург, Нижній Новгород, Казань). Зазначимо, що за умовами конкурсу ніяких обмежень на тип ліцензій пропонованих рішень (тим більше що мова йшла про прототипи) не накладалося спочатку.

Оголошена підтримка участі СПО-спільноти в конкурсі, наскільки це можна зрозуміти, полягає в тому, що до складу журі включені представники Распе, зокрема Сергій Голубєв і Кирило Степанов (головний редактор журналу Linux Format). "Ми раді відзначити, що Microsoft повернулася обличчям до СПО: їх системи віртуалізації і хмарна платформа активно розвиваються у бік відкритості для СПО-розробників, в тому числі і підтримки GNU / Linux", – сказав з цього приводу президент Распе Андрій Коротков. Зі свого боку Microsoft відзначає, що Windows Azure відразу створювався під розробку не тільки на веб-платформі. Net, але і на PHP і Java, до того ж нещодавно корпорація анонсувала оновлений інструментарій для веб-розробки з використанням Node.js. У цьому зв'язку керівник напрямку стратегії платформ Microsoft в Росії Леонід Анікін зазначив: "Все це допомагає нам досягати головної мети – забезпечувати технологічну нейтральність, а також багатство вибору готових рішень для користувача та нові можливості для розробників".

Перший конкурс хмарних сервісів, реалізованих на платформі Microsoft Windows Azure, в регіоні Центральної і Східної Європи пройшов ще в 2010 р., але через недоступність платформи Windows Azure в нашій країні російські компанії – розробники програмного забезпечення були позбавлені можливості брати участь у цьому конкурсі на рівних. Починаючи з восени 2011 р. платформа доступна для російських організацій, тому цього літа переможець національного етапу з Росії візьме участь в змаганні з переможцями з інших країн колишнього "соціалістичного табору". У європейському фіналі буде визначений "Кращий хмарний сервіс у Центральній та Східній Європі", який отримає можливість взяти участь у всесвітній партнерської конференції Microsoft (WPC'12) в липні цього року, де отримає майданчик для представлення сервісу на виставці під час заходу.

А до цього, на першому етапі російської частини конкурсу (до 15 березня), експерти спочатку відберуть вісім фіналістів, які потраплять у фінал, де буде виявлено переможця. Крім того, буде визначено по три кращих роботи в номінаціях "сервіс для споживачів" (B2C) і "сервіс для підприємств" (B2B). Усі призери змагання отримають забезпечення просування сервісу в каталогах Softline, підтримку у створенні опису "історії проекту" і його публікації на сайті Microsoft, допомога в розробці концепції просування сервісу від маркетингового агентства (партнера програми), а також безкоштовний доступ до Windows Azure (1 – е місце – 12 міс., 2-е місце – 6 міс., 3-е місце – 3 міс.). Компанії, які представили кращі сервіси в кожній з категорій, зможуть безкоштовно відправити одного представника на WPC'12; компанія Microsoft сплатить внесок за участь, квитки і готель. Крім того, учасники конкурсу зможуть потрапити до спеціального відбірковий тур Фонду посівного фінансування Microsoft, за результатами якого деякі з проектів отримають гранти у розмірі 10 тис. дол

За даними сайту   pcweek.ru

Прокоментувати

Недавні записи

Архів