Світовий ринок хмарних сервісів подвоїться за три роки

Глобальний ринок хмарних сервісів за три роки збільшиться вдвічі і досягне 68 мільярдів доларів, при цьому він буде рости переважно за рахунок попиту з боку представників середнього та малого бізнесу (СМБ), заявила в четвер компанія-розробник програмних продуктів Parallels.

За даними Parallels, у світі 75% компаній з числом співробітників менше 20 вже зараз орендують IT-інфраструктуру, а не мають її у власності і підтримують самостійно. Протягом найближчих трьох років компанії СМБ, згідно з даними дослідження Parallels, планують в два рази збільшити споживання платних хмарних додатків. Наприклад, тільки в США в 2011 році підприємства СМБ придбали хмарних сервісів на 15,1 мільярда доларів – це майже половина обсягу глобального ринку, який в 2011 році досяг 34 мільярди доларів.

У Росії, за інформацією директора з маркетингу та роботі з партнерами Parallels в регіоні EMEA (Europe, the Middle East and Africa) Костянтина Анісімова, кількість СМБ-компаній невелика і рівень конкуренції між ними низький, тому у них немає особливого стимулу модернізувати IT-інфраструктуру і впроваджувати хмарні сервіси. В результаті, обсяг вітчизняного "хмарного" ринку ледь досяг 200 000 000 доларів.

Експерт бізнес-напрямку обчислювальних систем і систем зберігання даних компанії "Мікротест" Георгій Гаджієв каже, що найбільший інтерес до хмарним сервісів виявляють недавно створені дрібні компанії, середні починають освоювати хмари, а в великих впровадження хмарних сервісів поодинокі.

За словами директора з розвитку сервісу та професійних послуг компанії-інтегратора "Енвіжн Груп" Максима Татусева, попит на хмарні послуги в РФ потенційно дуже високий, але існуючі сервіси не в повній мірі задовольняють вимогам замовників. Наприклад, великі компанії хотіли б орендувати бізнес-додатки, але бояться виносити дані за межі систем безпеки компанії.

"Якщо російські сервіс-провайдери зможуть запропонувати адекватну, з точки зору ринку, хмарну послугу, то ринок чекає" великий вибух ", застосування хмарних послуг стане масовим", – говорить Папін.

Світ у компаній СМБ найбільш затребувані послуги хостингу інфраструктури – покупка віртуальних і виділених серверів і оренда віртуальних машин; на їх придбання цих сервісів компанії витратили понад 14 мільярдів доларів.

На покупку бізнес-додатків (системи управління контентом, бухгалтерію, відновлення та резервне копіювання, CRM, HR та інше) СМБ-компанії, за оцінкою Parallels, витратили 9 мільярдів доларів; на сервіси забезпечення присутності в інтернеті (домени, сайти, віджети для інтернет -магазинів і так далі) – близько 7 мільярдів; на комунікаційні сервіси (електронна пошта, захист та архівування електронної переписки, оренда телефонних станцій тощо) – 4000000000.

За даними   saasworld.ru

Прокоментувати

Недавні записи

Архів