Тра
22

Пакет Docs.com як симфонія Глюка

У Microsoft з’явився новий продукт-козир – онлайнова версія Office під назвою Office 2010 Web Apps. Вона буде безкоштовно доступна користувачам Windows Live через “хмарне” файлосховище SkyDrive, в якому надається 25 гігабайт місця. Її ж інтегрують в нову версію поштового сервісу Hotmail.

Редагування документів на SkyDrive поки що не працює, а Hotmail живцем ще ніхто не бачив. Зате ще в квітні був запущений спільний проект Microsoft і Facebook, Docs.com, який і є, мабуть, першим масовим варіантом Office Web Apps. Поки він не доступний всім користувачам Facebook, але чергова хвиля запрошень на тестування зачепила і мене.

Docs.com дозволяє редагувати і документи Word, і електронні таблиці Excel, і презентації PowerPoint. Ресурс відкритий тільки для користувачів Facebook. Сервіс розроблений в Microsoft FUSE Labs – це ті ж хлопці, що створили візуальну мову програмування ігор Kodu та соціально-мережний агрегатор Spindex, аналог Friendfeed.

У Docs.com чудовий інтерфейс – Google Docs, його основному конкуренту, поки такий і не снився. Все дуже просто, зрозуміло і схоже на відповідну програму з пакета Office. Правда, в Google Docs, наприклад, є лінійка для встановлення абзацних відступів, а в Docs.com немає. І таких відмінностей море.

Зате в Docs.com  дуже суворо виглядають меню перевірки орфографії на декількох десятках мов (з-за цієї багатомовної системи іноді збивається поточний мова абзацу).

Окреме спасибі FUSE Labs варто сказати і за те, що Docs.com працює не тільки в Internet Explorer, але і в інших браузерах. Це дуже незвичайна поведінка для продукту Microsoft.

На цьому хороші новини закінчуються. Сервіс на ділі досить серйозно глючить. Одного разу після перемикання з режиму редагування в режим перегляду він не дозволив повернутися назад – відповідного посилання не виявилося на місці.

Іншим разом, коли я писав статтю, робота застопорилась. У буквальному сенсі – більше не можна було ввести ні єдиного слова. Довелося переносити текст в більш передбачуваний текстовий редактор.

І, нарешті, схоже, в ньому немає автозбереження при наборі тексту. Це іноді призводить до втрати цілих абзаців і виробляє давно забуту звичку – зберігатися після кожного рядка. Я знаю тільки один популярний текстовий редактор, що входить до складу офісного пакету, який не знає про автосейв. Це Pages, частина iWork. Ніколи не забуду відчай одного мого знайомого, який втратив через Pages кілька годин напруженої роботи.

Наскільки можна судити, спільне редагування чи то не реалізовано, чи то представлено якимось рудиментом потрібної функції. Принаймні до того, що є в Google Docs, сервісу Docs.com ще йти і йти.

Не вдалося знайти в Docs.com навіть лічильник символів і слів – неформальна відміна редактора для аматорів від напівпрофесійного. Ну і, нарешті, місцями творці Docs.com занадто дбайливі – варто залишити презентацію відкритою на півгодини, як з’являється повідомлення про те, що час сесії вичерпано.

Хочеться сказати наостанок що-небудь позитивне. Скажу дві речі: цей огляд написаний у Docs.com, і на двосторінковому документі нічого не гальмувало. Про довші думати боюся – заглючить.

За даними lenta.ru

1 коментар до запису “Пакет Docs.com як симфонія Глюка”

  • FilosofSamuel 07.06.2010 - 18:08

    А еще говорят, что в Интернете не найдешь по-настоящему интересную информацию!

Прокоментувати

Недавні записи

Архів