Безлімітний “вбивця DropBox” зірвав банк

Новий хмарний сервіс, який обіцяє користувачам безлімітне файлосховищах всього за 10 доларів на місяць, залучив 1,3 млн доларів інвестицій. Найближчим часом розпочнеться бета-тестування.

Не секрет, що деякі користувачі відмовляються купувати платні послуги у DropBox, Ubuntu One, Google Docs, Amazon і багатьох інших з-за відносно невеликого дискового простору, який надається за цілком відчутну грошову суму – якщо врахувати, що цю суму потрібно виплачувати регулярно.

Новий проект Bitcasa, заснований колишніми співробітниками MasterCard, VeriSign і Classmates.com, цього недоліку позбавлений. Усього за 10 доларів на місяць будь-який бажаючий зможе зберігати тут хоч всі свої файли – включаючи музику і фільми. При цьому жорсткий диск на комп'ютері користувача, по суті, виконуватиме функцію локального кешу на випадок втрати зв'язку. Втім, при бажанні файлами можна буде користуватися і без їх локального збереження – наприклад, проглядати свої фільми прямо з Інтернету (за умови, що ширина каналу це дозволяє).

Примітно, що творці сервісу подбали і про можливі претензії копірастов. Справа в тому, що Bitcasa шифрує всі збережені файли на стороні клієнта, а тому адміністрація не знає, що саме зберігається на серверах компанії: поборникам копірайту в разі чого можна пред'явити тільки безглузді одинички і нулі.

Крім того, поділитися збереженими файлами користувачі зможуть тільки із зареєстрованими користувачами ресурсу, а "розшарити" файл для всього Інтернету вже не вийде.

Хоча ціна в 10 доларів за безлімітне сховище може здатися заниженою або навіть шахрайської, у цього феномена є цілком зрозуміле пояснення. Як відзначають творці проекту, за фактом близько 60 відсотків даних користувача – це не унікальна інформація (наприклад, популярна музика чи фільми). Обсяг же унікальних даних, що зберігаються у кожного користувача, як правило, становить близько 25 гігабайт. Спеціальні патентовані технології, які використовуються Bitcasa, дозволяють уникнути будь-якого дублювання даних, що зберігаються на серверах. У поєднанні ж із стискуванням можна говорити про серйозну економії дискового простору.

На сьогоднішній день проект привернув вкладень на суму 1,3 млн доларів. Серед інвесторів – фонд CrunchFund, заснований творцем TechCrunch Майклом Аррінгтон.

За даними  internetua

Прокоментувати

Недавні записи

Архів