В Інтернеті буде хмарно

Author lambo-cbto-admin    Category Обчислення у хмарі     Tags

Для одних хмарні технології означають «кінець диктату айтішників», для інших – початок глобальних технологічних катастроф. Але в тому, що принцип революційний – мало хто сумнівається.

Дуже скоро службові обов’язки будуть наздоганяти нас всюди, де б ми не знаходилися – в машині, вдома або на відпочинку. Втім, і частину «дому» ми зможемо отримати, як і електрику – з розетки. Створивши «інформаційну хмару» на зовнішньому сервері-гіганті, можна зробити можливості комп’ютера необмеженими. Для одних cloud computing означає «кінець диктату айтішників», для інших – початок глобальних технологічних катастроф. У тому, що принцип революційний – мало хто сумнівається.

Ця тема стала головною на CeBit – міжнародній комп’ютерній виставці, яка проходить зараз в Ганновері. Cloud computing – не стільки техніка, скільки принцип, здатний збільшувати можливості комп’ютера практично нескінченно. Документи, фотографії пропонується зберігати на своїй персональній «інформаційній хмарі», обслуговуванням яких будуть займатися сервери-гіганти. Новий принцип позбавляє користувачів і від нескінченного оновлення програмного забезпечення – це має стати турботою власників інтернет-платформ.

За прогнозами експертів, які з’їхалися на СeBit в Ганновер, зовсім скоро вже не потрібно буде купувати новий комп’ютер через нестачу пам’яті в старому – розумніше буде орендувати більше місця на «хмарі». Природно в цьому сенсі і поширення нових надлегких і досить простих пристроїв для мобільного Інтернету – планшетников, смартфонів, нетбуків (продажу апаратів з чутливим екраном у Європі цього року ще раз подвояться). Якщо вірити прогнозам, скоро всі мобільні пристрої перетворяться лише у вікна, з яких можна розглядати індивідуально влаштований віртуальний світ. Власний розум їм буде практично не потрібен – вистачить і колективного.

Не можна сказати, що прості юзери від цієї новини на сьомому небі від щастя. Як не спокуслива ідея, критиків у неї, схоже, поки що більше, ніж прихильників. За опитуваннями, 55% німців сумніваються в надійності віртуальних архівів, 20% висловлюються категорично проти. Не виключено, втім, що люди просто не відають свого щастя. Сам термін «cloud computing» відомий лише кожному восьмому, при тому, що свій інтернет-архів є вже у кожного третього. Власниками персональної «інформаційної хмари» можна назвати всіх, у кого є поштовий ящик на сервері googlemail, фотоальбом на picasa, відеотека на youtube або архів на dropbox.

Август-Вільгельм Шеер, президент німецького комп’ютерного союзу Bitkom, передбачає, що хмарні технології здатні радикально змінити світ. «Ми знаємо, як будувати надійні автомобілі, верстати та медичну техніку. Чому б нам не дізнатися, як побудувати надійну «хмару»? »- Заявив він. З цим згоден і експерт з комп’ютерного журналу iX. Крістіан Кірш переконаний, що багато страхів базуються на незнанні: сучасні способи кодування інформації дозволяють, на його думку, створити надійну інформаційну «хмару». У тому ж дусі на виставці в Ганновері висловився представник фірми Datev, що спеціалізується на архівуванні і збереженні секретних даних. Глава компанії Дітер Кемпф каже, що конфіденційність можна забезпечити за допомогою пін-кодів і спеціальних авторизаційних карт.

Cloud computing обіцяє помітне скорочення витрат для фірм, проте бізнес цікавиться хмарними технологіями не тільки економії ради. «Компанії змушені пропонувати ті послуги, до яких молодь у приватному житті вже звикла», – заявив Торстен Франкенбергер, представник консалтингової фірми Droege & Comp. В іншому випадку, користуватися новими сервісами (наприклад, онлайновими офісними програмами на зразок Google Docs) співробітники будуть таємно, що пов’язано і з додатковими ризиками. За оцінками аналітиків з Gartner, вже зараз 10% обороту на німецькому комп’ютерному ринку пов’язане з cloud computing (близько 3,5 млрд євро), світові обороти оцінюються в 53 млрд євро (а до 2015 року очікується їх чотириразове збільшення).

Cloud computing робить можливим і тотальний контроль. Глава німецької фірми SAP Джим Хагеманн, визнаючи перспективність хмарних бізнес-стратегій, говорить і про те, що вони дозволяють відслідковувати багато виробничих процесів в режимі реального часу. «Правила гри змінюються», – заявив на виставці CeBit Ральф Хауптер, шеф німецького підрозділу Microsoft.

Поширення віртуальної хмарності, схоже, вже не зупинити. «Якщо врахувати, що« хмари »невидимі, то можна вважати їх плямами світла», – зауважив оглядач газети Neue Osnabr?cker Zeitung. Французька комп’ютерна фірма Atos Origin планує через три роки відмовитися від внутрішнього електронного листування. Для обміну інформацією створюється спеціальна службова платформа, на зразок E-Place, яку вже зараз пропонує Vodafone. У Франкфурті-на-Майні чотири місяці тому стартував експериментальний проект Frankfurt-Cloud. «Ми хочемо створити гнучку, ефективну і сучасну інфраструктуру cloud computing», – пояснив керівник проекту, професор Вольфганг Кеніг, розповідаючи про можливості Loewe-CSC, потужного комп’ютера, здатного виконувати 285000000000000 операцій в секунду.

І все ж поки обережність стосовно «інформаційних хмар» більш ніж обгрунтована. Це підтверджує недавній скандал, пов’язаний з глобальним поштовим сервісом Google: через технічний дефект раптово спорожніли поштові скриньки 150 000 користувачів. Страшно уявити, що було б, якби їх долю розділили інші двісті з гаком мільйонів користувачів gmail. Німецька газета Main-Post, говорячи про ризики, пов’язані з хмарними технологіями, згадує долю WikiLeaks. «Інформацію збирали через сервер Amazon, – нагадує видання. – Але як тільки політичні дебати стали надто спекотними для найбільшого в світі інтернет-торговця, він моментально вигнав WikiLeaks зі свого царства ».

За даними internetua.com

Прокоментувати

Недавні записи

Архів