VMware, Oracle: Java необхідно переорієнтувати на хмари

Author kumusja    Category Обчислення у хмарі     Tags

Творець популярного середовища розробки веб-додатків Spring Framework Рід Джонсон (Rod Johnson), нині обіймає посаду старшого віце-президента в VMware вважає, що технології Java слід активніше адаптуватися до потреб хмарних обчислень і, зокрема, реалізувати підтримку нереляційних сховищ даних, таких як Hadoop. Про це повідомляє видання InfoWorld, посилаючись на доповідь Джонсона на конференції Jax Java в Сан-Хосе.

Втім, Род Джонсон зазначив, що робота в цьому напрямі вже здійснюється: «Значна частина приходить зі спільноти Open Source», – зазначив він. Проте нинішнього уваги все-таки недостатньо: «Якщо Java не займе лідируючі позиції у сфері хмарних обчислень протягом наступного року, я думаю, що існує ризик витесененія Java такими мовами, як Ruby», – застерігає віце-президент VMware.

Джонсон вважає, що поширення хмарних обчислень – неминуча закономірність розвитку ринку. Він звертає увагу, що в структурі ІТ-витрат на розробку нової функціональності витрачається менше 30%, а основна частина йде на підтримку успадкованих систем. Хмарні обчислення дозволять вирішити цю проблему: «Це найважливіша причина, по якій хмарні обчислення по-справжньому важливі. Корпоративне ПО середнього рівня (middleware) в тому вигляді, в якому ми його знаємо, приречене на вимирання », – заявляє Джонсон.

Слід зазначити, що компанія Oracle, котра курує розвиток Java, також усвідомлює необхідність просування технології в напрямку хмарних обчислень. Як повідомив CNews Генрік Столь (Henrik St?hl), керівник стратегії продуктів підрозділи Java Platform, під час свого візиту до Москви в квітні 2011 р., у віртуальній машині Java багато що може бути вдосконалено для потреби хмарних обчислень, оскільки «історично вона розроблялася для інших цілей ».

«В умовах хмарних обчислень, коли ви розміщуєте кілька додатків в єдиному контейнері, вже на рівні самого контейнера – це може бути JVM або сервер додатків Java EE – повинна бути можливість розділення користувачів, щоб жоден з них не мав можливості споживати ресурси без обмежень, – зазначає Генрік Столь, – в іншому випадку, програма може перестати бути доступною для інших користувачів.

Однак цих змін не варто очікувати у найближчий час: «В Java EE 7 будуть міститися деякі можливості, пов’язані з підтримкою” хмар “, – повідомив Генрік Столь. – Для того, щоб реалізувати нові можливості, вони перш за все  повинні потрапити в специфікації, і мені важко сказати, чи буде це в JavaEE 7, 8 або в 9 версії ».

За даними saasworld.ru

Прокоментувати

Недавні записи

Архів