Що чекає ІТ-спеціалістів в хмарну епоху

Всі розмови з замовниками про «хмари» так чи інакше стосуються змін, які чекають ІТ-фахівців, що працюють в компаніях. Цей аспект намагаються не надто мусувати і постачальники, і менеджмент компаній-клієнтів. Не дивно: перспектива економії на ІТ-персонал не дуже приваблива і для пересічних ІТ-фахівців, і для їх керівництва. Що станеться в хмарну епоху з тими, хто трудиться в ІТ-підрозділах? Для них дійсно наступають важкі часи? Я не чарівник, і не знаю, що станеться через 10 років. Але мій досвід налаштовує скоріше на позитивний лад. Я немолодий і пережив кілька революцій в ІТ-сфері.

Коли з'явилися ПК, люди передбачали, що це буде кінцем розробників великих і масштабних рішень. І це якоюсь мірою було вірно, – для тих людей, які з середини 80-х ви нічому новому не навчилися, не набули нових знань і навичок. Справедливо й таке: з 80-х по 90-ті роки кількість людей, зайнятих в ІТ-сфері, виросла у величезну кількість раз.

Коли з'явився Інтернет, з'явилися прогнози того, що це – початку кінця для всіх ІТ-фахівців. Але на практиці виявилося, що потреба в таких фахівцях вище, ніж будь-коли. Все, що ми знаємо, – це те, що в хмарну епоху будуть потрібні інші навички.

У таких країнах, як США, де хмарні обчислення широко використовуються, рівень безробіття по всім верствам населення і професійним сферам становить майже 10 відсотків. При цьому безробіття серед ІТ-спеціалістів – менше 4 відсотків. І ці 4 відсотки без роботи лише тому, що у них не ті навички, які затребувані. Якщо ви знаєте, як підтримувати базу даних SQL Azure, то я гарантую, що завтра ви легко знайдете хорошу роботу.

Не варто побоюватися настання хмарної епохи і з іншої причини. У всьому світі на ІТ-ринку спостерігається кадровий дефіцит. Знаю, що в Росії ця проблема особливо актуальна. Сильних фахівців і розробників, м'яко кажучи, не вистачає. Що робити в цих умовах керівникам? Думаю, що можу порекомендувати використовувати досвід Microsoft.

Ми дуже багато інвестуємо в те, щоб зробити навчання, викладання і підготовку максимально простими і зручними, пропонуємо консультації по кар'єрному росту та розвитку. Ми чітко визначили шляхи кар'єрного росту фахівців в ІТ-сфері і можемо представити відповідну модель. І, нарешті, ми багато вкладаємо у співпрацю з навчальними закладами, в тому числі і зі старшими класами середніх шкіл. Якщо нинішнє і майбутнє покоління будуть розуміти можливості, які відкриває ІТ-бізнес, то наша галузь буде отримувати більший приплив свіжих кадрів.

Автор – генеральний директор Microsoft Learning.

За даними   internetua.com

Прокоментувати

Недавні записи

Архів