Прийнято нові Правила надання та отримання телеком-послуг

На засіданні Кабінету Міністрів України 11 квітня 2012 прийнято постанову «Про затвердження Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг». Про це «proIT» повідомили в Національній комісії з питань регулювання зв'язку та інформатизації.

У зв'язку з прийняттям нових правил постанову Кабмін скасував свою постанову від 9 серпня 2005 № 720, яким визначалися попередні Правила надання та отримання телекомунікаційних послуг.

Документ конкретизує вимоги для загальнодоступних (універсальних) послуг і встановлює уніфіковані вимоги, які не залежать від виду послуг і способу їх надання. Також в новій редакції відсутній розподіл послуг на основні та додаткові. Велику увагу в Правилах приділено питанням захисту прав споживачів та конкретизації обов'язків операторів і провайдерів телекомунікацій при наданні телекомунікаційних послуг.

Так, згідно з документом, оператори будуть зобов'язані до початку надання послуги інформувати споживача про її найменування і тариф. А після отримання послуги компанія повинна буде повідомити клієнта, скільки грошей у нього було списано з рахунку. Правилами також передбачається, що якщо абонент не замовляв додаткову послугу, то оператор не може її нав'язувати або надавати автоматично, а потім змушувати відписатися від неї.

Нагадаємо, що робота над новою редакцією Правил була розпочата Комісією в 2010 році і активізована з призначенням нового складу НКРЗ у лютому 2011 року. У 2011 році нова редакція Правил пройшла громадське обговорення: до роботи над проектом залучалися представники Асоціації операторів зв'язку «Телас», Інтернет Асоціації України, Асоціації «Укртелемережа», Телекомунікаційної палати України, Громадської ради при НКРЗ. Документ обговорювався під час спільних нарад, круглих столів НКРЗ у вересні, листопаді 2010 року і в червні 2011 року.

У ході дискусій було розглянуто понад 400 пропозицій і зауважень, що надійшли від учасників ринку, центральних органів виконавчої влади та враховано переважна їх більшість, яка стосувалася удосконалення порядку надання та отримання телекомунікаційних послуг.

Допрацьована нова редакція Правил була схвалена рішенням НКРЗ від 7 липня 2011 № 328 і направлена ??на погодження. Після узгодження з усіма зацікавленими центральними органами виконавчої влади Комісія подала нову редакцію Правило 19 серпні 2011 р. у Міністерство юстиції України для проведення правової експертизи.

За даними  proit.com.ua

Прокоментувати

Недавні записи

Архів