61% ІТ-директорів використовують хмарні технології

Опитування серед CIO на міжнародній конференції Cloud Industry Forum показав, що хмарними технологіями в роботі користується 61% ІТ-директорів. Однак навіть ті, хто застосовують "хмари", стурбовані питаннями безпеки.

Незважаючи на відчутний інтерес до хмарних технологій по всьому світу, багато CIO досі не наважуються зробити остаточний крок назустріч інноваційної технології. Опитування, проведене серед CIO на щорічній міжнародній конференції Cloud Industry Forum показало, що з 2011 р. кількість ІТ-директорів, що використовують хмарні технології в роботі, виросло на 20% – з 41% до 61%.

Однак серед усіх респондентів лише 12% заявили, що вони не мають жодних претензій до безпеки хмарних технологій. Такий низький показник впевненості CIO в надійності хмарних технологій з великою ймовірністю "відповідальний" за те, що 39% опитаних все ще відмовляються від використання "хмари" в своїй роботі.

ІТ-директора в цій ситуації опиняються у вельми делікатному становищі. З одного боку, відмова від використання хмарних технологій в роботі може призвести до того, що їх компанія втратить значну конкурентну перевагу – дослідження та опитування неодноразово підтверджували, що хмарні технології дозволяють збільшити оперативність роботи, при цьому скоротивши чимало витрат. Однак втрата від втрати важливої ??інформації і проникнення в "хмара" зломщиків може бути настільки великий, що він переважить всі можливі вигоди.

"Багато компаній приймаю рішення мігрувати в" хмари ", оскільки знають, що це призводить до зниження вартості утримання ІТ. Головна трудність, однак, полягає в неможливості спрогнозувати ризики від втрати інформації. В той же час, якщо компанія не зуміє адекватно впоратися з погрозами "хмарі" (як технологічними, так і пов'язаними з криміналом), то нанесена утрата може переважити потенційну вигоду ", – зазначив у коментарі до дослідження Райан Рубін, директор консалтингового агентства по ризиках Protiviti.

Проте зростання числа користувачів хмарних технологій говорить сам за себе. Експерти сходяться на думці, що, за умови адекватного розвитку технологій безпеки, "хмара" продовжить завойовувати все нові і нові компанії. "Компанії поступово пробують нові технології, і більшість з них починає з розміщення на зовнішніх хмарних ресурсах тих сервісів, використання яких не є критичним для бізнесу і які не підпадають під регулювання таких законів, як 152-ФЗ" Про персональних даних ". В цьому випадку переваги хмарної моделі очевидні – компанія економить до 60% витрат на ІТ-інфраструктуру. І навіть незважаючи на ряд законодавчих обмежень, ми спостерігаємо, як деякі компанії починають переходити до аутсорсингу в тому числі і критичних для компанії сервісів, використовуючи для цього гібридні хмарні рішення. посилення цієї тенденції у найближчі кілька років дозволить більшості компаній плавно перейти на хмарні рішення в повному обсязі ", – уклав Володимир Давиденко, провідний консультант Orange Business Services у Росії й СНД.

Порівнюючи безпеку хмарних рішень, не варто забувати про те, що така модель давним давно використовується майже кожною організацією. Прикладом може служити розгортання будь-якого серверного додатка. Правда, в даному випадку мова йде про організацію внутрішнього "хмари", розповідає Тимофій Толпежніков, начальник відділу розвитку продуктів і послуг фіксованого зв'язку компанії "ВимпелКом". "Якщо ж говорити про організацію" хмари "(не важливо, публічного або приватного) на ресурсах (не важливо, HW, людських, мережевих) оператора зв'язку, то слід зазначити, що за родом своєї діяльності оператор відповідно до вимог законодавства зобов'язаний дотримуватися більш жорсткі вимоги до схоронності персональних даних клієнтів / абонентів, а також даних, що є критичними для бізнесу клієнтів, – пояснює він. – При цьому необхідно зазначити, що ці вимоги забезпечуються не тільки і не стільки внутрішніми адміністративними правилами, але і цілим комплексом заходів при пошуку співробітників і надання їм прав доступу до таких даних. Так що мені видається, що ризики втрати інформації, при переході на "хмарні" технології дещо перебільшені ".

За даними http://www.saasworld.ru/

Прокоментувати

Недавні записи

Архів