В Україні розглядають можливість використання програмного забезпечення з відкритим кодом на державному рівні

Author ulex    Category UA-net     Tags

Державний комітет зв’язку та інформатизації України підготував проект програми використання в органах державної влади програмного забезпечення з відкритим кодом.

Згідно з офіційними документами, її метою є оптимізація витрат бюджетних коштів, а також вирішення проблеми використання неліцензійного програмного забезпечення в державних органах.

За розрахунками чиновників, економія від переходу держапарату на відкрите ПЗ може скласти 87%.

Серед очікуваних результатів програми – удосконалення нормативно-правової бази, виконання науково-дослідних робіт по створенню і використанню відкритого ПЗ, створення інфраструктури для його розробки, формування та розповсюдження, координація і держпідтримка інфраструктури використання відкритого ПЗ в органах держвлади, створення локалізованого базового комплекту дистрибутива, адаптованого для потреб органів державної влади.

Крім цього, Держкомзв’язку планує провести оцінку відкритого ПЗ на відповідність вимогам нормативних документів з технічного та (у разі необхідності) криптографічного захисту інформації, створити фонд алгоритмів і ПЗ з відкритим кодом, організувати навчання та підвищення кваліфікації користувачів ПЗ з відкритим кодом в органах держвлади.

Нагадаємо, концепція цієї програми була затверджена Кабміном наприкінці грудня 2009 року, термін виконання якої розраховано на 4 роки (з 2011 року по 2014 рік). Загальний бюджет даної програми повинен скласти близько 45 млн гривень (41 млн гривень з держбюджету, ще 4 – з інших джерел).

Протягом першого року виконання програми Держкомзв’язку має намір витратити 3380000 гривень, протягом наступних трьох років – 9,78 млн, 17470000 і 14,37 млн гривень відповідно.

За даними toneto.net

Прокоментувати

Недавні записи

Архів