Ринок мобільного SaaS зросте в 5 разів

Замість того, щоб закуповувати ліцензії на програмне забезпечення, сучасні компанії користуються альтернативним методом – орендою корпоративних додатків (Software as a Service, SaaS). Ця модель активно набирає популярність і в мобільному сегменті, підтримуваному представниками малого та середнього бізнесу (SMB), повідомляється в звіті аналітиків підрозділу Wireless Enterprise Strategies (WES) компанії Strategy Analytics.

 За прогнозами експертів, до 2016 року обсяг корпоративного ринку мобільного SaaS досягне 16,6 млрд доларів, а середньорічний ріст (CAGR) в найближчі п'ять років складе 29,5%. Для порівняння, показник по 2011 році не перевищить 3 млрд доларів. У регіональному розгляді найбільш високі витрати бізнесу на мобільний SaaS продемонструють Західна Європа і Північна Америка, зазначила Джина Люк (Gina Luk), старший аналітик з корпоративної стратегії бездротових комунікацій у Strategy Analytics.

 У звіті наголошується, що представники малого і середнього бізнесу в Північній Америці більш ніж в 2 рази більше витрачають на мобільний SaaS в порівнянні з європейськими колегами. Смартфони стають все більш важливою частиною інфраструктури компаній, а самі фірми продовжують формувати стратегії розвитку в мобільному напрямку. Цьому сприяє зростаючий ринок мобільних версій софта, який раніше був доступний лише на традиційних комп'ютерах (наприклад, системи для управління взаєминами з клієнтами).

 Раніше дослідницька фірма Gartner оцінила загальносвітові продажі на ринку SaaS за підсумками 2011 року в 12 мільярдів доларів, що на 20,7% більше в порівнянні з минулим роком. На частку північноамериканського регіону припадає майже дві третини продажів.

 У Росії, незважаючи на появу нових пропозицій, проникнення SaaS дуже низька. І це не ERP, а в основному сервіси електронної пошти, відеоконференцій, офісних додатків, колективної роботи з документами. Одна з основних причин – наші компанії не готові довірити свою інформацію, віддати її зовні корпоративної структури, бояться витоків.

 На думку експертів, хмарні перспективи в Росії до цих пір туманні через невирішених питань щодо забезпечення безпеки даних, якості каналів зв'язку та відповідальності провайдерів за якість надання послуг.

За даними saasworld.ru

Прокоментувати

Недавні записи

Архів