Вперше на ринок виведені суперкомп’ютерні обчислення як послуга

Author lambo-cbto-admin    Category Обчислення у хмарі     Tags

Компанія Silicon Graphics International (SGI), вендор високопродуктивних рішень, запустила «перший на ринку хостинговий сервіс суперкомп’ютерних обчислень».

Служба Cyclone побудована на базі власних суперкомп’ютерного обладнання та програмного пулу SGI, розташованих у двох центрах обробки даних. На відміну від традиційних «хмарних» провайдерів, Cyclone, будучи орієнтованої на прикладні наукові вишукування, не вдається до віртуалізації, щоб вся виділена процесорна потужність витрачалася повністю на обслуговування лише одного проекту.

У рамках Cyclone виявляються два типи послуг: відповідно до SaaS-моделі (замовники беруть в оренду пропоновані SGI програми) і IaaS-підходом (ресурси служби експлуатуються для розгортання та обробки власних клієнтських завдань). На момент запуску в портфелі Cyclone було 18 хостингових додатків, охоплених п’ятьма різними науково-технічних напрямів, як то: обчислювальна біологія, хімія обчислювальні та проектування матеріалів, обчислювальна гідродинаміка, аналіз методом кінцевих елементів, онтологія.

Ціна використання Cyclone-ресурсів становить $ 0,95 за процесорне ядро на годину. Передплатники також повинні орендувати керуючий вузол. Опціонально пропонується сховище даних – $ 0,20 за 1 Гб в місяць. Окремо оплачуються ліцензії за використання стороннього ПЗ та послуги допомоги персоналу SGI.

За даними IT World.

Прокоментувати

Недавні записи

Архів