Як шахраї наживаються в Мережі на людях, котрі шукають роботу

Сучасним інтернет-злочинцям не позичати у винахідливості, коли мова заходить про всілякі хитрощі для обману користувачів. Останнім часом експерти «Лабораторії Касперського» відзначають широке поширення в Мережі шахрайської схеми, націленої на тих, хто перебуває в активному пошуку нової роботи.

Своїх жертв зловмисники, як правило, вибирають серед зареєстрованих на рекрутингових сайтах. На електронну адресу цих користувачів розсилаються листи з пропозицією вакансії. На перший погляд, зміст таких послань має виглядати привабливо для людини, яка шукає роботу. Однак на ділі все виявляється не так просто.

Для початку потрібно пройти онлайн-співбесіду. Причому, при відповіді на останнє запитання замість обіцяного результату з'являється інструкція, в якій, під туманним приводом отримання «секретного коду особистої сторінки», пропонується відправити два SMS-повідомлення на короткий номер. Одна така SMS-ка обійдеться приблизно в 300 рублів, при цьому інформація про її вартості «захована» в тексті довгого і нудного угоди користувача, яке зазвичай мало хто читає до кінця. Але найголовніше полягає в тому, що навіть виконавши ці умови, претендент залишиться ні з чим, а його гроші опиняться на рахунку шахраїв.

«На жаль, SMS-шахрайство поки що широко поширене. Щоб не потрапити в пастку злочинців, слід критично ставитися до пропозицій відправити SMS-повідомлення на короткий номер. Розрахунок зловмисників найчастіше будується на слабкостях користувачів і їх необізнаності про існуючі схемах обману. І перш ніж погодитися на таку послугу, варто уважно ознайомитися з текстом угоди користувача і перевірити вартість відправки SMS-ки, – радить експерт «Лабораторії Касперського» Андрій Костін. Більш детальну інформацію про даній схемі шахрайства можна отримати в його статті «Хочеш працювати? Плати! ».

За даними  mskit.ru

Прокоментувати

Недавні записи

Архів