Топ-10 кращих веб-сервісів для користувачів 2011 року. Частина 2

Пропонуємо вашій увазі другу частину кращих веб-сервісів для користувачів 2011

6. Spotify

Spotify зробив великий стрибок вперед в цьому році, об'єднавшись з новою платформою Open Graph від Facebook і ставши способом, за допомогою якого друзі можуть обмінюватися музикою в цій мережі.

Трансформація Facebook принесла нам цього року концепцію "frictionless sharing" ("обмін без тертя"), за допомогою якої люди повідомляють друзям про свою діяльність, просто натиснувши на 'Like'.

Додаток Spotify став прикладом цієї моделі, дозволивши ділитися музичними вподобаннями користувачів з усіма їхніми друзями. Завдяки Facebook використання Spotify стало ще більш популярним, а сервіс – більш відомим.

7. Instapaper

Instapaper створив концепцію "зміщення контенту" для iPad, яка змінює спосіб читання (працює також на iPhone, iPod Touch і на Web).

Основна функція Instapaper – збереження статей на потім – надихнула наслідувачів на створення сервісів-аналогів, включаючи сервіс Reading List і нову функцію Evernote Clearly.

Існує ще один повнофункціональний конкурент Instapaper – сервіс Read It Later (дослівно «прочитай потім»), який, на відміну від Instapaper, пропонує клієнтські програми користувачам Android. Але користувачам цього сервісу не слід занадто звикати до продукту.

Адже цього року прогриміло гучну заяву про те, що Read It Later отримує венчурне фінансування. Це означає, що великі зміни вже не за горами. Instapaper фінансується за рахунок більш стандартної бізнес-моделі – зроби хорошу річ і нехай люди, яким вона подобається, заплатять за неї, тобто сервіс Instapaper розвивається для людей, які його використовують.

8. Flipboard

Flipboard є ще одним додатком, що змінює спосіб читання, але він робить це шляхом емуляції і підвищення враження від читання.

Flipboard являє собою сервіс для читання з хорошим інтерфейсом. Люди вважали, що RSS відійшов у минуле, загинув, але вони помилялися. Все, що йому було потрібно – iPad і команда Flipboard.

Цього року Flipboard не повідомив про появу великої кількості нових функцій і можливостей, але дві з них є досить значними.

Першою була стилізована під журнал реклама від брендів, що базувалася на матеріалах авторів контенту, ця реклама займала всю сторінку. Це означало, що видавці задоволені обов'язковим форматом Flipboard і продовжують дозволяти користувачам завантажувати контент. Другою особливістю були акаунти Flipboard – єдиний вхід на Flipboard, що передбачав і створення версії для iPhone.

Це також означає, що кілька людей можуть зберігати свої установки Flipboard на одному iPad або iPhone.

9. Google Maps

Не варто дивуватися, побачивши Google Maps в списку кращих сервісів 2011 року.

Цей рік був по праву важливим для Google Maps. Вже пройшло багато часу з тих пір, як Google Maps відокремив себе від інших, ставши кращим методом навігації за допомогою Web, і цього року він здійснив ряд удосконалень.

Google Maps впровадив ряд зручних функцій, серед них – інтегрований шар погоди в настільній версії, 3D види маршрутів, шар для розмітки, який дозволяє розробникам створювати інтерактивні і графічні додатки поверх Google Maps, і голосовий пошук місць в настільній версії Chrome. Додаток став інтернаціональним, залучивши більше 40 доменів нових країн, а також активно використовуючи краудсорсінг і роботу добровольців.

10. Siri

Незважаючи на те, що Siri на сьогодні доступний тільки для iPhone 4S, це є практично єдиним обмеженням для цього програмного забезпечення.

Глава Google Ерік Шмідт визнає, що Siri становить загрозу для платформи Android. Зараз Siri випущений тільки у вигляді бета-версії, він вже виглядає як наступне покоління пошуку.

Коли в 2010 Стіва Джобса запитали, для чого Apple купив молоду компанію, яка займається розпізнаванням, то він відповів: «Вони є не просто пошуковою компанією, вони є компанією з розвитку штучного інтелекту».

За даними  internetua.com

Прокоментувати

Недавні записи

Архів