ІТ-прогноз до 2016 р.

У найближчі роки однією з головних тенденцій у сфері ІТ стане процвітання кібершахрайства. Його, у свою чергу, буде стимулювати «бум» мобільних додатків і популяризацію хмарних технологій.

Аналітична компанія Gartner опублікувала нову доповідь, де намагається передбачити тенденції у сфері ІТ на 2012-2016 рр.., Які нададуть найбільший вплив на світову економіку, бізнес і користувачів.

Вступ доповіді присвячено «великим даними» (big data) – тенденції до збільшення обсягу цифрових даних, які підприємства можуть аналізувати для прийняття більш правильних рішень і розробки стратегій розвитку.

Великі дані

Аналітики Gartner попереджають, що big data виявляться посильні далеко не всім фірмам. «Більшість організацій не володіє ні технічними можливостями працювати з« великими даними », ні умінням управляти ними. Тому лише деякі з них зможуть скористатися цими даними для того, щоб більш ефективно конкурувати на ринку », – йдеться в доповіді. За прогнозом Gartner, до кінця 2015 р. більше 85% компаній, що входять в рейтинг Fortune 500, не зможуть навчитися ефективно користуватися "великими даними» для того, щоб підвищити свою конкурентоспроможність.

Хмарні сховища

Слідом за «великими даними» аналітики говорять про «хмарні» обчислення.

За прогнозом експертів, з розвитком даного напрямку, до кінця 2016 р. більше 50% найбільших світових компаній будуть зберігати важливу інформацію про своїх клієнтів і користувачів в «хмарних» сховищах, розміщених в ЦОДах зовнішніх провайдерів (тобто не на власних серверах).

Дана тенденція буде обумовлена ??можливістю економії на ІТ-витрат.

Мобільні додатки

Також експерти Gartner передбачають кардинальну зміну пріоритетів на ринку програмного забезпечення.

За прогнозом аналітиків, до кінця 2015 р. з 5 створюваних програмних продуктів тільки один продукт буде розроблятися для персональних комп'ютерів як першорядної робочої платформи, решта – в першу чергу для мобільних пристроїв: смартфонів і планшетів.

Для порівняння, в 2011 р. число нових софтверних проектів для ПК і мобільних пристроїв збігалося. Зміна пріоритетів обумовлена ??стрімким поширенням мобільної електроніки. У найближчі 4 роки, стверджують в Gartner, 90% нових пристроїв, які потраплять в руки користувачів по всьому світу, будуть саме смартфонами і планшетами.

Крах «соціального» міхура

У 2013-2014 р. аналітики пророкують крах інвестиційного міхура, що охоплює соціальні мережі та соціальні промислові технології.

Це відбудеться внаслідок занадто агресивної конкуренції в даній сфері, невластивою навіть високотехнологічному ринку. У результаті гонки за кінцевого споживача провайдери будуть пропонувати багато в чому схожі послуги.

У результаті ж виграє коло найбільш великих фірм, а також провідні гравці галузі, такі як Microsoft, IBM, Oracle, Google і VMware, у випадку, якщо вони приєднуватися до розробки соціальних технологій.

Процвітання кібершахрайства

У період з 2011 по 2016 рр.. фінансовий шкоди від дій кібершахраїв буде зростати на 10% щорічно, сказано в доповіді.

Сприяти даній тенденції буде ряд факторів:

  • популяризація «хмарних» сервісів;
  • особистих смартфонів і планшетів, які співробітники підприємств будуть використовувати в роботі, і, як наслідок, виникнення нових способів злому.

Нагадаємо, що раніше в Gartner опублікували список 10 технологій, які здатні надати найбільший вплив на розвиток підприємств і організацій у найближчі 3 роки. Серед них також присутні хмарні і мобільні сервіси, соціальне та аналітичне забезпечення.

Джерело: cnews.ru

Прокоментувати

Недавні записи

Архів