В Україні вирішили оцифровувати історію

Author kumusja    Category UA-net     Tags

В Україні стартував проект з оцифрування фондів Національної історичної бібліотеки. Роботу почали з алфавітного каталогу.

Про це «Коментарям» повідомили в компанії «Електронні архіви Україні» (ЕЛАУ), яка і здійснює роботу за підтримки Мінкультури України і ряду інших організацій.

Як відзначили в ЕЛАУ, проект «Історична спадщина Україні – світовий доступ в електронному форматі», в рамках якого архівна інформація буде переведена в цифровий формат, розрахований на поетапне виконання робіт. Зараз фахівці компанії проводять роботу над створенням електронного алфавітного каталогу, і вже з 1 серпня електронна картотека почне працювати у вільному доступі на сайті бібліотеки. Завершити ж роботи планується до кінця 2011р.

«Впровадження електронної картотеки в роботу бібліотек – це не тільки можливість надання сучасних послуг своїм читачам, – відзначає директор Національної історичної бібліотеки України Алла Скорохватова. – У першу чергу, це вирішення проблеми низького рівня обізнаності і попиту на літературу серед населення України і навіть з-за кордону. Зараз дуже гостро стоїть питання про відсутність повної та актуальної інформації про документальні ресурси бібліотечних фондів у загальному доступі ».

В рамках проекту також планується створити електронну колекцію стародруків XVI – XVII ст. на іноземних мовах. Крім того, передбачено обладнання електронного читального залу, проведення навчання для співробітників бібліотек, а також створення центру віддаленого працевлаштування для молоді.

Довідка «Коментарів»: Національна історична бібліотека України була заснована в 1939 році і містить понад 1 мільйон одиниць зберігання. У ній знаходиться унікальна література, цінні книги, зразки вітчизняного та світового друкарського мистецтва. Багато унікальних видань: «Острозька біблія», видана Іваном Федоровим в 1581 році, Синопсис – перший посібник з історії, виданий послідовно в 1674 р., 1678 р., 1680 р., «Новий завіт з Псалтир» (1580г.), « Біблія »(1581). Велику цінність представляє колекція рідкісних книг XVI – XVII ст. на 27 іноземних мовах. У їх числі – прижиттєві видання А. Дюррера, К. Маро, Ж.-Б. Мольєра, П. Ронсара, П. Корнеля, Плутарха.

За даними proit.com.ua

Прокоментувати

Недавні записи

Архів