Творець WWW роздав держдані всім бажаючим

Author lambo-cbto-admin    Category Internet     Tags

Винахідник World Wide Web Тім Бернерс-Лі і професор Найджел Шедболт опублікували в газеті The Guardian маніфест, присвячений запуску порталу з відкритими даними британського уряду, передає «Lenta.ru».

Використовуючи дані, викладені на сайті data.gov.uk, всі бажаючі зможуть створювати свої додатки. Зараз таких програм близько двох десятків. До їх числа, зокрема, входить додаток, що показує ціни на нерухомість у Великобританії, вакансії на держслужбі, а також найближчих до користувача стоматологів.

Бернерс-Лі і Шедболт вважають, що їхній проект створить нові можливості для економічного зростання, а сама інформація може бути використана для найбільш несподіваних завдань. Зараз на порталі викладено понад 2500 наборів даних, а розробкою додатків на їх основі зацікавилося 2400 осіб.

Data.gov.uk є британським аналогом запущеного раніше порталу Data.gov, де в електронній вигляді представлені державні дані уряду США. Data.gov, у свою чергу, є проектом нової президентської адміністрації, яка заявила про курс на відкритість інформації і держорганів.

Інший аналог Data.gov готує лондонська адміністрація. Сайт London Datastore відкриється 29 січня. Там з’явиться інформація про лондонських школах, роботі аварійних служб, злочинах і так далі.

За даними proit.com.ua

Прокоментувати

Недавні записи

Архів