Огляд Google Drive: як Google уявляє собі хмарний файловий сервіс

Старт сервісу Google Drive став досить відомим подією в сучасному ІТ-світі. Компанія Google вже давно анонсувала свій хмарний файловий сервіс, проте представила його тільки в квітні. Поки користувачам проект доступний тільки за запрошеннями, отримати яку можна, залишивши свою електронну адресу на сайті сервісу. Судячи з власного досвіду і відгуками в соціальних мережах, можна сказати, що запрошення приходять досить оперативно.

Цікаво, що користувачі сервісу Google Drive можуть забути про таке назві як Google Docs, у них тепер замість звичних документів є папка "Диск", на якій зібрані всі документи, представлені раніше в онлайн-сховище. Однак чомусь Google змінила використовується за умовчанням спосіб представлення документів і спосіб їх сортування, тому якщо хочете побачити всі документи, обов'язково виберіть пункт All items (Всі документи) і встановіть використовуваний вами спосіб їх сортування.

Отримав запрошення користувачам пропонується скачати і встановити на свій комп'ютер клієнтську програму. Після докачування додаткових фрагментів і установки програми, вона запропонує користувачам вказати свої параметри доступу до Google Drive (Gmail-аккаунт). Далі програма додає папку в структуру папок користувача і виробляє синхронізацію – розміщує всі файли в цій локальній папці. В цілому принципи роботи Google Drive дуже сильно нагадують полюбився багатьом сервіс хмарного зберігання файлів Dropbox.

Нова папка з вмістом аккаунта Google Drive буде збережена в папці з ім'ям користувача – точно там само, де за замовчуванням розміщується папка Dropbox. Вибрати іншу папку для розміщення сервіс не дозволяє. Після синхронізації користувач побачить у папці Google Drive фактично вміст свого Google Docs-аккаунта. Папки, до яких реалізований спільний доступ, будуть позначені спеціальними значками.

У системному треї буде поміщений значок Google Drive-клієнта. За допомогою меню цього додатка можна перейти на сайт Google Drive, запустити вручну синхронізацію, переглянути обсяг доступного місця. З цього ж вікна можна докупити більше вільного місця для зберігання власних файлів.

Зазначимо, що запропоновані безкоштовно 5 Гб є одним з найважливіших переваг Google Drive, особливо в порівнянні з Dropbox, який пропонує тільки 2 Гб.

В цілому сервіс занадто нагадує Dropbox. Тому сказати, що Google представив "вбивцю" цього сервісу буде занадто сильно. Багато користувачів, спробувавши працювати з Google Drive, помітили, що цей клієнт являє собою ніщо інше як зручний доступ до файлів, які давно зберігалися в Google Docs – тепер для роботи з цими файлами не потрібно йти в браузер і дивитися їх через веб-інтерфейс – їх можна редагувати на своєму ПК, після чого вони будуть автоматично синхронізовані з іншими копіями, в тому числі, з збереженими в "хмарі". Швидше, Google створив клона Dropbox, "прив'язаного" до Google Docs. Напевно, багато користувачів будуть працювати з сервісом тільки тому, що у них є багато документів в Google Docs, для яких хотілося б отримати зручний інструмент управління. Однак відмовлятися від Dropbox на користь Google Drive навряд чи хтось буде.

За даними  internetno.net

Прокоментувати

Недавні записи

Архів