i-Teco OpenStack Cloud: підсумки першого місяця роботи

Компанія «Ай-Теко» підвела підсумки першого місяця роботи свого нового хмарного сервісу I-Teco OpenStack Cloud (http://www.i-oblako.ru/service/view/10), відкритого в грудні 2012 року і призначеного для компаній середнього та малого бізнесу (СМБ). Хоча запуск сервісу відбувся в «неділовий» час різдвяних і новорічних свят, більше 300 користувачів вже протестували I-Teco OpenStack Cloud, причому деякі з них знайшли на цей час навіть у новорічну ніч.

Сервіс I-Teco OpenStack Cloud – перша приватна хмара, повністю побудована на вільному ПЗ OpenStack і орієнтована на невеликі компанії. Поява сервісу – відповідь на один з основних трендів хмарного ринку в 2012 рік: більше 50% користувачів хмарних сервісів складають сьогодні компанії СМБ-сегменту, проте якісних і доступних за вартістю рішень для побудови віртуальної інфраструктури не вистачає, тому попит на них зростає. Застосування рішення, побудованого на відкритому коді, дозволило знизити вартість розробки і при цьому забезпечити в подальшому сумісність з іншими платформами. Сервіс буде переведений в комерційну експлуатацію в лютому 2013 року, в даний час доступ до I-Teco OpenStack Cloud надається в пілотному режимі, тобто абсолютно безкоштовно. Першими користувачами нового сервісу стали читачі корпоративного блогу «Ай-Теко» на порталі Habrahabr.ru (http://habrahabr.ru/company/iteco/).

Підсумки першого місяця роботи сервісу наступні:

Відзначено високу затребуваність хмарної платформи, орієнтованої на СМБ: передбачалося, що на пілотному етапі кількість користувачів сервісу не перевищить 100, однак розрахунковий поріг був пройдений вже в перші години роботи OpenStack Cloud. В оперативному порядку були підключені нові потужності, що дозволило надати доступ усі бажаючим.

В даний час з сервісом працюють близько 1000 користувачів. В результаті проведеного масштабування для використання в пілотній зоні доступно 2000 віртуальних машин і більше – у міру зростання попиту будуть доступні нові потужності. Незважаючи на те, що в пілотному періоді в безкоштовному режимі доступні конфігурації будь-яких масштабів, професіонали, які тестували сервіс, віддають перевагу середнім конфігурацій. Таким чином, можна зробити висновок, що сервіс дозволяє користувачам сформувати оптимальні для їх завдань конфігурації, не запитуючи надлишкові ресурси і, в той же час, не обмежуючи їх можливості.

У планах «Ай-Теко» по комерційного запуску і подальшому розвитку сервісу буде врахована отримана в пілотному періоді зворотний зв'язок від користувачів. Одним з інструментів для її отримання став опроспользователей порталу Habrahabr.ru, які брали участь у тестуванні. У комерційній версії сервісу з'являться більш потужні конфігурації серверів, а також підтримка додаткових ОС.

«Ми раді відзначити, з одного боку, високий інтерес користувачів до нашого нового хмарного рішенням, з іншого – професійний підхід до оцінки його можливостей і потенціалу», – сказала директор з розвитку масових сервісів Сервісного підрозділу «Ай-Теко» Ірина Гришанова. «Відгуки та питання, які ми отримали від відвідувачів порталу Habrahabr.ru та інших користувачів i-Teco OpenStack Cloud, допомагають нам розставити пріоритети при плануванні розвитку сервісу і переході від пілотної версії до повноцінного комерційному рішенню».

Підхід, реалізований в I-Teco OpenStack Cloud, заснований на створенні максимально зручною для користувача системи управління ресурсами, необхідними для підтримки бізнесу в будь-якій ситуації – від повсякденної роботи до пікового навантаження. Це важливо для компаній середнього та малого бізнесу: з одного боку, вони швидко ростуть, з іншого – не можуть собі дозволити значних інвестицій в IT-інфраструктуру, без якої сучасний бізнес розвиватися не може. Хмарне рішення на відкритій платформі дозволяє примирити це протиріччя, а проста і зручна система управління ресурсами дозволяє задіяти в будь-який момент такий обсяг ресурсів, який бізнесу реально потрібен.

За даними  www.saasworld.ru

Прокоментувати

Недавні записи

Архів