Microsoft зв’яже хмарні обчислення з приватістю даних

Author kumusja    Category Обчислення у хмарі     Tags

Популярність хмарних обчислень продовжує збільшуватися з кожним роком. При цьому все більше людей, фірм і урядових організацій бачать в них величезні переваги – від економії коштів до великої швидкості розгортання нових програм та інструментів.

Економісти з університету Мілана підрахували, що нові і існуючі компанії, використовуючи хмарні обчислення, за 5 років можуть створити від 300 тис. до 1,5 млн. нових робочих місць лише в Європі. Це могло б зменшити рівень безробіття в Європі на 0,3-0,6% і збільшити зростання ВВП на 0,1-0,3%.

Однак існують деякі перешкоди на шляху використання хмарних обчислень. Одне з них – забезпечення надійного зберігання приватної інформації користувачів. Користувачі хочуть бути впевнені, що при розміщенні даних в хмарах їхня інформація буде надійно захищена.

Старший віце-президент Microsoft Бред Сміт (Brad Smith) повідомив, що корпорація Microsoft на основі зворотного зв’язку з підприємствами, які використовують хмарні обчислення і користувачами, працює над забезпеченням належного рівня захисту приватності інформації.

Дослідження, проведене фахівцями компанії Microsoft, показало, що звичайні користувачі хочуть знати, де їхні дані зберігаються і як використовуються. Для цього фахівці корпорації запустили спеціальні функції у своїх нових програмних продуктах. Наприклад, нова версія браузера Internet Explorer 9 отримала нову функцію «Відстеження захисту», яка відфільтровує зміст сторінки, яка загрожує приватності, а також дозволяє обмежувати доступ до даних на вказаних сайтах. Це – тільки один приклад того, як Microsoft надає користувача більше контролю над особистими даними.

Крім того, Бред Сміт пропонує ввести ряд правил, які будуть використовувати компанії, що є провайдерами хмарних обчислень. Ці правила захисту приватної інформації користувачів повинні бути ініційовані урядом як обов’язкові в цій сфері діяльності.

1. Розробити правила захисту персональних даних, якими керувалися б провідні провайдери хмарних обчислень.

2. Створити законодавчу базу роботи хмарних сервісів, яка б захищала одночасно і учасників ринку, і користувачів.

3. Спростити передачу даних, забезпечуючи належний рівень їх захисту.

За матеріалами microsoftua

Прокоментувати

Недавні записи

Архів