Основні технологічні тренди найближчих 5 років

Технологічна середовище перебуває на переломному етапі. Компаніям, які хоч якось пов'язані з ІТ, потрібно починати готуватися до змін, які захлеснуть ринок у найближчі 5 років, вважає віце-президент дослідницької компанії Gartner Девід Серлі (David Cearley). Експерти спробували спрогнозувати основні тренди, які будуть домінувати на ринку в недалекому майбутньому.

Широке поширення планшетів

До 2015 року на частку мультимедійних планшетів припаде 50% випуску ноутбуків, а операційна система Windows 8 стане третьою за популярністю планшетній платформою після Android і iOS. В цілому позиції клієнтських ОС від Microsoft (включаючи настільні ПК, планшети і смартфони) впадуть до 50-60%, прогнозує Девід Серлі. У сегменті смартфонів значне падіння цін буде спостерігатися вже в 2012 році. Разом з тим будуть рости функціональні можливості "розумних" трубок: багатоядерні процесори, дисплеї з високою роздільною здатністю, підтримка 3D, наявність різного роду сенсорів і датчиків.

Більше мобільних додатків

Сенсорне та жестової керування, голосовий пошук – все це буде активно впроваджуватися в мобільні телефони. До 2014 року щорічна кількість завантажень з онлайн-магазинів мобільних додатків перевищить 70 млрд.

Інтернет – це все

Сучасний інтелектуальний будинок увазі об'єднання складових в єдину мережу. У Gartner прогнозують, що в найближчі 5 років інтернет стане центром управління пристроїв в рамках підприємств, домашніх систем і т.п.

Більше аналітики

У прагненні збільшити продуктивність роботи і скоротити витрати компанії будуть більше аналізувати свої ризики і моделювати бізнес-ситуації. Більш того, ці функції зможуть виконувати не тільки дата-центри, а й звичайні мобільні пристрої.

Великі обсяги даних

Робота з величезними обсягами даних стануть проблемою для підприємств. Компаніям необхідно переходити на нові методи обробки інформації, розвивати більш ефективні засоби, на кшталт платформи Apache Hadoop.

Хмарні обчислення

Корпоративний сектор буде приділяти "хмарам" дуже багато уваги, оскільки вони сприяють підвищенню безпеки та ефективності управління. Цей тренд стане полем битви між найбільшими хмарними провайдерами Google і Amazon, прогнозують фахівці.

За даними  www.dailycomm.ru

Прокоментувати

Недавні записи

Архів