IT-прогноз до 2015 року: Інтернет, зв’язок та реклама

Author lambo-cbto-admin    Category Internet     Tags

У найближчі роки мобільні телефони відберуть у комп’ютерів першість в Інтернеті, близько половини населення планети зможе спілкуватися в електронній формі, а ринок Інтернет-маркетингу виросте до чверті трильйона доларів на рік

Серед основних прогнозів на 2012-2015 роки аналітики озвучують наступні:

• До 2012 року 20% всіх бізнесів позбавиться від IT-активів. До цього призведе подальший розвиток технологій віртуалізації і хмарних обчислень. Посприяють цьому процесу також і самі співробітники компаній, які будуть переходити до роботи на власних десктопах і ноутбуках в корпоративних мережах. Потреба в комп’ютерній техніці не зникне, але, можливо, компанії будуть поступово переходити до використання технологічних потужностей третіх сторін, а персонал корпоративних IT-відділів буде або скорочуватися, або перекваліфіковуватися.

• До 2012 року 20% всіх компаній, що пропонують послуги хмарних обчислень, будуть зосереджені в Індії.

• До 2012 року соціальний сервіс Facebook стане своєрідним вузлом для соціальної інтеграції Інтернету. Ця соціальна мережа буде відігравати провідну роль у розвитку розосередженого та інтерактивного Вебу.

• До 2014 року більшість IT-компаній будуть включати в свої бюджети витрати на зниження енергоспоживання, в основному з-за політичного та економічного тиску екологічних рухів на державному та міждержавному рівні.

• У 2012 році 60% нових ПК будуть “вносити свою лепту” у забруднення навколишнього середовища ще до першого включення в мережу, оскільки до цих пір близько 80% загального споживання енергії одним ПК відбувається під час його виробництва та транспортування.

• Ринок Інтернет-маркетингу до 2015 року складе більше $ 250 млрд. на рік. Але, незважаючи на передвіщений зростання, аналітики попереджають про те, що вендори, які сфокусуються тільки на просуванні в Інтернеті, програють тим, хто буде використовувати кілька каналів просування одночасно.

• До 2014 року близько 3 млрд. дорослого населення планети зможе взаємодіяти в електронній формі: або за допомогою мобільного зв’язку, або ж через Інтернет. Ринки, що розвиваються будуть збільшувати проникнення мобільного та Інтернет-зв’язку одночасно з бурхливим розвитком технологій електронних платежів та Інтернет-банкінгу. За прогнозами Gartner, до 2014 року рівень проникнення мобільного зв’язку складе близько 90%, а кількість підключених апаратів – 6,5 млрд.

• До 2015 року контекст стане для мобільного зв’язку тим же, чим пошукові сервіси стали для Інтернету. Але якщо пошуковики зосереджені на тому, щоб “витягнути” інформацію з мережі, то контекстні сервіси будуть займатися в основному донесенням інформації до користувачів.

• До 2013 року мобільні телефони переженуть ПК в якості основного пристрою доступу в Інтернет. За прогнозами агентства, до цього часу загальне число використовуваних ПК в усьому світі складе 1,78 млрд. А загальна база смартфонів і інших мобільних з встановленими браузерами перевищить 1,82 млрд. пристроїв.

Нагадаємо, наприкінці минулого року Топ-10 прогнозів для сфери IT на 2010 рік озвучила аналітична компанія IDC. Серед основних пророкувань: зростання ринків IT і телекомунікацій до рівнів 2008 року, подальший розвиток хмарних обчислень, а також вихід планшета від Apple.

За даними RealtUA

Прокоментувати

Недавні записи

Архів