Шпаргалка по хмарних ERP-системах

Author kumusja    Category Обчислення у хмарі     Tags

Протягом декількох останніх років основні виробники ERP-систем впевнено рухалися в бік хмарних обчислень, і, відповідно до деяких прогнозів, в 2011 році ця тенденція отримає найбільший розвиток. За словами Френка Скаво, генерального директора компанії Strativa, котра займається розробкою ІТ-стратегій для підприємств, деякі великі компанії вже намагаються самостійно перенести своє програмне забезпечення, у тому числі ERP, на публічні хмарні платформи. “Інтернетні штучки” проаналізували, які ERP-продукти зараз доступні на ринку у вигляді SaaS.

В кінці 2010 року IT-агентство Panorama опитало міжнародні компанії, що впровадили хмарні та онлайн варіанти ERP, на предмет їх вибору постачальника для ERP-рішення. Як і в 2009 році, на першому місці знову опинилася SAP c 38%, потім йдуть Oracle з 32% і Microsoft з 24%. NetSuite замикає цей список лідерів з 8%. Тому, сьогодні ми розглянемо цих провідних світових хмарних постачальників ERP-рішень, сконцентрувавшись на їхніх останніх нововведеннях, і оскільки цей ринок дуже динамічно розвивається, також торкнемося їх планів на найближче майбутнє.

Microsoft Dynamics NAV

Наприкінці 2010 року вийшла нова версія Microsoft Dynamics NAV 2009 R2, яка включає в себе наступні нові можливості:

 1. повна інтеграція з Microsoft Dynamics CRM;
 2. віддалене підключення до бази даних через Інтернет, у тому числі по каналах мобільного зв’язку;
 3. підтримка віртуалізації додатків App-V (що тепер, в тому числі, дозволяє створювати «приватну хмару»);
 4. тісна інтеграція з Windows 7;
 5. візуалізація бізнес-даних і процесів;

Тут варто зупинитись на динаміці розвитку цієї відомої ERP-системи, оскільки, швидше за все, це остання її версія в уже звичному всім вигляді. Майкл Парк, віце-президент департаменту бізнес-рішень Microsoft, нещодавно розповів про майбутнє Dynamics NAV, яка  вже швидко увійде до складу BPOS (Business Productivity Online Services, служба, яка зараз включає в себе MS Exchange Online, MS SharePoint Online, MS Office Communications Online і Office Live Meeting). Топ-менеджер повідомив, що найближчим часом Microsoft збирається додати в цей загальний пакет ще й системи Dynamics CRM і Dynamics ERP, таким чином ці системи припинять своє існування по-окремо.

Давайте спробуємо розібратися в MS Dynamics ERP, про яку згадує Майкл Парк. Справа в тому, що зараз у Microsoft реально є 4 різні ERP системи, це: Dynamics AX (Axapta), Nav (Navision), GP (Great Plains) і SL (Solomon). Всі ці системи були куплені Microsoft в різні періоди часу і компанія досі, незважаючи на всі підготовчі роботи, не змогла об’єднати їх в одне ціле. Так ось, за словами Майкла, найближчим часом злиття цих чотирьох ERP-систем все ж буде закінчено, результатом чого стане вибухове зростання можливостей результуючої системи.

NetSuite

NetSuite – одна з провідних світових SaaS ERP / CRM компаній, яка почала свій бізнес ще в далекому 1998 році (тоді компанія називалася NetLedger). Компанія відразу починала свою роботу як провайдер ERP для малого та середнього бізнесу, коли ця ніша була ще повною екзотикою. І лише через 10 років «роботи в борг» NetSuite стала прибутковою. Згідно зі звітом за переломний 2008 фінансовий рік, чистий дохід компанії склав 534 тис. доларів (в той час, як за результатами 2007 року компанія ще несла збитки $ 842 тис). На даний момент, це не тільки один з найдосвідченіших гравців на ERP-ринку, а й високоприбуткова інноваційна компанія.

Розвинені соціальні можливості будь-яких колективних систем роботи сьогодні вже стали  провідним лейтмотивом багатьох сучасних рішень, тому Netsuite поставила собі завдання стати першовідкривачем в ніші Social ERP. Netsuite разом з компанією InsideView уклали договір про партнерство з метою створення соціального ERP нового типу. Як приклад нових можливостей NetSuite можна відзначити реалізовану зараз в ній можливість вбудованого моніторингу фінансового стану постачальників-клієнтів, що дозволить заздалегідь відстежувати всі ризики та інтегрувати новий рівень контролю над ситуацією. Отже, завдяки соціальній технології InsideView Netsuite зможе моніторити інформацію про своїх клієнтів і видавати наочну картину менеджерам зі закупівель і продажів.

Хочеться окремо відзначити важливе NetSuite – це наявність готового інтеграційного рішення SuiteCloud Connect для можливості міграції, інтеграції або розширення системи за рахунок сторонніх ERP-систем. Так, наприклад, вже готова система від NetSuite – OneWorld для Oracle, – дозволяє підрозділам великих корпорацій використовувати переваги «хмарних обчислень», зберігши інвестиції в корпоративні ERP-системи, на базі SuiteCloud Connect прозоро пов’язуючи різнорідні ERP-системи в одне ціле (є аналогічні варіанти сполучення з популярними хмарними платформами – Salesforce, SAP, Google).

Підсумовуючи огляд NetSuite, хочеться нагадати про її офіційних представників у Росії: IGate, Systematic Software Solutions і A-Tek, які поставляють і супроводжують всі три модулі цієї популярної хмарної ERP-системи (CRM, ERP і e-commerce).

Oracle E-Business Suite

Oracle E-Business Suite – єдиний на сьогоднішній момент повний інтегрований комплекс програм для електронного бізнесу, що працює в рамках хмарної платформи. Чітка світова тенденція щодо інтеграції всіх суміжних з ERP завдань в одне загальне рішення простежувалася і в раніше розглянутих NetSuite і Microsoft Dynamics NAV, але в Oracle E-Business Suite рівень інтеграції виходить на принципово новий рівень, ось загальний список великих можливостей цієї системи:

 1. управління ефективністю підприємства на основі системи корпоративних показників;
 2. моделювання бізнес-процесів;
 3. бюджетування і консолідація;
 4. загальний облік і звітність;
 5. управління виробництвом;
 6. управління запасами і ланцюжками поставок;
 7. управління персоналом;
 8. управління якістю;
 9. управління продажами;
 10. складський облік;
 11. клієнтський облік і супровід;

Oracle E-Business Suite, як і його аналоги, також включає в себе реалізацію одразу трьох суміжних напрямів – підсистеми ERP, CRM, PLM.

SAP Business ByDesign

Буквально тільки в кінці 2010 року SAP офіційно знову почала масові продажі своєї SaaS ERP-системи SAP Business ByDesign, яка покликана конкурувати з NetSuite та іншими хмарними ERP-рішеннями. Подібно вищеописаної Oracle SAP Business ByDesign вона представляє собою єдиний сервіс для автоматизації відразу всіх сфер діяльності компанії, включаючи: виробництво, фінанси та продажі. Система працює віддалено в датацентрах SAP, однак, якщо клієнти хочуть розгорнути онлайн-додатки на своїх серверах, то Business ByDesign може продаватись і як звичайний окремий додаток. Як відомо, раніше у платформи SAP були дуже серйозні проблеми з маштабуванням, і ось, як запевняють фахівці SAP, їх вдалось вирішити і з початку 2011 року SAP починаються офіційні продажі і залучення нових клієнтів.

На даний момент SAP Business ByDesign продається у вигляді трьох редакцій – CRM, ERP і PSP (Professional Service Provider). Кожна редакція розрахована мінімум на 10 користувачів і включає в себе обов’язкову платну послугу впровадження за фіксованою ціною. Зокрема, особливо цікавить нас ERP-редакція – призначена для управління виробництвом і фінансами, котра також включає потужну систему бізнес-аналітики. Його впровадження коштує $ 37,500 і проводиться протягом 6 тижнів. Далі необхідно сплатити $ 149 за підключення кожного нового користувача в місяць.

Роблячи серйозні інвестиції в SAP, потрібно обов’язково мати на увазі наслідки важливого судового розгляду між Oracle і SAP у справі про крадіжку інтелектуальної власності. Як з’ясувалося в суді, свого часу TomorrowNow, дочірня компанія SAP, викрала у Oracle програмне забезпечення та документи з підтримки користувачів зі захищеного паролем сайту позивача. SAP визнала провину, а суд зобов’язав німецького софтверного гіганта виплатити 1,3 млрд. доларів, що складає більше половини всього прибутку, яку SAP отримала в 2009 році, і які вона виплачує досі, що звичайно, не могло позначитися на поточних витратах компанії і настільки повільному доопрацюванні провідного продукту компанії – Business ByDesign.

На закінчення хочеться хоча б коротко підкреслити головні альтернативи по відношенню до визнаних лідерів ERP-системи: це відкрита безкоштовна OpenERP (на початку цього року вийшла їх 6-а версія), недавнє цікаве спільне ERP-рішення компаній Plex Online і Saleforce.com, і , незважаючи на значну диспропорцію попиту на російському ринку на користь іноземних ERP-рішень, просто як приклад хочеться привести першу вітчизняну хмарну ERP-систему, що працює за схемою SaaS – Інфін.Online. Отримати уявлення про розмаїття ERP-рішень взагалі (не тільки в хмарному виконанні) можна в цій таблиці-списку, а в цьому порівняльному сервісі можна наочно зіставити плюси і мінуси різних відомих ERP-систем.

За даними internetua.com

Прокоментувати

Недавні записи

Архів